Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

the event poceo da gledam. ima ponesto od x-files atmosfere uz dosta jurnjave i bez previse proseravanja.
Trešina ekstraordinarna. Pilot obećava, ali sve posle toga... ja sam gledao jedno 5-6 epizoda da bih se smejao zapletima na nivou Mikijevog Zabavnika, ali više nisam izdržao.Ima jedna scena kad po stoti put neki fantomski bad guys zapucaju iz crnih automobila na Joe Averaga i njegovu devojčicu (gone ih da ne bi odali Zaveru javnosti, iako ovi nemaju pojma kakva je Zavera u pitanju) i riba kaže "What's going on?! What's going on?!" a Joe njoj odgovara "Just keep running! We must be onto something, otherwise they wouldn't be chasing us!" :isuse:Legendarno. Scriptwriting 101.
Link to comment
Meni je Community bio sasvim OK ali sam morao da batalim negde posle 4-5 epizoda iz raznih razloga. Posle nikako da skinem i završim.
Tih prvih nekoliko epizoda su samo dobre do vrlo dobre, sto se sezona priblizava kraju postaje sve bolja. Odgledaj 1.23: Modern Warfare, ako te to ne razgali - nemas dusu. Najboljih pola sata TV-a prosle godine. :Hail:A to za ukidanje... meni je ovo prvi put da strepim za 1 seriju, moram priznati da je pomalo i zabavno. :D
Link to comment

the event nije toliko loš, krenula je druga sezona, radi se o ideji da su vanzemunci koji su naravno humanoidni i imaju 99% istu dnk kao i ljudi (moćna stvar je ta panspermija :D) bili prinuđeni da napuste svoju planetu jer su je toliko zagadili i iscrpeli resurse da tamo život više nije bio održiv, u potrazi za novim domom došli su na zemlju pre 66 god gde im je iznenada ušla voda u koaksijelni kabl što je dovelo do pada letelice, povređeni vanzemunci su ostali na licu mesta dok su zdravi otpešačili u mećavu aljaske i dalje u svet pokušavajući da poguraju zemaljske primitivne tehnologije kako bi došli do potrebnih materijala za povratak kući....- povređeni vanzemunci su bili uhapšeni i zatvoreni u tajnoj bazi na aljasci, a kako stare xy puta sporije od ljudi opušteno izdržavaju 66 godišnju robiju, poštujući volju svog vođe da ništa ne govore o svojoj misiji kako abi kontaminirali lokalnu kulturu, te kako bi stekli poverenje ljudi da ih puste na slobodu, no na horizontu se pojavljuje rebel alliance, kao u libiji:P, od onih koji su se izvukli 45 godine koji više ne žele da čekaju da se usa smiluje da oslobodi njihove prijatelje, sukob je neizbežan...

Edited by gone fishing
Link to comment

The event je tesko govno. Ideja jeste zanimljiva ali sve ostalo je uzas totalni. Uprkos ovome sto pise gone fishing, druga sezona nije pocela, a verovatno nikada i nece. NBC sada ispucava preostale neemitovane epizode i to ce biti kraj serije. Cak ni NBC nije toliko ocajan da produzi seriju koja ima 1.4 demo i to kad joj je konkurencija na pauzi. Sto se community tice, po onome sto sam procitao na netu, serija je 'on the bubble'... sto bi se reklo da ima 50% sanse za trecu sezonu. Srecna okolnost je to da ce NBC ove godine otkazati 7 rookie serija, pa ce to (mozda) otvoriti neki slot za community. bubble watch

Edited by mandingo
Link to comment

Ma taj zaplet je još i dobar, onaj drugi je kriminalno glupav. Dečko "programer" ide na krstarenje sa verenicom, a onda bad guys koji hoće da se zakucaju avionom u predsednika USA kidnapuju nju i nameste njemu ubistvo da bi ucenili njenog oca da zakuca taj avion. Naravno, snalažljivi programer uspeva da pobegne i zlikovcima, i policiji, i bolničkom osoblju, i FBI agentima, i onda pokušava da nađe verenicu. U međuvremenu je zakucavanje avionom propalo, ali zlikovci i dalje posvećuju sve svoje resurse eliminaciji (volelo se) dvoje mladih koji ništa ne znaju ni o čemu, i ne predstavljaju im ama baš nikakvu pretnju. I tako ide akcija & avantura, programer hakuje sve redom koristeći metod ultrabrzog kucanja, pronalazi bad guys koristeći podatke FBI-a (koje samo on zna da interpretira), spašava devojčicu (koju zlikovci opet koriste u nekom imbecilnom planu da bez potrebe uhvate njega), i sve u krug. Boli koliko je glupo. Boli me u mozgu.

