Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Videh i ja da ide, milina :wub: Teško je prežaliti ukidanje iste, iako verujem da je bila skupa, a ako dobro pamtim poklopilo se sa štrajkom pisaca..

Link to comment
inače, moj fetiš su klasične britanske detektivske serije (u što uključujem i one kojima je u prvom planu psihijatrijska forenzika i sudska medicina). Ima valjda nešto u toj kombinaciji uredne, uglađene, emocionalno suzdržane vanjštine i duboke patologije.
uh, dje me nadje... frost, prime suspect, cracker. znam ih napamet, a chandrita i ja imamo ih i na originalu. btw, frost je konacno zavrsen posle 14 sezona. lynely mi je ok zbog njih dvoje, iako posle nekog vremena pocinje da se ponavlja i zapleti postaju pomalo ocekivani. u stvari malo smaraju sa britanskom visom klasom. dalziel i pascoe su mi ocajni. odgledao i par epizoda cold blood. bas lose. odgledao i jednu ili dve sezone inspectora lewisa (spin off morsea) i bilo mi je ok. zapravo bolje od morsea, iako nista preterano posebno, a i morsea nesto ne varim.poceo da gledam touching evil. ok, gluma osrednja, ali gledljivo. zapravo mi je na kraju utisak bio mnogo bolji nego na pocetku. :)wallandera ima dva - svedska i bbc verzija sa kenethom branaghom. gledao samo ovu drugu i odlicna je!zato ako nisi gledala, obavezno - foyle's war! definitivno pripada zanru iako je izmestenu u WWII. po vizuelnoj surovosti spada u red umerenih, ali price, zapleti, gluma, likovi, uverljivost... genijalno!sta su vera i above suspicion? jel vredi traziti? kakav je wire in blood (u odnosu na crackera, recimo?)?si gledala inspectora gentlyja? igra martin shaw (iz judge john deed), odlicno ocenjena na imdbu. zanima me sta je...
Link to comment
Videh i ja da ide, milina :wub: Teško je prežaliti ukidanje iste, iako verujem da je bila skupa, a ako dobro pamtim poklopilo se sa štrajkom pisaca..
Strajk ih je i zakopao. :(
ne znam koliko vam je to zanimljivo, ali pushing daisies ce se nastaviti - kao strip.
Ta prica o stripu se vrti otkako je serija ukinuta, a do sada nismo dobili nista. Ima nesto novo na tom frontu ili...?
Link to comment

trebalo bi uskoro. ne znam tacan datum, ali bryan fuller je tweetovao neke slike iz stripa i rekao da ce biti uskoro4lwch.jpg

Link to comment
inspectora gentlyja? igra martin shaw (iz judge john deed), odlicno ocenjena na imdbu. zanima me sta je...
Ja gledala prošle godine na HRT1, odlična serija, dešava se 60ih u Engleskoj provinciji, svi slučajevi su sjajni i svaka epizoda traje oko satipo. Mislim da su prikazali dve sezone. Edited by Arkadija
Link to comment
Ja gledala prošle godine na HRT1, odlična serija, dešava se 60ih u Engleskoj provinciji, svi slučajevi su sjajni i svaka epizoda traje oko satipo. Mislim da su prikazali dve sezone.
hvala! u medjuvremenu odgledao pilot epizodu. za sada obecava.
Link to comment
uh, dje me nadje... frost, prime suspect, cracker. znam ih napamet, a chandrita i ja imamo ih i na originalu. btw, frost je konacno zavrsen posle 14 sezona. lynely mi je ok zbog njih dvoje, iako posle nekog vremena pocinje da se ponavlja i zapleti postaju pomalo ocekivani. u stvari malo smaraju sa britanskom visom klasom. dalziel i pascoe su mi ocajni. odgledao i par epizoda cold blood. bas lose. odgledao i jednu ili dve sezone inspectora lewisa (spin off morsea) i bilo mi je ok. zapravo bolje od morsea, iako nista preterano posebno, a i morsea nesto ne varim.poceo da gledam touching evil. ok, gluma osrednja, ali gledljivo. zapravo mi je na kraju utisak bio mnogo bolji nego na pocetku. :)wallandera ima dva - svedska i bbc verzija sa kenethom branaghom. gledao samo ovu drugu i odlicna je!zato ako nisi gledala, obavezno - foyle's war! definitivno pripada zanru iako je izmestenu u WWII. po vizuelnoj surovosti spada u red umerenih, ali price, zapleti, gluma, likovi, uverljivost... genijalno!sta su vera i above suspicion? jel vredi traziti? kakav je wire in blood (u odnosu na crackera, recimo?)?si gledala inspectora gentlyja? igra martin shaw (iz judge john deed), odlicno ocenjena na imdbu. zanima me sta je...
pa helo brate po ovisnosti.slažem se uglavnom s tvojim ocjenama. morse je zapravo jako staromodan, u ovakvoj konkurenciji ispadne i loš. wallandera sam samo strišo pogledala, možda 1 epizpodu, ali evo čujem i kelt i ti sada ga hvalite- dat ću mu priliku, foyle waru također. vera je više klasična detektivska priča, par starijeg (Vera) i mlađeg detektiva, zapleti su spori, temeljiti, precizni, nema puno akcije i pičvajza, raspleti redovito iznenađujući. meni se svidio lik glavne junakinje, čangrizava depresivna baba, koja odlično razumi ljude i koja ih (zbog toga valjda) i ne voli. ako si imao strpljenja za midsomer murders, ovo će ti se svidit, ako bi više dinamike možda i ne.a above suspicion je nešto suvremenija verzija detektivske priče, brža, dinamičnija, u urbanom okruženju. ona je mlada, zgodna i ambiciozna, on joj je nadređeni (malo već ofucan, ali i dalje ima nešto ;)) svo vrijeme postoji očita tenzija. svaka epizoda je novi slučaj, iam svega od seksualnih napada do ritualnih ubojstava, nije loše, ali ni spektakularno, meni je bila za 4 od 5.a wire in blood svakako preporučujem. slično je crackeru po očitom principu- klinički psiholog (skromnog privatnog života) koji se bavi forenzikom, kao policijski suradnik. razlika je što je ovdje dr. hill puno više uključen u same zločine, koji ga se često i osobno dotiču, kao stručnjak je nekonvencionalniji, slobodniji i qurčevitiji. meni je bila jako napeta, puna neizvjesnoti, jako komercijalna, ali ne na američki način. ispector gentlyja odgledala, dobar mi je. mislim, da john deed sjedi 60 minuta ispred kompjutera, valjda bi mi opet bilo dobro.
Link to comment

Gotovo sa Komjunitijem, odlična druga sezona. Finale mi nije toliko dobro koliko je ovde to spominjano, ali je svakako ok. :)Mnogo bolja sezona nego prva (iako je i prva dobra), kako to obično biva, kada se opuste pisci i glumci naviknu na svoje karaktere.Senjor Čeng mi je No. 1, car ga tumači fenomenalno, a i sam lik je dosta zanimljiv.

Link to comment

odlucio da gledam buffy, pa kud puklo da puklo ^_^ or should i?djeluje mi kao veronica mars, samo way more silly. u stvari, kad razmislim, ima sve preduslove da mi se ni malo ne svidi, osim jossa whedona. al ionako mi je sve sto trenutno ide od serija dosadno, osim tremea.

Link to comment

Ne. Smesno je zato sto se i meni slicna dilema javlja svakog leta. A Buffy je.... kultna serija. Mora da se odgleda, za TV cred, na kraju krajeva. :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...