Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ja poceo da gledam Transparenta, koji je iz nekog razloga masovno izignorisan na ovom forumu. Odgledao prve tri epizode, glavni utisak je da Tambor nikada nije bio bolji, a pricamo o Georgeu Bluthu i Hanku Kingsleyu :Hail:

Odgledao ja celu za par dana, nije loše ko voli te opuštene LA settinge gde se svi vuku sa jednog mesta na drugo i konstantno izgledaju stoned, a ne dešava se manje-više ništa, dakle The Dude za 21. vek.

 

Tambor realno nije ništa posebno, konstantno je one-tone i ničim nije dočarao tu svoju trans opsesiju. Deca su mnogo zanimljivija za gledanje, i IMHO rade bolji posao tj. imaju jače uloge. Šteta što su zamenili glumicu za Tammy posle pilot epizode, ona prva mi se mnogo više dojmila.

Link to comment

Ja nisam ni znao da su snimili i drugu verziju pilota, odakle si ti to skinuo? Meni je Tammy bas dobar lik, pogotovo kad saznamo razlog za taj njen manicno-muskobanjasti fazon.

 

A zbog te blasfemije o Tamboru ces goreti u paklu ^_^

Link to comment

Kakva je Peaky blinders? Drugar, ciji ukus cenim, mi preporucio sa velikim odusevljenjem.

 

broadwalk empire za engleze i zene. prica onako, gluma onako. fotka, ambijent, kostim, scenografija i muzika odlican 5. ako volis epohu gledaj, ali nista specijalno, na momente cak pretenciozno i dosadno. po meni, najveci problem je sto glavni lik shmira pa rastura i to ne tolko svojom krivicom, vec zato sto su mu (najverovatnije eksperimentalno) dali ulogu koja apsolutno nije za njega...

Edited by Bright Billy
Link to comment

Sa prvim delom posta i mogu da se slozim (mada bih imao primedbe na mnoge od navedenih elemenata, npr. nacin na koji koriste pomenutu muziku itd.), ali sa ovim:

 

 najveci problem je sto glavni lik shmira pa rastura i to ne tolko svojom krivicom, vec zato sto su mu (najverovatnije eksperimentalno) dali ulogu koja apsolutno nije za njega...

 

se apsolutno ne slazem. Cillian Murphy je najbolja stvar u ovoj seriji, skoro da bih rekao da je samo zbog njega i vredi gledati. IMHO, naravno. :)

Link to comment

Ja nisam ni znao da su snimili i drugu verziju pilota, odakle si ti to skinuo? Meni je Tammy bas dobar lik, pogotovo kad saznamo razlog za taj njen manicno-muskobanjasti fazon.[/size]

IMDB potvrđuje da nisam lud, u pilotu je Tammy glumila stanovita Gillian Vigman, a u ostalih 9 epizoda Melora Hardin. Prilično se razlikuju, ne znam kako nisi primetio.

 

Različita je valjda i ona drugarica od Ally, mada nju u pilot epizodi nisu ni imenovali (tamo kroz park šeta sa nekom plavušom koja se više ne pojavi nikad).

Link to comment

IMDB potvrđuje da nisam lud, u pilotu je Tammy glumila stanovita Gillian Vigman, a u ostalih 9 epizoda Melora Hardin. Prilično se razlikuju, ne znam kako nisi primetio.

 

Različita je valjda i ona drugarica od Ally, mada nju u pilot epizodi nisu ni imenovali (tamo kroz park šeta sa nekom plavušom koja se više ne pojavi nikad).

 

Khm

Link to comment

Pa? To je ta jedna epizoda gde glumi Vigman (duža kosa, naočare, fem). Već u sledećoj glumi Hardin (kraća kosa, butch). 

 

A ne buni te sto je ova moja epizoda nazvana Original Pilot a ova koju si ti linkovao Pilot? Ili to sto ovoj kod ove prve stoji Episode 0? :D

Edited by Calavera
Link to comment

Hmpf, pa onda si mogao da linkuješ tu koju sam posle ja linkovao :mad: Ne menja apsolutno ništa, ova koju sam ja gledao je bolja od ove koju si ti gledao, QED -_-

 

Taj originalni pilot koji sam gledao se zvao Transparent S01E01.Pilot.WEBRip.x264-SHOWTiME.mp4 ako te zanima da tražiš. (Tako sam ja tražio originalnu verziju prve GOT da vidim koliko je to loša bila Tamzin Merchant kad su odlučili da je zamene u poslednjem trenutku, ali to izgleda da je HBO uništio.)

Link to comment

^ i ^^ i ^^^... nerd attack!

 

dsc_0049.jpg

 

 

samo da i ovde zakucam da je the missing pravo britansko savrsenstvo. ne pamtim da sam skoro videla tako fenomenalne vremenske prelaze. odlicna, odlicna rezija, dovoljno neprimetna da se autorstvo ne namece, a drzi sve pod kontrolom. dobar je tip. nesbitt ladno moze da nasledi sona konerija (super je scena kad on i francuz rrrcu. dva najsuprotnija moguca izgovora r koje uho moze da zamisli).

 

jedino sam samu sebe kaznila sto nisam odmah prepoznala da je on

 

879b3aa03654e5f2eb7ef1d9bfc5e804.jpg

 

 

 

sad ovakav

 

The-Missing.jpg

 

i prvi put u zivotu imam kras na francuza, doduse nefrancuskog porekla, zato mozda. neverovatno glumi. jede scenu a da ne podigne glas, samo izrazi lica i potezi.

 

p028sphf.jpg

Link to comment

da. ovo je prva sezona, osam epizoda, bombonica. malo je glupo sto tako pisem jer je hevi slucaj, ali je stvarno dobro. iako je u sustini ista osnova kao broadchurch (otmice dece su u engleskoj ove godine top tema izgleda), i mogu da se prave paralele, potpuno je drugacije ispricana. stvarno vredi pogledati.

 

druga sezona ce biti drugi slucaj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...