Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

AJ sad za ovu prvu jel tako i u stripu? Mislim dobra je serija al malo preterase sa ovim dramama u odnosima.
Ukratko, ne. Skoro ništa nije kao u stripu. Ta pseudo-drama u odnosima se uglavnom razvija mnogo kasnije... osim tenzije između Rika i kolege mu, Šejna, koja se razreši odmah tu na početku. Ali u seriji je očigledno potrebno da gledamo petominutno treptanje Andree i matorog Dejla, pošto nam je jel'te toliko stalo do likova koje smo pre pola sata upoznali :isuse:Uopšte, dve trećina likova koje smo do sada videli u seriji uopšte i ne postoje u stripu. Svi ti maestralni podzapleti (rasista što sebi odseče ruku, njegov brat sa samostrelom, latino gang u staračkom domu, eksplozivno suicidni doktor u CDC), to je sve ubačeno iz misterioznih razloga.
Link to comment

Počeo gledati Deadwood.156746_1700560083808_1532104577_31666922_7914724_n.jpgI, iako se od starta osetio 1 kvalitet, moram priznati, prvo je počelo nekako sporo. Sada već, pri kraju prve sezone, se upalih. Al Swearengen mi je, osim što je car, kao mračniji i luđi Toni Soprano. Ostala ekipa (iako delom stereotipna - lekar, sveštenik, kurva, hotelijer, bogatašica sa istoka) ga sjajno prati. Baš ono, gradnja karaktera i sve što sa dotičnom ide. Najneverovatnija od svega mi je ta slika/kontekst Divljeg Zapada, odnosno odsustva države, pravnih normi, te oslanjanja jednih na druge i konsekventne brutalnosti nalik na onu Hobsovu fantaziju. Izgradnja društva i društvenosti u modernom smislu, ponekad nasuprot a ponekad u skladu sa ljudskom prirodom. U stvari, ta igra između egoizma i altruizma u čoveku, u jednom tako nezgodnom okruženju. A opet tolika gomila onoga što volimo da nazivamo ljudskošću, iako gomila ljudi završi u crevima svinja. Mračno, teško, a opet i dovoljno optimistično i pre svega zabavno. Kenjam, znam, ali baš zadovoljan.

Edited by Buck Naked
Link to comment

Ja sam završio sa True Blood, pažnja, poneki spoiler!Alan Bal ima neke opasne traume, posle Six Feet Under, počinjem da vapim da neki od njegovih likova doživi istinsku sreću. Ono što je priredio Tari u trećoj sezoni zaista je pomalo bolesno. Btw, Tara je, meni barem, glumac koji ubedljivo najbolje iznosi svoj lik u celoj seriji i njena gluma je bez premca najkvalitetnija i najupečatljivija. Erik mi je takođe dobar casting, ali zbog svoje visine i izgleda više nego zbog glume, nekako čovek baš deluje moćno.Sa druge strane, Suki mi sa vremena na vreme ide na ganglije opasno, na momente je iritantna i ta njena transformacija iz kafanske radnice u superženu mi je malo usiljena i prenaglašena, tj loše odrađena. I njen blentavi brat je dosta šablonski lik kao neko ko je glup, pa sa vremena na vreme prospe neki fazon, ali dobro ga je odradio Vampiri uopšte, i ceo taj svet nisu my cup of tea, al ne mogu da kažem da se nisam zabavio. Dok je on ukombinovao Vampire Vukodlake i vile u jedno a da se nisam smorio, mora bit bidne da je sve odradio dobro koliko je mogao.

Link to comment
terriers-FX.jpgTerriersNeo-noir na plazama San Diega. Prve dve epizode su cisto solidne, ali je treca fantasticna. Ukinuto ove nedelje, tako da ce sve ostati na 1 sezoni od 13 epizoda.Kad sam kod prerano ukinutih serija, cetvrkom (reprize petkom) prikazuju Journeymana na Foks Krajmu. Danas bila treca epizoda, nije lose. Edited by Calavera
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...