Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Tako je! A tek što su prekrstili istorijski lik Matilde u Maud, glumi je ova mala iz Newsroom? Neoprostivo!Kako ste rekli da se zove druga sezona, nastavak, štagod? Tih Pillarsa? World Without End, tako nešto?

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Jes, World Without End. Samo sto nije nastavak. Potpuno je nova prica, samo se desava u istom univerzumu, so to speak. I nekih 120 godina kasnije [dakle, nema istih likova, mada je pomenut Prior Phillip kao idol novog Priora]Sad bash pogledah i trecu epizodu. Dobra je, samo mi je Pillars of the Earth ipak bolji, makar zbog Iana McShanea.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

А и, брате...Не морају да плаћају Јуен-Ву пинга, али бар нешто што личи на кореографију или покрет у сценама борбе, или бар нека спонтаност. Замало да одустанем, али појавио се Ал, па ћу да му дам још мало шансе. А Њузрум сиса™ ми је скроз кул за сад.

Link to comment
Sve je bolje sa Swearengenom. Sad ću da skinem i to, kuknjava sledi :)
Oćeš malo da ti spustim oduševljenje McShaneom? :DOdgledao prvu epizodu. Uhh, prva polovina epizode umal nisam digao ruke od serije svezajedno. Onda je pred kraj počelo na nešto da liči. Tako da, nastavak (gledanja), ipak, sledi...
Link to comment
Ja sam odgledao 6 ili 7 epizoda, i batalio. Bilo mi je previse naivno i nezanimljivo.
Sta ti je tacno bilo naivno? A sto se zanimljivosti tice, sve zavisi koga koja tematika interesuje. Ja i nisam neki sucker za politiku i desavanja iza politicke scene, ali su je napravili tako dobro, sa tako puno tenzije, da sam se uzivela kao da meni od toga zavisi egzistencija :)Citala sam malo po netu, u Danskoj se, kada je izabrana sadasnja premijerka, na izborima zapravo sve odigralo manje vise kao sto su u seriji obradili. Danci je hvale kao prilicno realisticnu.
Link to comment
Takođe, ima neki The Mob Doctor, da li je gledao neko?
reklamirali su je ko blesavi na FOXu prosle nedelje za vreme fudbala. svako time out ili challenge, fucking mob doctor.. na prvi pogled se cini kao govno, ali ako sama doktorka nije sva nice, warm and fuzzy, mozda bi moglo da lici na nesto...
Link to comment
Sta ti je tacno bilo naivno? A sto se zanimljivosti tice, sve zavisi koga koja tematika interesuje. Ja i nisam neki sucker za politiku i desavanja iza politicke scene, ali su je napravili tako dobro, sa tako puno tenzije, da sam se uzivela kao da meni od toga zavisi egzistencija :)Citala sam malo po netu, u Danskoj se, kada je izabrana sadasnja premijerka, na izborima zapravo sve odigralo manje vise kao sto su u seriji obradili. Danci je hvale kao prilicno realisticnu.
Mene ta tematika prilicno interesuje ali mi je bilo sve nekako zbrzano i predvidivo.

Recimo ona debata pred izbore... Birgitte kao totalni outsider odluci da nece odrzati govor koji joj je spremio "spin doctor" vec isprica nesto za svoju dusu. Onda opozicioni lider pretera sa napadom na dosadasnjeg premijera i umesto da vidimo kako se rasplamsava bitka u studiju, premijer napusta emisiju a producenti odlucuju da je emisije kraj nakon 10 minuta gde uopste nije bilo debate?! I tako jos nekoliko puta u sledecim epizodama kad se nesto interesantno desi, glavni akteri se pojave na televiziji da bi sve skupa trajalo po minut ili dva.Onda ono pravljenje koalicije... Ne znam, ako se stvarno tako zbilo u Danskoj onda je to jedna smesna zemlja. Pa onda ona borba za zenska prava, kao uvode zakon kojim mora biti 50% zena na visokim funkcijama u svim danskim produzecima. I kad se onaj tajkun pobuni izgleda da je sve propalo, samo da bi se onda ona setila da covek voli svoju zemlju jer svaki dan peva himnu u svojoj kancelariji i da sigurno blefira... :)Uglavnom, stekao sam utisak da je skoro svaka epizoda u stilu "nesto se desi, jao sta cu sad... evo svi pisaju po meni, idem kuci do svog muza, on me razume..." I onda u nekom od razgovora shvati da je zapravo ona premijer Danske i prihvati neku odluku koja je ultra politicki korektna.

Jbg, meni to sve nekako naivno i neinteresantno. Ali naravno, to sam samo ja :)

Link to comment
reklamirali su je ko blesavi na FOXu prosle nedelje za vreme fudbala. svako time out ili challenge, fucking mob doctor.. na prvi pogled se cini kao govno, ali ako sama doktorka nije sva nice, warm and fuzzy, mozda bi moglo da lici na nesto...
Doktorka je neshvaćena dobrica, sama protiv svih, apsolutno svih. A dužna, iako nije kriva, mafiji usluge, mnogo usluga.Deluje zanimljivo. Dobra je postava. Ok su odradili neke stvari. Samo... ipak sam prelistao zadnjih dvadesetak minuta, malo pogledao i razmišljam da li da gledam drugu. Ovo je serija za dvoje, uz komentarisanje i kafu sa domaćim rahatlukom tipa ananas, pistaći, lešnici može da prođe.
Link to comment

I tako je Homeland nicim izazvan dobio Emija za outstanding drama series. Stvarno mi nije jasna ta logika, postoje najmanje dve serije (Breaking Bad i Mad Men) koje su vise zasluzile Emija od nje. Ni u nagradu za glavne uloge necu da zalazim. Nije Homeland tako losa serija, ali daleko od toga da je u ovom izboru najbolja.

Link to comment
I tako je Homeland nicim izazvan dobio Emija za outstanding drama series. Stvarno mi nije jasna ta logika, postoje najmanje dve serije (Breaking Bad i Mad Men) koje su vise zasluzile Emija od nje. Ni u nagradu za glavne uloge necu da zalazim. Nije Homeland tako losa serija, ali daleko od toga da je u ovom izboru najbolja.
Naravno da nije najbolja, ali je zato najdržavotvornija, zato i silne nagrade. Nešto kao Kormak Mekarti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...