Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

Znaš onaj vic?Šeta se stranac Sarajevom i primeti da mu je stao sat. I muva se tako levo i desno i primeti jedan izlog u kojem se nalazi časovnik sa klatnom. Uđe on tamo i obrati se čoveku za pultom:- Izvinite, pokvario mi se časovnik, možete li možda da ga pogledate?- Ne popravljam ti ja satove, ba, ja sunetim.- A zašto onda imate časovnik u izlogu?- A šta da stavim u izlog, matere ti?

Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

pricam sa tocke gledista konzumenta, meni je jako neprijatno, na granici sa uvredljivim.
u objašnjenju reklame piše da su naišli na dobar prijem čak i kada se obznanilo da se radi o reklami, ali je pitanje da li je baš tako. meni bi lično to bilo neprijatno, jer bih imao osećaj da sam prevaren. prvo sam pratio nekog lika koji djuska i zainteresovao se da vidim o čemu se radi, kada ono banka prodaje kredit.
Link to comment
pricam sa tocke gledista konzumenta, meni je jako neprijatno, na granici sa uvredljivim.
ne razumem. jel' ti neprijatna izvedba, nije ti smešno ili imaš isti utisak kao i lezilebovic?
u objašnjenju reklame piše da su naišli na dobar prijem čak i kada se obznanilo da se radi o reklami, ali je pitanje da li je baš tako. meni bi lično to bilo neprijatno, jer bih imao osećaj da sam prevaren. prvo sam pratio nekog lika koji djuska i zainteresovao se da vidim o čemu se radi, kada ono banka prodaje kredit.
pa jbg. to je nemogće proveriti ali ove konkretne cifre moraju biti tačne. 14000 fanova na fejsbuku, bez obzira što to nisu fanovi u pravom smislu reči je ipak impresivna cifra.mislim da ovde ipak nema prevare. nisu obećali ništa što nije istina. samo su rekli da ćeš biti hepi kad uđeš u svoj stan i imaju slogan kojim to podvlače. e sad, ovde ne vidimo, po čemu su rajfajzen krediti bolji od drugih pa da možeš da pevaš i zbog toga ali očito im je bilo važnije da se istaknu u odnosu na druge banke i privuku inicijalnu pažnju. verujem da onda ima materijala kojima se to dalje objašnjava. hoću reći, nema prevare u tome da smisliš nešto što ej ljudima smešno i onda se potpišeš ispod toga. ma ko da si. imalo bi prevare ukoliko su ovi krediti nepovoljni, a reklamiraju se pevajući ali mislim da nijedna banka ne bi onda prihvatila ovu ideju jer bi neko od konkurencije lakomogao da ih poklopi.meni je ovaj primer zabavan jer ima istu osnovnu ideju kao i ova reklama za komercijalnu banku ali je unapređeno time što je napravljeno da može samo da cirkuliše.
Link to comment

poslednjih 5-6 godina marketinško predstavljanje banaka i njihovih usluga kroz tv spotove je krajnje kontra produktivno, naravno da banke to neće prihvatiti već će uveliko koristiti usluge agencija i snimati reklame.u medjuvremenu trebalo bi da porade na promeni odnosa prema malim klijentima tj. nama i naravno druga forma marketinga vodjena kroz predstavljanje socijalno-društvene odgovornosti

Link to comment

ali očito da im nije dovoljno kontraproduktivno čim nastavljaju i dalje da rokaju.meni se čini da tu nema dovoljno krljanja između njih i da tu rezultira komunikacijom koju imamo.ja banke doživljavam kao:1) nužno zlo2) nešto što je u domenu sivog karakteraako bi meni želeli da priđu morali bi da karikiraju dosadašnji način poslovanja. sitna slova (ovo smo imali i bilo je dobro), brza priča, nerazumljivi termini i prećutkivanje bitnih informacija uz "pa imate sve na sajtu" su za odstrel, a kamoli napušavanje od strane konkurencije. a tog napušaanja iz nekog razloga nema. a možda ga nema i jednostavno zato što narod u celini te reklame ni ne gleda, a banke klijente imaju pa imaju. evo, ni telepoprerateri nisu bolji.da se mene pita, ja bih rekao "u našojo banci ćemo da vas obavestimo kad uđete u minus na kreditnoj kartici, a nećemo da ćutimo ko kurve i da vam skidamo kamatu dve godine dok vas ne obavestimo ko što rade ovi preko"na primer.govorim o intezi.

Edited by McCabe
Link to comment

ja sam ovaj gornji primer naveo jer mislim da je neko, suočen sa praksom koja je takva kakva je, seo i smislio nešto što je privuklo 14 soma ljudi da ode na fejsbuk stranicu jebene banke. ne znam koji je kurac tim ljudima i šta bi mene navelo da to učinim ali taj broj deluje impresivno. u tom smislu mi je jebački što je nekome to pošlo za rukom, a da ostane iole duhovit. okej, možda nekom nije duhovito, možda je nekom seljački ali jebiga. kampanaj im ima početak i kraj, zašto i zato i voila. uradili su šta im je traženo.

Link to comment
ja sam ovaj gornji primer naveo jer mislim da je neko, suočen sa praksom koja je takva kakva je, seo i smislio nešto što je privuklo 14 soma ljudi da ode na fejsbuk stranicu jebene banke. ne znam koji je kurac tim ljudima i šta bi mene navelo da to učinim ali taj broj deluje impresivno. u tom smislu mi je jebački što je nekome to pošlo za rukom, a da ostane iole duhovit. okej, možda nekom nije duhovito, možda je nekom seljački ali jebiga. kampanaj im ima početak i kraj, zašto i zato i voila. uradili su šta im je traženo.
Zajebano je prodati banku, ovo jeste svakako interesantniji uradak na tu temu (uz one sto hodaju zgrbavljeno jer zive u minijaturnom stanu)
Link to comment

Naravno da nisu. Sa bankom u posao ulazi onaj ko mora. Ovakve reklame, virali i slične zajebancije služe da bi se bankino ime u javnosti provlačilo i u kontekstu koji nije a priori negativan.

Link to comment
Naravno da nisu. Sa bankom u posao ulazi onaj ko mora. Ovakve reklame, virali i slične zajebancije služe da bi se bankino ime u javnosti provlačilo i u kontekstu koji nije a priori negativan.
Pa da. Evo ja sada nemam pojma za koju banku je radjena ova reklama.
Link to comment

banke hoce da izmijene stav o bankama kao institucijama sa kojima se posluje samo kad se mora na stav da su one institucije s kojima se posluje jer smo mi klijenti tako u mogucnosti.to nacelno govoreci. vazi za dosta novijih reklama koje sam vidjela.poruke im nisu toliko nesuptile koliko znaju da budu lose osmisljene.hrvatska reklama bi mi sama po sebi bila skroz dobra, mozda malo ispred svog vremena gledajuci na udaljenost od duboke ekonomske krize, ali viralnost mi je jednostavno suvisna (mislim ovaj dio kampanje prije pojavljivanja samog zavrsnog spota), mislim da nema efekta, osim sto ce autor da stavi u cv da je napravio taj i taj rezultat na soc mrezama (sto je super za njega, ali o tome ovdje ne pricamo)

Edited by morgana
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...