Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Što se tiče The Wire, došla sam do pred kraj druge sezone, mnogo sam očekivala i mnogo sam dobila. Stvarno, sjajna serija. Za sada, najomiljeniji lik mi je Omar :Hail: , a cela ekipa je fantastična.
shocking :o :P @ pavao meni 3. bila najbolja, mislim da sam jednom vecao 5 epizoda tj olnajter
Link to comment

Meni je Avon bio car u prvoj ali u drugoj i trecoj me je vec smorio.Omar je legenda ali mi je za sada ubedljivo najbolji i najdublji lik Frenk Sobotka. Gledas onog coveka i bukvalno nemas sta da mu zameris sto se njegovih postupaka tice a opet najebava.E da i Ziggy je retko iritantan lik tako da bi glumcu dao oskara a lika kojeg glumi isprebijao.

Link to comment

Tek sad odgledao (tj. finiširam) Coupling. Sve šta su rekli u toj seriji je sušta istina. Nikada do sada ni u jednoj seriji ili filmu nisu realna razmišljanja i osećanja muškog sveta kao precizno i verno prenesena na mali ili veliki ekran.

Link to comment
Pre desatak godina se kod nas prikazivala (sa zakašnjenjem) jedna serija Picket fences, prevedeno kao drvene ograde, a mogli su i "taraba".To je lajt varijanta Tvin Piksa, zapravo super-lajt, Tom Skerit glumi šerifa s nadrkanom ženom Kejti Bejker, i ima mnogo likova: seksi policajka (Lorin Holi), mnogo slatka, njen momak, pa matori sudija (Rej Voslton), pa onaj Fyvush Finkel, izlapeli advokat s leptir mašnom, a ulogu života je imao Keli Konel kao patolog Karter Pajk, jedan štreber i latentni gej tip. Patolog da poželiš da upišeš medicinu.
Dovoljno je reći: David E. Kelley. Bila je tu i Holly Marie Combs (iz "Charmed") koja je glumila Skerittovu kćerku iz prvog braka. Policajci Lauren Holly i Costas Mandylor su bili poor man's Rachel & Ross.
E da i Ziggy je retko iritantan lik tako da bi glumcu dao oskara a lika kojeg glumi isprebijao.
Ja sam ovaj dojam, ali u dlaku isti, imao dok sam gledao Sopranose. Chrisa sam htio tući do smrti štakom one jednonoge Tonyjeve ljubavnice.
Link to comment
meni je stringer bio, ne oma'
Idris Elba :wub: :wub: :wub: u bilo kojoj ulozi, ali Omar je lik nad likovima. Kada je u drugoj sezoni svedočio protiv Birda, to sam vraćala jedno šest puta, kad se obraća advokatu Liviju: " stari, ja imam sačmaricu, ti imaš akten-tašnu" Edited by Arkadija
Link to comment

od vajera druga i četvrta hajlajt. ostalo samo odlično. odgledao i shadowline. bravisimo! ko je voleo rubicon veseliće se nekim momentima.

u poslednje dve epizode sam imao tri :o momenta. stvarno neverovatan scenario. imam nekih zamerki ali generalno je sve potaman. teška, jako teška tragedija. ne znam da li mi je više bilo žao jonaha ili bedea. barem je onaj oldskul matorac častio londonere pandurskim parama.a najbolje mi je što na imdbu i po blogovima komentarišu u stilu pensions!? all this about pensions!? jbt kakvi naivni ljudi. misle da državni kriminal ima bilo kakve složenije agende od para i pohlepe. treba im prevesti "čitulju" da se edukuju malo.

Link to comment
Imam pitanje. Nije omiljena serija jer je se jedva sjecam:Mini serija, emitovana negdje izmedju 85-90 na jednom od nocnih programa. Stariji clanovi porodice tvrde da se zvala "slavno ime"...imam samo fragmente plota: 3-4 tipa ubiju djevojku, svi postaju popularni...Zna li neko koji je originalni naslov ove serije?
Nasao:41YCDYf8gkL._SL500_AA300_.jpg
Three guys were involved in a rape when they were young. The crime is covered up, and the guys grow up and go their separate ways. One becomes a reporter who gets involved in a fight against the Ku Klux Klan. The second turns out to be a closeted gay man who hides his secret from his wife. The third hides his dirty deeds behind the facade of being a popular pastor. A court case that could destroy all three men brings them back together again. This mini-series was based on a popular trash novel that was out at the time.
Based on Thomas Thompson's best selling novel. It's a gripping blockbuster that had 97 million Americans hooked. "Celebrity" - A 5 hour epic available in two riveting parts.
Link to comment
Gledao neko Shameless? Cuo da nije losa al nigde ne mogu da nadjem prevode.
Meni odlicna serija i preporucujem ti americku verziju. Prevoda ima tu i tamo. Engleski postoji za sve epizode, sr/hr za poneku...
Link to comment

Odgledala i treću sezonu The Wire, iako je serija zadržala izuzetno visok kvalitet, malo počinje da me smara. Mislim da ću da napravim kratku pauzu pre nego što nastavim. Pročitala sam da je u četvrtoj sezoni akcenat radnje prebačen na neke druge sfere bivstvovanja u Baltimoru (korupcija na višim nivoima vlasti), pa da je odgledam čila i odmorna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...