Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

to! nego, posto volis Kristinicu, znam da je radila neki teen bullshit, Gossip Girl. nisam gledao, nemam ni nameru, ipak ne volim toliko Kristinicu. ali vidim da gutas Heroes, pa ko zna, mozda ti se i ovo dopadne :Pja cu da cekam cetvrtu sezonu Veronike :lol:
Sve i da gledam gossip girl ne bih video Kristinicu, posto je ona samo narator... mucenje, jebote. Heroes sam gledao i pre nje, a za 4. sezonu VM nam ostaje da se nadamo... evo sad je slobodna, pocinjajte snimanje odmah!!! :P
Da vas pitam jednu stvar - mada bi se za to možda mogao pokrenuti i novi topić - koliko su vam uopšte bitni radnja, dešavanja, dijalozi, žanr, produkcija, i koji odnos između njih? Na primer, meni dijalozi mogu da budu totalni bullshit, ali ako mi je radnja zanimljiva sa zadovoljstvom ću gledati seriju. Gde je ta granica kod koje ljubitelji vrcavih dijaloga kažu "eh, ovde se više ne ispaljuje 100 fraza u sekundi, ne mogu ovo više da gledam", ljubitelji produkcije kažu "eh, baš su usrali sa animacijom lovačkog aviona koji ispaljuje rakete u pozadini, ne mogu ovo više da gledam" ili ljubitelji određenog žanra kažu "eh, ovo više nije moj horor/komedija/drama, ne mogu ovo više da gledam". Recimo, ja sam sa zadovoljstvom odgledao Bafi i Ejndžela zbog tih vrcavosti, iako je radnja sranje, likovi debilni, a neprijatelji nešto najgluplje u najvećem broju epizoda serije. Može i obrnuto - Prison Break mogu da gledam do sutra jer me zanima kompletna priča oko Kompanije, uopšte me zabole da li je Dominik Parsel naučio da glumi. Supernatural mi je do jaja, trebam li da objašnjavam zašto? Legend of the Galactic Heroes ima apsolutno najbolju priču i dešavanja itd. itd. Gde sebe nalazite u svemu tome?
Otprilike na istom mestu na kojem si ti. :) Uostalom, ko sto kaze Kudravi, ne neke stvari moramo zazmuriti, svaka serija koju sam gledao ili gledam, ima nesto sto mi zadrzava paznju, neka vise, neka manje. Zato sada ovako smaram sa Veronikom, tamo ima mnooogo stvari koje su mi se dopale.Jos 1 stvar koju sam zaboravio, a tice se scenarija Veronike Mars su reference za ljude, dogadjaje, mesta i slicno, koji se ubacuju u dijalog kao komparativni elementi. Na primer u prvoj epizodi trece sezone kad Logan objasnjava zasto je Dick 'a mess', ne kaze "because his brother jumped off my roof" ili nesto slicno, vec "People are saying Dick's a mess, you know, on account of his brother Greg Louganis-ing* off my roof." * Greg Louganis je poznat Americki skakac u vodi, osvajac 5 olimpijskih medalja.
Link to comment
