Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Molim i drugi put :D
Тачно си била у праву: лимунадица за оне који воле, тако да ми је било кул.Али! Видех после да се појављује Самер Глау, па још истетовирана! Сад има да погледам обе сезоне два пута у знак захвалности према продуцентима који су је ангажовали. :Hail:
Link to comment
Počeo sam da gledam onu Pillars of the Earth miniseriju koju je neko ovde preporučio, i odlična je. Nisam skoro ništa znao o tom periodu engleske istorije, pa me je zainteresovala da pročitam ponešto (a nisam mogao previše da zanovetam gledajući - win win).Sviđa mi se generalni pristup - uglavnom nisu dramatizovali poznate istorijske događaje, nego su dodali paralelnu radnju uz par nepostojećih mesta i fiktivnih likova. Odmah se nameću poređenja sa Game of Thrones - u uverljivosti prikaza (kvazi) srednjevekovnog društva POE je stvarno daleko bolja. Sve izgleda prljavije i običnije, vojske ne nose uniforme, kurve izgledaju istrošeno a ne kao da su fotomodeli, itd.Ian McShane rula, kao i uvek. Ali moram nekakve mane da iskopam, pa zato da navedem jednu superglupu scenu:"Do you pray, Jack?" kaže glavni opat mladiću koji je odrastao u njegovoj opatiji."I think of my work as a sort of prayer", odgovara ovaj.Klim klim, kaže opat. "Some of the world's greatest artists and writers and musicians were religious, you know."Taj dijalog je neki idiot preneo direktno iz sekularnog 21. veka. Šteta što se radnja dešava u jebenom dvanaestom, gde pitanja "da li se moliš" i priče o tome da su "neki od najvećih umetnika bili, znaš, vernici" nemaju apsolutno nikakvog smisla :isuse:
Taj razgovor jeste neobičan ali više po odabiru reči, nego po temi o kojoj se vodi. Jack je bastard i outcast i jedino ga talenat za vajarstvo spašava totalne izolacije. Pop samo želi da ga spreči da ne skrene sa pravog puta. Tj. da talentu pridoda i duhovnu komponentu. Zato mu i priča tu priču. Što popovi rade oduvek.A od njihovih dijaloga, najbolji mi je onaj kad pop popizdi što ovaj pravi one gargojle fontanice. "What a waste of material" :DMeni je super što je katedrala autentčna. Ne mislim konkretno ta pomenuta u seriji ali razvoj britanskih katerdrala i njihovo oslobađanej masivnih zidova i uvođenej stubova koji su ih lansirali u visine se dešavalo baš onako kako je prikzano. Putem pokušaja i pogrešaka anonimnih majstora.Nego, počeh da gledam Coppera. Odlgeado epizodu ipo. Nisam oduševljen. Gluma je prejadna. Zaplet mi je isto nekako neujednačen. Likovi su baš nejasni.Lepa je Franka al jebiga. Šta velite? Da nastavljam?
Link to comment
Taj razgovor jeste neobičan ali više po odabiru reči, nego po temi o kojoj se vodi. Jack je bastard i outcast i jedino ga talenat za vajarstvo spašava totalne izolacije. Pop samo želi da ga spreči da ne skrene sa pravog puta. Tj. da talentu pridoda i duhovnu komponentu. Zato mu i priča tu priču. Što popovi rade oduvek.
Ma da, ali u to hiperdogmatično vreme ne bi mu tu priču tako nudio kao što je nudi gledaocima danas. Pre bi bilo "ako se ne moliš redovno i iskreno, onda ti talenat nije božji nego Southamptonov dar, a znaš gde to vodi!" Kao da nije dovoljan stretch što je olako zamonašio vešticinog sina, nego mu sad olako nudi veru kao da priča o pecanju.Kako god da okreneš, zapažanje da su "mnogi veliki umetnici bili vernici" nema apsolutno nikakvog smisla u pre-renesansnom društvu kad je jedina alternativa veri bila da živiš u pećini kao Džekova gospođa mama.Katedrala dobro izgleda, ali kad si to već pomenuo, sjajna mi je ona scena kad Jack ode u Francusku i onda pita lokalnog prodavca "Izvinite, gde vam je Cathédrale royale de Saint-Denis?" kao da je turista u modernom Parizu, kao da se iz prethodne scene nije videlo da je građevina odmah tu, lokalni landmark koji ne možeš da promašiš :D Da je otišao u Luksor, sigurno bi pitao na tečnom arapskom "gde su vam te piramide?"
Link to comment

Don't trust the b--- in apartment 23. Odgledah celu sezonu (7 epizoda). Vrlo zabavno i osevažavajuće ne-glupo. Doson rula. Ko je u potrazi za zabavnim sitkomom, neka proba.

Link to comment

Odgledah u cugu obe sezone fantasticnog Borgena. Apsolutno genijalna serija, pored toga sto je politicko/novinarska drama, pratimo i privatne zivote svih aktera, sta takve karijere daju, a sta s druge strane uzimaju. Bez obzira sto pojma nisam imala o danskoj unutrasnjoj ili spoljnoj politici, uzivala sam u svakoj minuti. Ovo bi trebalo prikazati Sorkinu, za deset koplja je usilo i West Wing, da ni ne spominjem Newsroom. Sad sam se potpuno uverila koliko te dve serije zapravo nemaju veze s mozgom.

Link to comment
Odgledah u cugu obe sezone fantasticnog Borgena. Apsolutno genijalna serija, pored toga sto je politicko/novinarska drama, pratimo i privatne zivote svih aktera, sta takve karijere daju, a sta s druge strane uzimaju. Bez obzira sto pojma nisam imala o danskoj unutrasnjoj ili spoljnoj politici, uzivala sam u svakoj minuti. Ovo bi trebalo prikazati Sorkinu, za deset koplja je usilo i West Wing, da ni ne spominjem Newsroom. Sad sam se potpuno uverila koliko te dve serije zapravo nemaju veze s mozgom.
Ja sam odgledao 6 ili 7 epizoda, i batalio. Bilo mi je previse naivno i nezanimljivo.
Link to comment

Počeo i ja Pillars i odmah imam zamerku još goru nego Vini. Naime, na dvoru 1120. godine su čistokrvni moderni engleski hrtovi, nekih 700 godina pre nego što su dobili današnji izgled. Strašno. Ne znam da li ću moći dalje da gledam.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...