Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

ovo mi je neki klasifikator serija kada me već pitaš za kvalitet:

 

prva klasa su mi sopranos, wire i generation kill

onda ide par praznih klasa, pa onda dolazi ova u klasi sa nekim komedijicama.

 

pop-sranja breaking bad, true detective i to mi je negde malo iznad granice prihvatljivog, al ok za gubljenje vremena.

 

+++

 

dobra, poštuje™ gledaoca, ne teži jeftinim trillovima, iako uvek dosta bolesno šokira gledaoca, ima inteligencije, skali je ultimate ženka. ima par slabijih stvari, ali i dalje odlična.

Link to comment

omg kako sam se primio na Orphan Black. otkida Tatjana kako glumi a i brate zabavno je.

jel gledao ko do kraja prvu sezonu? pođe li po zlu ili da se nadam da će da valja do kraja?

 

Drži kvalitet do kraja, a druga sezona je bolja od prve. Meni je prva bila malo dosadnjikava.

Link to comment

Meni prva nije toliko dosadnjikava koliko iritantna, te svecke zavere koje raskrinkava jedna klinka uličarka uz pomoć drugara iz kraja i par koleginica klonova su mi na nos izašle. Jeste donekle zabavno za gledanje, ali počne brzo da nervira. Drugu nisam ni pokušavao da gledam (još).

 

Nije mi jasno kakve to glumačke bravure ceo svet vidi kod Tatjane. Da menja jednu periku drugom i varira akcente od kokni do slovenskog može svaka budala.

Link to comment

pa ok, neki likovi su više a neki manje uspeli. Alison je skroz super, Kozima malo manje, npr. generalno gledano, ipak su joj svi likovi više od običnog akcenta.

 

ali razbiva ženska kad jedan njen lik glumi drugi, to je na mene ostavilo najjači utisak. gledaš bre kako se jedna osoba trudi da bude druga, pravi suptilne greške, koriguje se, a onda se setiš da su to sve njeni likovi. 1 sjajno.

Link to comment

Ako nekome trebaju prevodi za seriju the honourable woman, izasli su domaci™ titlovi na uobicajnim mestima za iste :D Fali poslednja epizoda, ali verujem da ce uskoro i nju neko objaviti.

Link to comment

Skinuo "Gomorra", po romanu Roberta Savijana. Zanimljivo, ne tako dobro kao francuski Engrenages, ali vredno gledanja.

Verovatno si primetio, ali za svaki slučaj, krenuo je Engrenages na BBC 4, što automatski znači da već ima nešto epizoda poslednje sezone sa hardcoded engleskim titlovima

Link to comment

Verovatno si primetio, ali za svaki slučaj, krenuo je Engrenages na BBC 4, što automatski znači da već ima nešto epizoda poslednje sezone sa hardcoded engleskim titlovima

 

E, hvala ti, jesam :) Nikako da se pojavi peta epizoda...

Link to comment

Po tajmingu aplouda, ispada da puštaju po dve odjednom na 7 dana ili ih neko tako postavlja, pa bi po toj računici trebalo da sutra postave 2 epizode :)

Što je najgore, imaju sve epizode na francuskim torentima, ali nema titlova.

Link to comment

Ja sam batalio Orphan Black posle pola prve. Cak ne mislim da je lose igrala one ostale klonove, ali mi bilo dosadno. U jednoj sceni ima osvrt na njenu punk proslost i tu ona drzi ploce u rukama...sjecam se da se vidi prvi albuma Specialsa i Black Flag Damaged...recimo da mi je bilo simpaticno da joj u ruke nisu uvalili London Calling ili sta ja znam, Marilyn Manson, kao sto imaju obicaja.

 

The Fall mi je bio dobar, samo me zbunilo da sam negdje procitao da se nastavlja. Nemam nista protiv, ali se nadam da nece mrcvariti dalje ovaj slucaj.

Link to comment

The Runaway (2011)

 

Prilično zanimljiva britanska serija iz šest epizoda od po 45 minuta. Među ostrvskim serijama iz poslednjih godina ova mi se pomalo ističe po malo klasičnijim dramskim osobenostima. Dobra ekranizacija romana o kome ne znam ništa. Joanna Vanderham, Alan Cumming i Jack O'Connell u glavnim ulogama.

Edited by Ajant23
Link to comment

a jel valja serija?

 

meni malko razvučena. Podseća na one švedske/danske krimi serije /Ubistvo mi prvo pade na pamet/. Ladno su mogli podnošljivo da ubrzaju i sve ubace u istu sezonu od recimo 8 ili 9 epizoda.

 

 

ne znam koji će im vrag ono komplikovanje sa irskom mafijom. Ama baš ničemu ne služi, osim da podcrta kako je Belfast zajebano mesto.

 

 

PS igra ona riba što igra Kalindu u Dobroj Ženi  :thumbup:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...