Da vas pitam jednu stvar - mada bi se za to možda mogao pokrenuti i novi topić - koliko su vam uopšte bitni radnja, dešavanja, dijalozi, žanr, produkcija, i koji odnos između njih? Na primer, meni dijalozi mogu da budu totalni bullshit, ali ako mi je radnja zanimljiva sa zadovoljstvom ću gledati seriju. Gde je ta granica kod koje ljubitelji vrcavih dijaloga kažu "eh, ovde se više ne ispaljuje 100 fraza u sekundi, ne mogu ovo više da gledam", ljubitelji produkcije kažu "eh, baš su usrali sa animacijom lovačkog aviona koji ispaljuje rakete u pozadini, ne mogu ovo više da gledam" ili ljubitelji određenog žanra kažu "eh, ovo više nije moj horor/komedija/drama, ne mogu ovo više da gledam". Recimo, ja sam sa zadovoljstvom odgledao Bafi i Ejndžela zbog tih vrcavosti, iako je radnja sranje, likovi debilni, a neprijatelji nešto najgluplje u najvećem broju epizoda serije. Može i obrnuto - Prison Break mogu da gledam do sutra jer me zanima kompletna priča oko Kompanije, uopšte me zabole da li je Dominik Parsel naučio da glumi. Supernatural mi je do jaja, trebam li da objašnjavam zašto? Legend of the Galactic Heroes ima apsolutno najbolju priču i dešavanja itd. itd. Gde sebe nalazite u svemu tome?
hmmmm.... zavisi... mogao bih da kazem da mi je sve pomalo bitno, ali ipak imam vaznije i manje vazne stvari.na prvom mestu mi je svakako kvalitet dijaloga. kod filma mi je recimo radnja najvaznija. ali film gledam 2 sata, seriju ako cu da pratim onda cu je pratiti daleko vise od 2 sata... zato ako serija ima kvalitetan dijalog, navucem se(ie House) i nema sanse da se "skinem". ako mi se dopadne radnja, a sve ostalo smrdi(ie Buffy ili Angel koje si spomenuo), mogu da gledam par epizoda pa mi treba odmor, jer jedino sto me tu vuce jeste sto pricaju o vampirima. sto se tice produkcije, svakako da cu gledati serije ili filmove sa velikim ulaganjima(ie Rome) ukoliko nisu zanrovski totalni promasaji(ie ljubavna govna), posto veliko ulaganje uglavnom znaci da ces imati odlicnu reziju i makar pristojne dijaloge i solidnu radnju. sasvim dovoljno da te drzi vezanog za ekran. ali jos jednom, dijalozi su mi definitivno no1. kapiram da bih mogao gledati seriju koja se odvija u jednoj sobi ukoliko ima gomila sarkasticnih izjava, prepucavanja, podjebavanja i svega slicnog, i da je to na odredjenom nivou(tipa da prepucavanja ne budu "e ti si glup" "pa sta ti si debeo")@mandingo, 4. sezona ce da ide kada je ti platis :D
Link to comment
pricati ili pominjati THE WIRE na topiku gde se hvali smece kao sto je entourage je cista blasfemija.zato ponosno postoji odgovarajuci topik na FILMu gde je toj seriji i mesto jer daleko prevazilazi sve vidjeno u okvirima tog medija.Shield jeste jako dobra, turbo [i pomalo folk] rezirana serija ali je cak i takva neuporediva sa THE WIRE.
Wire jeste neuporedivo realnija od Shield-a ali i dalje nemam dilemu koja mi je od te dve serije bolja
Link to comment

