Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Volela bih da znam šta su zamislili ovi sa SyFy, jer Ascension se završava tamo gde bi trebalo da počne glavno dešavanje. Ako će ovo biti samo mini-serija, onda bolje da su pare potrošili na nešto drugo, ali ako će ovo biti samo uvod u neku buduću seriju, stvarno može da se očekuje umereno dobra serija od jedno 3-4 sezone.

 

Pa to i ja kazah. Ako ne bude ovo pretoceno u seriju, onda je ovih 6 epizoda 1 tesko djubre i gubitak vremena. Aj' se nadamo najboljemu...

Link to comment

To baš postaje problem SF produkcije, koja jeste pravljena da bude odlukom trešerska i celo opredeljenje stanice jeste manje više da zezanje i loš kvalitet bodu oči i da se percipiraju kao šund i rado pljuju na netu.

 

Međutim, počeli su da sezone grade na kratkim pričama na apsurdan način. Naprosto, sav dramski potencijal prebace na kraj sezone, dok kao administrativno otaljavaju motive i nasilno improvizuju potencijale zapleta, koji uglavnom ne idu nigde osim na dve trećine promašenih epizoda. Onda puste ono malo događaja i preobražaja na kojima su izgradili univerzum da najzad stupi na scenu, pa ispadne šta ispalo.

 

Jedino im je funkcionisalo, pomalo i slučajno, da imaju koherentne epizode da se jedno malo mesto tokom sezonske krize svakih 28 godina svodi na jedan svoj deo, da se vreme svodi na koherentni tok kratke radnje, da se stanovnici svode na po jedan problem jednog po jednog žitelja. Trajalo je prilično uspešno jedno vreme kao otvaranje matrjoške prostora i vremena kroz epizode na sve sitnije matrjoške prostora i vremena i vraćanje jedne u drugu natrag u okvir sezone i nagoveštaja celine serije. Međutim, i Haven su prilično upropastili u poslednje dve sezone i uglavnom im je prvih sedamdesetak posto celine postalo promašeno.

Link to comment

o jbmti, ja sam pronašao zlatni rudnik - Transporter.

 

Kako ga ranije nisam primetio, ne mogu da se načudim. 

 

Ovakvu trešinu ne bi ni zametak Tarantina i Rodrigeza mogao da snimi. Prema ovoj seriji su Nik Sloter i Burn Notice, Deadwood i Wire. 

 

masivan :Hail: 

Link to comment

Pa je li završen Peep Show definitivno? Ja se poslednje sećam onog kad i Dobby odlazi, ali mogli su komotno da cede suvu drenovinu još par sezona posle toga...

Link to comment

nije gotov peep show, ili 2015. ili 2016. će poslednja sezona, ne mogu sad da se setim kad tačno.

'teo bih da te pitam šta misliš o seriji ali kad vidim ovo o suvoj drenovini strepim jako i ne usuđujem se :(

That... Look su makar završili vrhunski, tu ne priznajem nikakve primedbe.

Link to comment

Ma meni je Peep Show fenomenalan in toto, jedna od najboljih serija koje sam gledao, ali je primetno da već godinama tapkaju u mestu i ponavljaju identične ili vrlo slične zaplete. Mislim, ograničen je broj načina na koji nam se može (po stoti put) prikazati da je Mark social pariah i da je Jeremy idiot. Sve manje smisla ima što su njih dvojica stariji, a na kraju svake sezone deluje kao da bi komotno mogli da podvuku crtu.

 

Look/Sound skečevi su isto dosta dobri, mada sam ih samo na youtube gledao.

Link to comment

slažem se, čitao sam svojevremeno da su i njih dvojica komentarisali kako nemaju nameru ceo život da rade peep show mahom zbog ovoga što i ti kažeš. ali meni su ionako glavna stvar u seriji pov unutrašnji monolozi, to je tako carski i savršeno da nemam reči i ako bi mogli pisci da teraju 15 sezona toliko bih i gledao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...