Link to comment

drugi deo 1 sezone je već počeo, emitovane su već 2 epizode od ukupno 22 :)- da ljigava ljubavna priča je tu valjda da privuče mlade romantične duše :lol: no dobija neki smisao (pomalo na silu čini mi se, ali teško im je prigovoriti na tome posle svih zapleta koje smo morali da progutamo u lost-u, ovo je kisela voda :lol:) u ove dve novoemitovane epizode, ne bih da otkrivam detalje i pokvarim vam ugođaj :Dipak je to samo 22 epizode 1 sezone, znači ukupno još 10 ovog proleća

Edited by gone fishing
Link to comment
Sto se community tice, po onome sto sam procitao na netu, serija je 'on the bubble'... sto bi se reklo da ima 50% sanse za trecu sezonu. Srecna okolnost je to da ce NBC ove godine otkazati 7 rookie serija, pa ce to (mozda) otvoriti neki slot za community. bubble watch
Dobar sajt, ovde kazu da su vece sanse da dobijemo trecu sezonu. Noviji datum. :)
Link to comment

Dobre vesti :)Sto se onog "pada" tice...mozda je zato sto je gledam na nedelju dana i to uglavnom kad sam mrtav umoran i spava mi se... a i malo je Senor Changa u zadnje vreme. red je na neku epizodu gde je on 80% vremena u kadru :)

Link to comment

Bice ga u sledecoj epizodi, zajedno sa Shirley.

Mada se meni vise svidjao kao profesor nego kao luzer koji pokusava da upadne u grupu.

Edited by Calavera
Link to comment
bash sam te htjeo pitati valja li lights out :) mada cu ga vjerovatno odgledati tek kad zavrsi citava sezona.
uh, odlican je. nema praznog hoda, snimljeno odlicno, nadzor vrsi filip nojs, a boks savrsen, a ono sto je sjajno, dosta sarkasticno prikazana razlika izmedju pravog boksa i reklamatora snagatora. sve sto zadeluje kao patetika, za par minuta dobije opravdanje. stejsi kic je odlican, a holt mekalani(onaj detektiv iz csi majamija), bice kad poraste idealan za adamu seniora. sjajan je i pablo siber iz vajera. u svakoj epizodi bude takvih scena da i neljubitelji boksa mogu da odlepe.neminovno je poredjenje sa fajterom, koji u odnosu na ovo deluje kao holmark tv film, sto u osnovi i jeste.
Link to comment

danke. pogledacu, definitivno. valjda bude druge sezone.. bajdvej, FX mi definitivno prestize HBO sto se serija tice. nijedna od njihovih serija koje sam gledao nije losa, a vecina su odlicne. i nova epizoda justified - vrh. mozda i najbolja u sezoni. 'you're like a hillbilly whisperer' :lol:glede eventa... ta serija je toliko losa da je ekchli dobra. doduse, zaustavio sam se na nekoj 7. epizodi. spektakl. hmmm, this is too long to be a phone number, it must be some kind of supersecret code!. i can probably crack it, i just need the right hardware.

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
danke. pogledacu, definitivno. valjda bude druge sezone.. bajdvej, FX mi definitivno prestize HBO sto se serija tice. nijedna od njihovih serija koje sam gledao nije losa, a vecina su odlicne. i nova epizoda justified - vrh. mozda i najbolja u sezoni. 'you're like a hillbilly whisperer' :lol:
da, da, fx krece da se bije sa hbom po kvalitetu, mada i produkcija postaje sve bolja.tek sam sad pocela da gledam justified, zabavno je i mnogo mi je simpaticniji timoti olifant ovde nego u damages. super je sto su zadrzali duh iz romana elmora leonarda.digla sam ruke od eventa posle seste epizode. nije mogla da me zadrzi ni doktorka viver kao predvodnica neljudi. ono je stvarno uvreda za mozak i svaka kritika na racun fringea pada u vodu kad se vidi sta se drugo nudi.a sta se desilo sa dzulijetinim velikim projektom V?
Link to comment
neminovno je poredjenje sa fajterom, koji u odnosu na ovo deluje kao holmark tv film, sto u osnovi i jeste.
jea, bat not in a gud vej!:)elem, popljuvo sunce u filadelfiji, onda me ortak natero da gledam neku epizodu sa de vitom, jebiga, ne izgleda lose.mozda uspem da preguram s1.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...