Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Odgledao celu sezonu Marco Polo, utisci u dva teška ekstrema.

 

Edit: E ali moram samo da prenesem meni najsmešniji deo priče, inače potpuno sporedan. Upale neke maskirane ubice i napale Kublaj-kana, i Marko ga naravno spasao, a onda objasnio dvoru da su "Those assassins were hashshashin" :lol: a oni će, ma nema šanse, istrebili smo mi njih još kad smo svratili u siriju pre 200 godina, ali on kaže jesu, jesu, znam ja (nekako), evo mogu da vas odvedem tamo gde oni žive, pravo kod Old Man of the Mountain pa ćemo da ih pitamo ko je naručio atentat :lol: Taj Old Man je inače istorijska ličnost, rodio se i umro jedno 120 godina pre Marka! I skoknu oni tamo na brzinu, raskrinkaju hašašine asasine, i vrate se nazad - sve u jednoj epizodi. Dakle, Marko i kolega prejašu od Pekinga do Sirije, veći deo azijskog kontinenta, zummmm!  :Hail:

 

 

одгледао и ја, за сада првих 6 епизода, као љубитељу треша, свиђа ми се, подсећа ме на ону серију о тарзану што је ишла тамо 90-их са ванземаљцима и разним натприродним стварима... дакле апсурдно и глупо до те мере да постане забавно

 

најјачи део те приче са хашашинима је кад дођу до раскршћа

- којим путем сад идемо

- б'ате, мора се наваримо, па ћемо знати

 

такође и што им сви редом говоре да ко оде тамо се не враћа, па им и водич каже - идите, нећете се вратити, и онда старац фочо мало поразговара са њима и 'ајте ви сад полако кући'

Link to comment

Eee, ali to je zato što je Markec opasan igrač, misliš ti da svako može da odjaše od Pekinga do Sirije za tri dana, i posle da popuši tri lule duhana i da mu nije ništa? Odmah su ga ispoštovali, shvatili da je beli čovek superioran, isto kao i Mongoli ranije. Čudo mu nisu poturili neku hašašinu da pojebe onako usput, da ekspres-dominacija bude kompletna.

Ali "the assassins were hashashins" je prosto genijalna rečenica. Nisu mogli neku drugu reč da upotrebe, da kažu "the murderers were hashashins", nego baš direktnu izvedenicu :D

Link to comment

довршио прву сезону пола, почели су превише да кењају како се крај ближио, марко поло постане и војни командант и инжињер и нинџа... онда монголи који желе мир, зли кинези који их провоцирају, испада да су монголи освајали територије у самоодбрани, монголска краљица која се згражава над могућности да хиљаде људи погине у освајању шанјанга (са википедије Casualties and losses 6000 soldiers; 250,000 civilians, including 70,000 children; 12,000 girls and children sold as sex slaves)... мислим, правиш причу о јебеним монголима, ако су по ичему познати у историји то су освајања, уместо тога дрви се о добром кублају који је гадљив на рат и убијања... све у свему 6.5/10 од мене за прву сезону, кад би избацили та просеравања водимо љубав, а не рат типа и патетику генерално, била би знатно виша оцена

 

у осталим вестима, кренула нова сезона арчера

Edited by Dionysos
Link to comment

moram da podelim uzbuđenje što od večeras policajac benši ponovo deli batine!

samo još da odaberem koju majicu da obučem za doček nove sezone...

10dw902.jpg

 

uporedo sa ovim testosteronom, počeo da gledam i Galavant i moram priznati da mi je simpatično, podseća me na srednjevekovni dr. horrible's sing-along blog.

B99 nastavio odlično, bobs burgers dobili još jednu sezonu, john oliver razbija, anthony bourdain ove nedelje u budimpešti (taj parts unknown jedva čekam da se emituje), modern family mi se malo istrošio, constantine i još neke sasvim batalio jer mi kreću always sunny i parks&rec.

 

e da, ko voli da e-čita, neka obavezno skine knjigu nicka offermana, fascinantna je. zanimljiva je i autobiograija amy phoeler. always sunny self-help knjiga je izašla, ali još uvek ne na torrentima.

Link to comment

moram da podelim uzbuđenje što od večeras policajac benši ponovo deli batine!

samo još da odaberem koju majicu da obučem za doček nove sezone...

10dw902.jpg

 

 

Kralju! :Hail:

Potpuno sam bio zaboravio. 'Ajde pravi topik, molim te. Ne znam kako nemamo topik za Banshee uopšte.

Link to comment

Kralju! :Hail:

Potpuno sam bio zaboravio. 'Ajde pravi topik, molim te. Ne znam kako nemamo topik za Banshee uopšte.

pa nisam stekao utisak da bi se iko i javio na tom topiku. mada, možda se preobrate svi razočarani sinovi anarhije sad kad su ostali bez doze pravičnih batina/sisa/osvete...

tumblr_mf8z3cGaT71rmt3tbo1_r1_400.gif

Edited by scab
Link to comment

pa nisam stekao utisak da bi se iko i javio na tom topiku. mada, možda se preobrate svi razočarani sinovi anarhije sad kad su ostali bez doze pravičnih batina/sisa/osvete...

tumblr_mf8z3cGaT71rmt3tbo1_r1_400.gif

 

Ima dosta pravovernih, ne brini. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...