Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

meni je vulgarna fotografija koja prikazuje tri devojke, od dvadeset i kusur godina, kako spuštenih gaćica nišane pisoar u želji da se ne isprskaju sopstvenom mokraćom. zamisli istu scenu u memljivom wc-u železničke stanice, bilo gde na pruzi bgd-bar, i gospodju od pedesetak godina sa flašom vinjaka koja viri iz džepa odavno iznošenog kaputa.

 

 

Rekoh vec, spot je kolaznog tipa, mnogo lokacija, verovatno puno materijala nije uslo u spot. Ovo sto je uslo je svakako klijent odobravao a ponesto i gurao (ne bi print bio ovako nagazen da to klijent nije hteo).

 

U spotu ima i drkanja, merenja patke, trisom kupanja u kadi, ljubljenja jezikom, golih zenski po hodniku, a cela Srbija se dovatila ovoh posh splavarusha koje piske u muskom WCu. Ne kapiram kako bas to bode oci (na stranu sto je to jedna od vizuelno najatraktivnijih scena u spotu)

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

Rekoh vec, spot je kolaznog tipa, mnogo lokacija, verovatno puno materijala nije uslo u spot. Ovo sto je uslo je svakako klijent odobravao a ponesto i gurao (ne bi print bio ovako nagazen da to klijent nije hteo).

 

U spotu ima i drkanja, merenja patke, trisom kupanja u kadi, ljubljenja jezikom, golih zenski po hodniku, a cela Srbija se dovatila ovoh posh splavarusha koje piske u muskom WCu. Ne kapiram kako bas to bode oci (na stranu sto je to jedna od vizuelno najatraktivnijih scena u spotu)

već sam ranije rekao da mi se spot dopada, ali da mi nije jasan baš kriterijum odabira ove scene da bi se potom uradio nedobri copy/paste i bilbordizacija iste.

fotka nije puko skeniran kadar iz reklame, već naknadno snimljena, rekao bih u našoj izvedbi. dok je spot mislim sniman preko

Link to comment

Spot je sniman ovde koliko znam. Fotka je sa istog seta ocigledno. 

 

Ne znam jbg, ne vidim da TVC ikoga vredja, ni manjine ni zene ni muskarce an general. Evo ti jedan meksi kolaz :D da te malo prodje ljutnja

Link to comment

mene samo zanima gde je ta "cela Srbija" koja se dohvatila ove reklame, imam osecaj da se ta cela Srbija svodi na nekoliko dusebriznika sa fejsbuka

Link to comment

Zasto to nije zamislivo? Ne znas ni jednog muskarca koji tako radi?

 

Meni je ta "breakthrough ideja" da su devojke namestene da piske u pisoar nista specijalno (sem sto slika izgleda vulgarno) prosto zato sto svaka devojka ionako mora da levitira iznad wc solje u klubovima, kafanama itd. u slicnom polozaju, samo pod nesto drugim uglom.

 

Zato što se sedanje muškarca da šora percipira kao čin emaskulacije, bar u društvu i trenutku u kome živimo, dok je upadanje ženskinja u muški wc da pišnu u pisoar čin emancipacije. Malo sam se loše izrazio, nije nezamislivo (iako kapiram da za mnoge muške jeste lololo) nego ne bi podržalo suštinu poruke da kad si mlad radiš lude, hrabre i blesave stvari.

Link to comment

mene samo zanima gde je ta "cela Srbija" koja se dohvatila ove reklame, imam osecaj da se ta cela Srbija svodi na nekoliko dusebriznika sa fejsbuka

 

eh sad trazis dlaku u jajetu. 

 

pa naravno da nije "cela srbija" nego drustvene mreze. Meni samo nije jasno kako to da se ovo:

 

1426296_10152668834722238_81518545810769

 

 

... ne komentarise na fejCbuku a tri popisulje sablaznjavaju sve sto je urbano™ i feministicki nastrojeno. Malogradjanstina jednom recju

Link to comment

Nisam uspela da ispratim raspravu, traje ceo dan.

Bez argumenata, osim ličnih, koji otprilike izgledaju ovako:

Tatjana, kad budete vaše ćerke ovako fotografisali i postavili po poslovnicama, imate pravo da pričate da žene nisu 

diskriminisane ovom reklamom!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...