Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Ajoj! Trenutno si finale Džerikoa. :isuse:
buduci da si preduhovit i premoderan, jebeno mi je da te identifikujem, znam samo da se dajes na fox lajfu
Link to comment

Nakon što je na forumu napisano da Dejan Stanković "ne ume da primi loptu", da je Rasim Ljajić "ozbiljna priča" logično je doći i do "scrubsi nisu duhoviti".

Link to comment
Sefe, ne budi prva sezona Parks & Recreationa nego dovrsi Game of Thrones, tek od kraja pete epizode pocinje lud'lo!
Neka ga, da ne budem ja jedini koji ne gleda.
Link to comment
+1Iako sam i ja kenjao, mogu samo da kažem: vrhunski post kome fali samo par udaraca enterom!
Post je totalna mamojebina, na onakvu sadržinu treba da te je sramota što zavapljivaš za enterima. angry.gif
Link to comment
A vratio se i Burn Notice. Posle onakvog finala prethodne sezone ovaj pocetak pete mi je bas traljav ali vidi se da su resili da preseku pricu od pre i izgleda da ce da krenu na neku novu.
i meni se slično čini.i -1 za pljuvače. Burn Notice je retko kvalitetna summer serija. Postoji neka internet priča o tome kako su joj promenili namenu posle 1. sezone, pa je od one summer hita stigla do pete seozne......ne mogu da se setim da kada sam gledao ovako nepretencioznu a zabavnu seriju.i moram li da pominjem Bruce Campbell-a :0.6:
Prsnuo Camelot. he he
bogu hvala, retko ogavna serija............PS ima li kakva preporuka za Harpers Island?? Evo sad se baš mislim da je odgledam..... Edited by steins
Link to comment

Justified :heart: Podseca me na Bebopa dosta po tom western smeku, pa je maltene bilo zagarantovano da ce mi se svideti, ali ti dijalozi! Pa jos Timmy Olyphant, Walton Goggins, Gogginsova kosa! Margo Martindale - ako ta zena ne bude makar nominovana za Emmyja! :Hail: Jedino sto mi se ne svidja je sto su ono dvoje marsala iz kredita (Tim i... Rachel valjda) nesto slabo zastupljeni u samoj seriji, mada deluju kao potencijalno zanimljivi likovi.Da, i spica mi je bezveze, ali to je vec nitpicking. <_< Pravo odlicna serija.

