Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

pa ne vidi se tacno sta rade  -_-

 

U reklami navlače gaćice, a pretpostavljamo da bi se makar obrisale da su srale (iako bi to trebalo da rade i kada piške)

Link to comment

Ćao Psihopatologičari. Ostaviste linak na forumu a wordpress javi odakle mi dolaze čitaoci. ;) 
Upravo zbog komentara poput ovog da se radi o "empowertment" reklami
 

kako bi i mogla da vrijedja zene, ovo je girl empowerment reklama na iscasen nacin

napisala sam tekst o reklami. Onaj za koga je ovo "osnaživanje žena" očito nikad nije čuo da žene zaista imaju svoje pisoare još od 60-tih i ne moraju raditi ovako bedaste stvari. Budućnost je stigla samo nije ravnomerno raspoređena. U tekstu govorim o tome kako se i iz kojih razloga oblikuju ovakve reklame - ovo što imamo na tržištu je najstereotipnije moguće sranje. Ukoliko se neko ne seća pogledajte šta je Nivea radila prošle i pretprošle godine u regionu (imali su samo za Srbiju CG i BIH jezive seksističke gluposti - u Nemačkoj to nije NIPOŠTO TAKO). Sada zapravo mislim da ovom reklamom VIP ne samo da vređa žene svodeći ih na "seksualne objekte muške fantazije" nego bre, vređaju muškarce za koje se pretpostavlja da će im ovo biti VAU simpatično. Ako pogledate komentare na VIP FB postu o ovome, nije da su baš oduševljeni "scenom". I to su samo neki...čekamo da dođu profi trolovi. 

Za sve koji nagađaju zašto pišem i kritikujem VIP reklamu na mreži... Žene sa Interneta imaju više članica koje po sopstvenom izboru pišu na sebi zanimljive teme... dakle, ŽSI je samo "platforma" a ne nevladina organizacija. Nemamo nikakav interes osim onog da kritikujemo mizogine medijske prakse i to radimo poslednje dve i po godine. To uostalom i piše na našem blogu i stranici na Facebooku. 

Rasprava između Tatjane Macure i  mene je na TW počela tako što je Tatjana odgovorila na moj tvit VIP-u rekavši da pošto je ona žena, i pošto smatra da ova reklama nije uvredljiva niti ponižava žene - treba da iskuliram. Takođe smo u toj raspravi saznale da ima žena koje smatraju da NISU SVE žene diskriminisane, tj. da Tatjana Macura & like nisu nikad diskriminisane, što praktično u tom privilegovanom univerzumu povlači to da diskriminacija ZAPRAVO I NE POSTOJI. :) A kamoli da o njoj treba da pričamo na mreži. Nikad u životu intelektualno gori razgovor nisam vodila sa predstavnicom jedne (nove) političke opcije u Srbiji. Valjda otud i moja reakcija: da li je ok da su vaše ćerke na slici. Ja ne bih lično imala problem da one reklamiraju ženski pisoar...ali konzervativke i tradicionalistkinje i te kako imaju strah od toga da sutra njihove kćerke ne budu "mlade i lude"... 

ps. simpa je da su saradnici na ovoj reklami u VIP zbog "frke na TW" danas išli na razgovor u VIP :) pitanje je da li će povući bedastu reklamu... 

Pička nije ružna reč, pozdrav! ;)

Edited by cyberwanderlust
Link to comment

dobrodosla :)

 

ne slazem se sa tvojim vidjenjem reklame a postojanje zenskih pisoara smatram irelevantnim

 

posto je neslaganje temeljno - osim u dijelu u kome kazes (na blogu) da je kontroverzno ponasanje zacrtano reklamom do 30. godine, slazem se s tim detaljem s tim da ja to ne vidim kao problematicno (inverziju poslije 30. bi trebalo primjeniti do kraja, dakle ne samo u wc sceni, nego npr i u onoj ispitnoj, jednakim intenzitetom) u dalju se diskusiju necu upustati

Edited by morgana
Link to comment

oba smo zgodni i plavi, mora da te je to zavaralo.

inace ne licimo, on je najveci dzin medju kepecima a ja najmanji kepec medju dzinovima.

plus su moja stopala neuporedivo elegantnija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...