Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Počeo sam da gledam onu Pillars of the Earth miniseriju koju je neko ovde preporučio, i odlična je. Nisam skoro ništa znao o tom periodu engleske istorije, pa me je zainteresovala da pročitam ponešto (a nisam mogao previše da zanovetam gledajući - win win).Sviđa mi se generalni pristup - uglavnom nisu dramatizovali poznate istorijske događaje, nego su dodali paralelnu radnju uz par nepostojećih mesta i fiktivnih likova. Odmah se nameću poređenja sa Game of Thrones - u uverljivosti prikaza (kvazi) srednjevekovnog društva POE je stvarno daleko bolja. Sve izgleda prljavije i običnije, vojske ne nose uniforme, kurve izgledaju istrošeno a ne kao da su fotomodeli, itd.Ian McShane rula, kao i uvek. Ali moram nekakve mane da iskopam, pa zato da navedem jednu superglupu scenu:"Do you pray, Jack?" kaže glavni opat mladiću koji je odrastao u njegovoj opatiji."I think of my work as a sort of prayer", odgovara ovaj.Klim klim, kaže opat. "Some of the world's greatest artists and writers and musicians were religious, you know."Taj dijalog je neki idiot preneo direktno iz sekularnog 21. veka. Šteta što se radnja dešava u jebenom dvanaestom, gde pitanja "da li se moliš" i priče o tome da su "neki od najvećih umetnika bili, znaš, vernici" nemaju apsolutno nikakvog smisla :isuse:

Link to comment

Zavrsio Broen. Sve u svemu dobra je, uzbudljiva, ali nije mi bash fenomenalna. Forbrydelsen je ipak dosta bolji.

Bezveze mi je sto se ubica prvi put pojavljuje tek negdje u 8. epizodi. Malo me i nerviraju superinteligentne ubice koje uvijek sve imaju isplanirano i znaju kako ce policija reagovati u kojoj situaciji i tacno u kojem trenutku... Bla. Ali barem nije ispalo kao u Se7en sa nekakvim biblijskim simbolima i tome slicno, a kako je prijetilo da bude na pocetku sa ovim socijalno angazovanim ubistvima.Saga mi je bila malo iritantna, mada odlicno glumi.

Link to comment

Go On - ništa posebno, nije dovoljno interesantno, nisam ni skidao drugu epizodu. On smara na fejsu oko te serije, a mogao bi da se malo više potrudi na ekranu.The New Normal - prva epizoda bila meh, ali druga sasvim negledljiva.Ben and Kate - mmmmm, možda, zavisi od druge.Guys With Kids - evp išravp gčeda, šrvi. kpđ o makbpčka lp,edokoca za sada- tj kada se rekalibriram u levo, evo upravo gleda prvu, još i najbolja do sada, gledljivo.Revolution - isključio na pola (kada su stigli u Čikago)Last Resort - e tako se to radi, gleda mi se druga, jedva čekam.Imam još da probam Elementary i A Touch of Cloth, ii naravno sve što naiđe uz to...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...