Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

PS odgledao Wire. Dobra serija, mada mi se nekako kraj nije svideo.

previše mi je zaličila na Homicide na krajupresrali su ga na kraju, a i nisu trebali da smaknu Omara onako seljački, jebo realizam....a sad dok pišem kontam da im je priča ipak bila najslabija tačka, jer je previše toga umešano pa se dobila papazjanija sa milion likova, a to ne volim, tako su na kraju i Homicide prosrali....al ipak je jedna od boljih serija koje sam gledao

Priča je najslabija tačka Wire-a? Papazjanija od milion likova? Jebo realizam? Wow, makar imaš originalno mišljenje, boli te uvo.
Link to comment
Priča je najslabija tačka Wire-a? Papazjanija od milion likova? Jebo realizam? Wow, makar imaš originalno mišljenje, boli te uvo.
pročitaj lepo šta sam napisao - rekao sam da ja to ne volim. Stvar ukusa. a glede priče

Prva i druga sezona su preslikane, onda su ukapirali da bi bilo previše da i treću sezonu teraju na isti kalup, pa su umešali malko politike i prstohvat privatnog života policajaca, btw tu su ostali potpuno nedorečeni pa su ostali neki flešovi i kratke scene sa partnerkom crnkinje, bivšom ženom šefa i decom glavnog junaka...pa su u četvrtoj sezoni nastavili sa politikom, a onda pošto su opet upali u dead end ubacili na vrat na nos u petu sezonu i novinare.....sad, ovo ima nekog smisla, ali jedino da su seriju proširili za još recimo 3 sezone, pa onda mogu natenane da se bave, šefom, inspektorima, političarima, i novinarima, ovaku su se malko pogubili u svemu.......likovi su potpuno napravljeni u kalupu Homicide-a, promiskuitetni irac, gay crnkinja, Veliki Šef sa problematičnim privatnim životom, Morgan Freeman koji pravi nameštaj, pokvareni političari i nesposobni nadredjenji,...što ne uzimam kao manu jer su mi i likovi iz Homicidea bili uglavnom prijemčivi /do poslednjih par sezona kada su isto preterali/ pa mi je ok. ...sam kraj serije, u kome kao sve ostaje isto, život teče dalje, itd itd...je krajnje predvidljiv. Omar mi je bio lični favorit pa mi žao što su ga onako jeftino ubili...:D još jednom ću ponoviti, da je serija jedna od boljih koju sam gledao, ovo što sam napisao su stvari koje su mi zasmetale....jbga, možda je to posledica pošto sam odgledao 5 sezona za nekih 10ak dana, ne znam......

Link to comment

Ni u jednom trenutku likovi, tj njihovi privatni zivoti, nisu bili u centru paznje serije, da ne kazem da su potpuno nebitni. Serija nije upala ni u kakav dead end, svaka sezona se bavi razlicitim dijelom zivota Baltimora. U prvoj su u centru paznje housing projects, u drugoj lucki radnici, u trecoj politika, u cetvrtoj skolski sistem, u petoj mediji. Serija je pokusala da prikaze realnost Baltimora, odnosno velikog americkog grada uopste. Ili makar jednog dijela. Sto Simon u vise navrata rece, serija nema glavnog lika ili likove, glavni lik je Baltimore.

Link to comment
Ni u jednom trenutku likovi, tj njihovi privatni zivoti, nisu bili u centru paznje serije, da ne kazem da su potpuno nebitni. Serija nije upala ni u kakav dead end, svaka sezona se bavi razlicitim dijelom zivota Baltimora. U prvoj su u centru paznje housing projects, u drugoj lucki radnici, u trecoj politika, u cetvrtoj skolski sistem, u petoj mediji. Serija je pokusala da prikaze realnost Baltimora, odnosno velikog americkog grada uopste. Ili makar jednog dijela. Sto Simon u vise navrata rece, serija nema glavnog lika ili likove, glavni lik je Baltimore.
jbga ima logike ovo što pišeš, rekoh, možda sam ja gledao na brzinu pa sam stekao pogrešan utisak. :unsure: u svakom slučaju ću je ostaviti u špajzu, pošto mi se svidela.
Link to comment
pročitaj lepo šta sam napisao - rekao sam da ja to ne volim. Stvar ukusa.
Nije to ukus, ti si rekao da ti se sviđa serija, već su to konkretne zamerke sa kojima se ne slažem.a glede priče
...sam kraj serije, u kome kao sve ostaje isto, život teče dalje, itd itd...je krajnje predvidljiv.
Da su uradili bilo šta drugo, upropastili bi. To jeste realizam, show goes on, ništa se ne menja, život teče dalje zato što je takav, jebiga.
jbga, možda je to posledica pošto sam odgledao 5 sezona za nekih 10ak dana, ne znam......
To je cca240 sati od kojih si 60 proveo gledajući Wire. :blink: Svaka čast, ali to je overdose. Tako komlikovana serija sa toliko likova je previše da se obradi i slegne za tako kratko vreme. Verovatno zato imaš utisak da je papazjanija likova i da je druga sezona preslikana prva.

Link to comment

Da su uradili bilo šta drugo, upropastili bi. To jeste realizam, show goes on, ništa se ne menja, život teče dalje zato što je takav, jebiga.To je cca240 sati od kojih si 60 proveo gledajući Wire. :blink: Svaka čast, ali to je overdose. Tako komlikovana serija sa toliko likova je previše da se obradi i slegne za tako kratko vreme. Verovatno zato imaš utisak da je papazjanija likova i da je druga sezona preslikana prva.

ma jeste OD. Rekoh, ostavio sam je u spajzu pa cu jos jednom da je prosoloiram tamo na leto, kad budem imao vise vremena ako nista drugo ono zbog Maloprstog i zbog Omara koji mi je najgotivniji bad gay jos od Stainsfielda. :Hail:
Link to comment

Jel gledao neko Once Upon A Time? Vidjeh po raznim forumima da su uglavnom ljudi zadovoljni.Nova Good Wife vrlo dobra, lagano najbolja epizoda ove sezone. Ovaj wife-killer je totalni car, svaka epizoda sa njim je odlicna :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...