Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Kad se vec prica o novom Holmsu, zna li neko da li je Sherlok 1x00 Pilot u stvari prva epizoda Serloka "a study in pink" ili ne?
Ne razumem...oni su valjda tako i zamislili sve to su regularne epizode
Sherlock has been recommissioned for a second series, it has been formally announced.BBC One controller Jay Hunt confirmed today that the modern-day drama adaptation, which wowed viewers and critics, will return for three more 90-minute stories in autumn 2011.
Link to comment

.. ja to onako, samo da pitamvidim na nekim mestima se pojavljuje Sherlock 1x00 - Pilota na nekimSherlock 1x01 - Study in Pink pa rekoh da pitam da li ima to neke veze :)

Link to comment
.. ja to onako, samo da pitamvidim na nekim mestima se pojavljuje Sherlock 1x00 - Pilota na nekimSherlock 1x01 - Study in Pink pa rekoh da pitam da li ima to neke veze :)
ista je radnja samo je ono stvarno pilot epizoda, recimo nema onih fora sa SMS-om, useljavaju se u sređenu kuću a ne ovo pretprano stvarima i tako neke stvari... više su u pitanju neki scenografski elementi i par replika i prilično je bzvz, doterana verzija je mnoogo bolja
Link to comment

Jebote, kakav kasting po/d/bačaj ovaj pacific, nema lika u celoj seriji za koga sam se vezao na bilo koji način, toliko omašenu selekciju i lošu glumu ne pamtim da sam ikada gledao u nekoj seriji ovih gabarita u smislu ko stoji iza nje, i sa kojim budžetom.

Link to comment
Ukratko, ne. Skoro ništa nije kao u stripu. Ta pseudo-drama u odnosima se uglavnom razvija mnogo kasnije... osim tenzije između Rika i kolege mu, Šejna, koja se razreši odmah tu na početku. Ali u seriji je očigledno potrebno da gledamo petominutno treptanje Andree i matorog Dejla, pošto nam je jel'te toliko stalo do likova koje smo pre pola sata upoznali :isuse:Uopšte, dve trećina likova koje smo do sada videli u seriji uopšte i ne postoje u stripu. Svi ti maestralni podzapleti (rasista što sebi odseče ruku, njegov brat sa samostrelom, latino gang u staračkom domu, eksplozivno suicidni doktor u CDC), to je sve ubačeno iz misterioznih razloga.
:isuse: Brate mili, poskidao sam svih 78 epizoda koje su izašle, i jebeno ne verujem šta se dešava. Šta su oni napravili sa serijom, meni nije jasno. Naravno, ima dosta toga na čemu mogu da se izvuku, ima puno materijala, mogu uvek da se vrate na kolosek. Ali, ovo do sada je totalno drugo nešto, sa izuzetkom nekih generalnih događanja (a i to u prve 3-4 epizode) ništa nije kao u stripu, komotno su mogli da ga ne prave pod tim imenom :fantom: I za početak, mogli su da makar naprave tako da lik glavnog glumca barem donekle podseća na glavnog lika iz stripa, kad su se već opredelili da mu kače ortaka™ kroz seriju, umesto da ga dete Karl ustreli kako valja i trebuje <_<
Link to comment
ništa nije kao u stripu, komotno su mogli da ga ne prave pod tim imenom :fantom:
Mogli su, ali teško da bi to neko gledao... u stvari, teško da bi neko i odobrio visokobudžetnu seriju o zombijima da nisu imali ugrađenu publiku u fanovima stripa, i mogli da računaju na besplatan word-of-mouth marketing.
Link to comment

Imam pitanje. Nije omiljena serija jer je se jedva sjecam:Mini serija, emitovana negdje izmedju 85-90 na jednom od nocnih programa. Stariji clanovi porodice tvrde da se zvala "slavno ime"...imam samo fragmente plota: 3-4 tipa ubiju djevojku, svi postaju popularni...Zna li neko koji je originalni naslov ove serije?

Link to comment

VSeason 2 begins Tuesday, January 4: Tyler and Lisa are reunited on the ship and express how much they've missed each other.Ne mogu da verujem da će ovo sranje da ima drugu sezonu :isuse:

Link to comment
.. ja to onako, samo da pitamvidim na nekim mestima se pojavljuje Sherlock 1x00 - Pilota na nekimSherlock 1x01 - Study in Pink pa rekoh da pitam da li ima to neke veze :)
1x00 je "pravi" pilot, koji nije emitovan na TV, ali se distribuira na DVD.1x01 je pilot koji je emitovan na TV. Ista epizoda je u pitanju - Study in Pink. Gledao sam samo drugi, prvi na blic - da vidim razlike. One su znatne (ne u storyline) već u nekim detaljima koji behu zanimljivi u 1x01.
Link to comment

"Modern Family" je carska serija... iako vec 100 puta odradjivana tema, sitkom o porodici, tek se na ovoj vidi koliko su glumci i scenario zaista vazna stvar (ko bi rekao!? :D). Ne zna koje bolji u svojoj ulozi, kratki i efektni dijalozi, cak mi ne smeta ni obicno iritirajuci kvazi-dokumentarni deo, gde akteri pricaju direktno u kameru. 425.modern.family.050809.jpg

Link to comment

^^ modern family nije losha, al meni nije bash toliko dobra. dobro, s obzirom da su mi sitcomi u 99% slucajeva obicno smece, ovo je josh iznenadjujuce gledljivo.jel gleda neko men of certain age? djeluje solidno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...