Edited by Calavera
Link to comment
nije stvar samo u tome da je slabije od wire ili deadwood [ili gen kill]. meni su trenutne hbo serije slabije od rubicon i justified, pa bobami i od terriers. daleko vise me pogodilo ukidanje rubicona i terriers nego sto bi ukidanje bilo koje od hbo serija. meni je najvece mjerilo kvaliteta neke serije to koliko me nakon zavrsene epizode vuce da odmah upalim sledecu, a nijedna od aktuelnih me na to ne tjera, sto je bio slucaj sa nekim amc i fx serijama, ili starijim hbo. ne samo to, nego sam dobar dio novijih batalio posle par epizoda [boardwalk empire, game of thrones, true blood] i nisam siguran ni da me pretjerano zanima da im se vracam. cak mi je true blood, u prve dvije sezone bio dosta zanimljiviji od svih ostalih. vjerovatno je do mene, ali prosto, it's not doing it for me.
To je već nešto drugo. I drugi kablovi - poglavito FX, AMC, aj' i Showtime - u međuvremenu su počeli da prave odrasle serije, i to je počelo da akumulira na jedan divan način, al' valja napomenuti da neke od tih podružnica nisu postojale ili bar nisu imale sopstvenu produkciju dok se HBO-ov mojsijevski lajnap hevihitera izvrteo. Krajnje mi je drago što su do sada izdubili nišu za sebe, to kakav je ritam na AMC-u, pa to kako na FXu rade seks a da je drugačiji od onog na HBO-u, da nešto poput Damages može da ide samo na fxu, Killing samo na amcu, weeds samo na šoutajmu, i super mi je što imam barem jedan dodatni kejbl čija slova polako postaju nekakav garant kvaliteta (čitaj: superigo indžankšn) usled kojeg imam i neka očekivanja od svakog novog naslova. Al' kad gledamo tipa nešto fenomenalno sa FX-a, meni entuzijazam uvek propišti ovako: "jebote ovo kida ko ejčbio!" Možda jer po identičnom receptu - ali 1/1! - muče glavne likove, možda jer su se ti HBO režiserci rastrčali po kablovskome nebu kao nove zvezde, možda samo zato što je one damn fine show, ali desilo mi se na gotovo svakoj epizodi Lights Out: jebeš mi sve, ono k'o da je bilo 13 rundi sa Tonijem Sopranom, na poene, Irac i Žabar slugging it out, pa za kim ti srce više prokrvari. Ali ti sve vreme vidiš koliko poteza je anderdog naučio od veterana, kao i koliko još ima da se radi na balansu i disciplini. (I naravno, baš zato što je bila "smor" i depresija u tradiciji najboljeg HBO-a, Lajcaut je šitkenovana u večna lovišta.)Bilo je dosta tekstova o tome, ali ni najbolji ne mogu izaći iz tog frejminga - "dobro k'o HBO" - to je i dalje 1 mera po kojoj se sve sudi. (Možda zato što je najslabija epizoda raspojasanog Tru Blada i dalje pedantnije skockana od tebi i meni dražih raspojasanaca Terriers?) Ne mora se čovek jebavati sa nadobudnim istorijama amerske televizije da bi mu bilo jasno koliko je nivo pripovedanja na post-y2k HBO-u bio conditio sine qua non svega drugog dobrog što pratimo na tim "ne baš 'fuck' i žbun k'o dobar dan, ali povremeno 'shit' i kinki seks" mrežama/kućama i koliko je to i dalje; ja kad gledam Justified, ili Terriers, ja prepoznajem da to obitava u post-Sopranovskoj, radije nego post-Shieldovskoj, paradigmi, te bih samo da se HBO u tom smislu ispoštuje. A sad, znam da monoteizma nemaš dok Mojsija ne ubiješ, ali da vidimo kako stoje stvari godine našeg gospoda 2011: kamiončetom bih i dalje radije povezao Antuana Batistu nego Henka i Brita (na snazi jedne sezone respectively), a glavu na panj ipak pre stavio za mog krajišnika Neda Starka nego za Kejla Ingrama. (Priznajem, za Bojda Kraudera mi već zajebano.)Ma koliko se pržio, zajedno sa tobom, Mekejbom i još par ćoravaca na svetu, na slow-burner maestralnost jednog Rubicon, a pržim se sve više kako vreme prolazi, malo i odlažem ponovno gledanje jer mogu da se setim i svih onih presečenih, formalno nezavršenih scena, prečesto trapavih dijaloga, one sekretarice koja emansipejšn bolje da traži u Med Men jer ga ovde neće dobiti, instanci zaista praznog hoda (razlikovati od "sporo i dosadno", "sporo i dosadno" je zašto Rubikon obožavam), i iskreno ne znam da l' bi' nastavak GoT menjao za nastavak toga (Sofijin je to izbor brate ali). Uopšte, taj AMC još ima da me ubedi da je konzistentno ozbiljna firma: sve i da ti Medmeni jebu kevu pa i više nego što ih svi hejluju, sve da prevalim ponovo onih 5 epizoda posle kojih sam odust'o od BBad i nastavim i totalno se oduševim, posle poslednjih par epizoda zombija i one uvrede na kraju Kilinga niko me neće ubediti da AMC ima lajnap koji ozbiljno prkosi šampionu. FX možda, ali ne zato što se HBO nešto posebno srozao, nego jer se tamo stvarno konzistentno jebe keva. Rubicon, Lights Out i Terriers život bi mogle eventualno da produže da su krenule na HBO-u. Ali da bi bile na HBO-u, to bi moralo još dobrano da se doteruje.A mislim još i da ti je merilo kvaliteta podešeno tako da malo diskriminiše glavne kvalitete HBO-a naspram velikih aduta FX-a i AMC-a, a to je što mu na HBO-u, i zbog određene staromodne etike pripovedanja, i zbog formata sudbonosno dužeg od standarda, i zbog te jebane ozbiljnosti, jedna epizoda dođe ravno k'o čitav film - možda ti mo'š da spičiš 17 sopranosa u jednom maratonu, meni su i dva naveče previše, treba to svariti, nije mi to džek bauer/bristou/šepard pa da se rokam na klifhengere novim fiksom k'o pavlovljev majmun - a dosta toga na FX-u (najbolji primer: Damages) i AMC-u je koncipirano tako da te vrlo strateški vozi na udaranje čežnje. Ničeg lošeg u tome, samo, zbog toga ih je lakše brže tamaniti ("tera te" da gledaš), dok na HBO-u redovno moraš jedno dobro vreme da se privikavaš i živiš u totalnoj ambivalenciji između "mož' da bude do jaja" i "ma koje je ove smaranje", dok u nekom trenutku, je li, ne ugledaš svjetlost. Samo ti završi terapiju Tronsa, po dve dnevno, i duhovna vertikala biće ponovo uspostavljena, videćeš. Edited by Zero Tolerance
Link to comment
post je lejm, suviše se trudionerd_glasses.jpg
Prave Lindelofke! Takav ram sve vreme hoću, da se malo odiže kod očiju kao džejdžejovke, samo za moj oblik face. E, ovu fotku sad štampam i nosim kod majstora. Hvala ti, care! :) Ići će do jaja uz vintidž Star Vors maj'cu :thumbsup:damon_star_trek_sequel_copy.jpg
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...