Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ali opasan je Tom, opasan. I ja danas završila!Da gledam Helix?
Moze, pristojno zanimljivo za sada. Muzika cool. Edited by Dark Wader
Link to comment
The BlacklistSada sam počeo da gledam seriju i ispucao za dva dana ovih 13 epizoda. Vrlo zabavno, baš kao što bi se i dalo očekivati za to što obećava, imao sam skepsu, a ispalo je još zabavnije od toga. Tu su za sada i Joe Carnahan i J.R. Orci i profiji (Lukas Reiter, John C. Kelley i drugi), poznata lica gostuju po epizodama (Isabella Rossellini, Tom Noonan, Campbell Scott, Robert Knepper, Robert Sean Leonard, itd) ili imaju duže gostujuće uloge poput Alana Alde.
Link to comment

odgledah prvu epizodu Blac Sails. captain Flint i Long John Silver upareni sa stvarni likovima kao sto su Charles Vane, Anne Boony i Calico Jack(cekamo Blackbearda i dalje mada je scena sa "blackbeardom"™ sjajna :lol:)... definitivno preporuka za sve kao ja koji vole pirate i svo to ludilo s Kariba pocetkom 18. veka :Hail:

Link to comment
The BlacklistSada sam počeo da gledam seriju i ispucao za dva dana ovih 13 epizoda. Vrlo zabavno, baš kao što bi se i dalo očekivati za to što obećava, imao sam skepsu, a ispalo je još zabavnije od toga. Tu su za sada i Joe Carnahan i J.R. Orci i profiji (Lukas Reiter, John C. Kelley i drugi), poznata lica gostuju po epizodama (Isabella Rossellini, Tom Noonan, Campbell Scott, Robert Knepper, Robert Sean Leonard, itd) ili imaju duže gostujuće uloge poput Alana Alde.
Pričali smo o Blacklistu ranije. Ja sam gledao iz nedelje u nedelju pa sam imao toboganski utisak: počela je korektno, pa se odmah raspala i onda se konstantnom putanjom penjala do sadašnjeg gornjeg proseka, a na momente i preko proseka.Ja sam, naravno, kao svaki debil, počeo i drugu sezonu Followinga. Jebi ga, deluje zanimljivije nego prva, ali i dalje se pitam zašto im samo ne nalupaju šamare i oteraju ih.
Link to comment
Neil Marshall Will Direct NBC’s ‘Constantine’ PilotPosted on Friday, January 31st, 2014 by Angie HanMarvel may be running circles around DC in the big-screen franchise department, but the latter is doing quite well for itself on the small screen. One of several DC-based shows in the works right now is Constantine, and it’s moving quickly. The drama got a pilot order from NBC earlier this month, and has now picked up Neil Marshall (The Descent) to helm. More details after the jump.Deadline reports that Marshall is set for the show. Although the director is known for features like Dog Soldiers, Centurion, and the aforementioned The Descent, he’s been doing a lot of TV work lately. His credits include the climactic Game of Thrones Season 2 episode “Blackwater” and an upcoming episode in the fourth season, as well as the first and third episodes of Starz’ pirate drama Black Sails.Constantine centers around cynical, chain-smoking antihero John Constantine, a magician / con artist / supernatural detective who battles the forces of evil. The character was first introduced as a recurring character by Alan Moore, Steve Bissette, and John Totleben in 1985 before getting his own series, Hellblazer, in 1988.The new show is not the first attempt to adapt John Constantine as a live-action hero. Keanu Reeves played him in a film directed by Francis Lawrence in 2005. But that movie was criticized by fans for being an unfaithful adaptation of the fan-favorite character. For starters, he’s portrayed in the comics as a blond British man, whereas Reeves’ version was a dark-haired American.David Goyer pitched the series and worked on the story with Daniel Cerone (The Mentalist, Dexter), with Cerone writing the screenplay. Goyer will serve as an executive producer. It’s unclear how or if the show will tie into Warner Bros.’ DC movie universe. Constantine was expected to be a character in the Justice League Dark picture being developed by Guillermo del Toro.
Link to comment

E, pogledao sam šta je bilo od Helixa i zadovoljan sam. Očekivao bi čovek u ovakvom setingu nešto Thingovski, neku paranoju, izolovanost, strah...ali smo dobili neku dramu sa naznakama klasičnih elemenata, ali je kul sve.

Link to comment

Joj, sve sam pozaboravljao, ali udarili su na početku tešku artiljeriju referentnosti na relaciji kempbelovskiSFpedesetih - Karpenter - sada... Karpenter nije primer paranoje - izolovanosti - straha iz prostog razloga što je on i previše žanrovski uništavao dramu u ime polemičke lukavosti, tako da oni užasni nizovi montažni na jednom liku, kojima se razbija čak i jedinstvo vremena onde gde je trivijalno i vode dobrim delom od onih koji su previše gledali Karpentera...Klasični, dakle, najbolji elementi nisu ni spojivi sa dramom zato što je ona trivijalno gledano više od skupa svojih elemenata. A, ovde se drama na tekovinama ženrovskog Karpenterovskog punka satire a da nisu u stanju ni da je stvore. Čak je i gluma naglašeno retardirana, što je opet blisko dotičnom Stolaru™...

Link to comment

Konačno sam stigla da odgledam i dve epizode The Blacklist, koje su emitovane posle pauze. Kao što Lrd reče, serija imala je i uspone i padove, a sada se drže solidnog proseka, i kao plus, uvek imaju poznate gostujuće glumce.Helix je papazjanija svih mogućih stereotipa vezanih za viruse i naučnike i zle koorporacije koje finansiraju tajne projekte zbog mračnih ciljeva, i prilično loše glume. Kao poseban kuriozitet istakla bih špicu koja za muzičku podlogu ima neku veselu melodiju koja više priliči Čuvarima plaže, a ne tamo nekom klaustrofobičnom hororu. A nije još ni horor, tek su nazake horora.

Edited by Arkadija
Link to comment

Ne sporim uopšte probleme Helixa, samo kažem da meni to u konačnom zbiru prija.Arkadija, to sa muzikom se zove kontrapunkt, to je regularan izraz. Na filmu ga je popularizovao Kurosava, kada je u Pijanog anđela ubacio Kukavičiji valcer (ili kako već beše kod nas) dok se Mifune valja po životnom blatu. Posle je objasnio da mu je to palo napamet u trenutku kada je čuo za smrt svoga oca. Tada je odnekud zasvirala ova melodija i on je shvatio da mu samo pojačava tugu. Uglavnom, to je validno sredstvo, naročito u hororu se koristi. Evo, iz glave mi pada napamet, na primer, All the Boys Love Mandy Lane, brutalni slešer u kome na vrhuncu zasvira Sealed With a Kiss. Uglavnom, ja volim kontrapunkt, naročito što ga nema mnogo pa nije dosadio. :)edit: Mifune odlučio da ne sluša savet lekara, baulja ulicama umirući uz:http://www.youtube.com/watch?v=2GyJSuKL7TM

Edited by Lrd
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...