Ljudi koja je fora sa Jerichom odgledao sam prvu sezonu i vidim da druga ima samo sedam epizoda???I to da je zadnja emitovana jos u martu.Nije valjda da je prekinuto snimanje?

Link to comment
@mandingo, 4. sezona ce da ide kada je ti platis :D
E brate, kad bi imao love... bez razmislanja. Samo bih postavio 4 uslova: 1. 70% screen time za Kristen, minimum. 2. Murder mystery arc kroz celu sezonu (kao sto je bilo u 1. i 2. sezoni) 3. Vise screen time za Weevila i Wallacea, konsekventno tome, manje za Parkerku i Piza. 4. Da Logan odvali nekog od batina. :D
Link to comment
Ljudi koja je fora sa Jerichom odgledao sam prvu sezonu i vidim da druga ima samo sedam epizoda???I to da je zadnja emitovana jos u martu.Nije valjda da je prekinuto snimanje?
I to malo druge je jedva snimljeno.
Link to comment
Ljudi koja je fora sa Jerichom odgledao sam prvu sezonu i vidim da druga ima samo sedam epizoda???I to da je zadnja emitovana jos u martu.Nije valjda da je prekinuto snimanje?
Koliko znam, CBS je digao ruke definitivno tako da je serija najverovatnije gotova...
Link to comment
Ima li ko šarmantniji, zabavniji, nepretenciozniji, jači...? :Hail:bostonlegal.jpgOtišli su u legendu. Izvanredno finale izvanredne serije, upravo u otkačenom stilu koji je forsiran u poslednjim sezonama!Bravo momci i devojke, stigli ste da nas pošteno zabavite, nasmejete, ismejete, ali i da kroz sve to provučete vrlo ozbiljne probleme sa kojima se društva suočavaju, i američka i druga.Stigli ste i da se venčate :Hail:
Nije valjda kraj krajeva? Moracu da nekako dodjem do tih novih epizoda.Ja volim Alana Sora. Zelim da mu rodim hiljadu beba.
Link to comment
Ljudi koja je fora sa Jerichom odgledao sam prvu sezonu i vidim da druga ima samo sedam epizoda???I to da je zadnja emitovana jos u martu.Nije valjda da je prekinuto snimanje?
Pa jeste, sve pishe na IMDB-u ... potpuno su se zakucali posle par epizoda. A pochetak je toliko obecavao ...(mada je bio rip-off 'Alas, Babylon' Pat Frank-a, da bi se kasnije, u loshijem delu, razdvojili)
Link to comment
Pa jeste, sve pishe na IMDB-u ... potpuno su se zakucali posle par epizoda. A pochetak je toliko obecavao ...(mada je bio rip-off 'Alas, Babylon' Pat Frank-a, da bi se kasnije, u loshijem delu, razdvojili)
Da, pocetak je stvarno obecavao...Secam se da su ukinuli seriju posle prve sezone, pa su kasnije na insistiraje fanova snimili jos sedam epizoda.Taj drugi deo nikad nisam odgledao.Nego, koja je ovo serija sto se spominje iznad, nedavno zavrsena?Jel to onaj nastavak The Practice, zaboravio sam kako se zove? Edited by mr@ki
Link to comment

Napravili su jednu sezonu, a potom na insistiranje fanova snimili još sedam epizoda, to emitovali kao drugu sezonu, zaokružili priču i završili sve. Svima kojima se Jericho ne dopada preporučujem Entourage i Gossip Girl.Inače, da, ta serija iznad je Boston Legal. Ja volim Ronu Mitru i Džuli Bouven želim da im napravim po hiljadu beba :rolleyes:

Edited by Filipenko
Link to comment
Inače, da, ta serija iznad je Boston Legal. Ja volim Ronu Mitru i Džuli Bouven želim da im napravim po hiljadu beba :rolleyes:
nije dobra analogija!meni je dzejms spejder malo smesan cak, ali alan shore je zato preterano inteligentan, duhovit, bezobrazan i, najvaznije, covek sa osecajem za pravu pravdu.
Link to comment
gej seriju o vampirima?
Malo je ljudi na forumu koji bi imali muda ovo da priznaju :)Daj neki rivju. Na tv.com, uobicajeno, nema nikakvih korisnih informacija. Taj sajt je napravljen samo za proveru internet konekcije.
Link to comment
nije dobra analogija!meni je dzejms spejder malo smesan cak, ali alan shore je zato preterano inteligentan, duhovit, bezobrazan i, najvaznije, covek sa osecajem za pravu pravdu.
Svaki glumac je smešan. Kada ih vidim onako napuvane, umišljene, pederaste, dođe mi da se ubijem što sam svašta nalazio u likovima koje su glumili. Zato su anime prava stvar :D
Malo je ljudi na forumu koji bi imali muda ovo da priznaju :)Daj neki rivju. Na tv.com, uobicajeno, nema nikakvih korisnih informacija. Taj sajt je napravljen samo za proveru internet konekcije.
Skinuo sam prvu epizodu, pa ću da javim kada budem stigao da pogledam. Vidim da goriš od interesovanja ;)Prva sezona ima 6 epizoda, traju po 26-27 minuta, deklariše se kao horor...Na šta liči, videćemo...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...