Jump to content
IGNORED

Ragbi


No7

Recommended Posts

Феноменална одбрана Вигана и четврто за редом губљење финала од стране Хеленса.Сутра ујутро08:00 - 10:30 NRL St George Dragons vs. Sydney Roosters

Link to comment

Sutra ce biti mnogo bolje finale, jednostavno Australijanci su za 2 koplja bolji od Engleza, mnogo se kvalitetnije, atraktivnije i brze igra u NRLu...Dragonsi su blagi favoriti, ja se nadam pobedi Roostersa, man of the match - naravno Todd Carney...

Edited by Eazy-E
Link to comment
jednostavno Australijanci su za 2 koplja bolji od Engleza, mnogo se kvalitetnije, atraktivnije i brze igra u NRLu...
Khm-khm: i Kiviji.Kakvo guzenje Roostera od strane Dragonsa :DA Young NZ Warriors uzeli Veliko Finale u kategoriji omladine. Kakvih tu igraca ima, sunce ti. Jedan lik ima 2 metra, jos nije ni nabildan kako treba, a prodor i kvalitet igre sa loptom je za :Hail:
Link to comment

Распад Roosterа се десио у другом полувремену иначе су на полувремену водили 8-6. А онда нису постигли ниједан поен а Dragons дошао до 32.Имали су црних 10 минута, од 60 до 70 минута, када су примили три есеја.Пошто се завршила сезона клубова у 13ци сада остаје 4 Нације. Али да се вратим на 15цу где се сезона тек захухтава.Heineken Cup креће ове недеље.Али кренула је и регионална лига,

Poraz Partizana, pobeda PobednikaRagbisti beogradskog Partizana izgubili su u Ljubljani meč Regionalne lige od istoimene ekipe, beogradski Pobednik bio je bolji od Čelika iz Zenice.Bilo je 34:22 za Slovence koji su boljom i bržom igrom u prvom poluvremenu stekli značajnu prednost - 22:5. Ragbisti Pobednika Mozzart bili su veoma ubedljivi u duelu sa zeničkim Čelikom - 79:5 a domaćin je bio ubedljiviji u drugom poluvremenu koje je dobio rezultatom 57:0.Ragbisti Partizana su u drugom delu zaigrali bolje, stigli do manjka od sedam poena (22:29), ali su u uzbudljivom finišu domaćini došli do pobede.U Regionalnoj ligi igraju tri ekipe iz Srbije, Partizan, Pobednik i KBRK, tri ekipe iz Hrvatske, Nada iz Splita, Zagreb i zagrebačka Mladost, dve iz Bosne i Hercegovine, Čelik i Rudar iz Zenice i dva slovenačka tima, Ljubljana i Bežigrad.U Prvoj diviziji su Pobednik, KBRK, Partizan, Nada, Čelik i Ljubljana.
http://www.b92.net/sport/ekipni/ragbi.php?yyyy=2010&mm=10&dd=04&nav_id=462888За мене је пораз Партизана изненађујућ али зато ако Победник настави овако можда ове године успе да збаци Наду са трона, само можда.Иначе у наредном периоду можете очекивати неке утакмице за које ћу стваљати линкове, пре свега репрезентације. Edited by No7
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ево мало вести из домаћег рагбија, оба кода.Р13

Ли Крукс уз „Орлове“ у квалификацијамаРепрезентација Србије улази појачана у квалификације за Светски куп у рагбију 13 2013.године. Стручном штабу нашег националаног тима придружио се легендарни репрезентативац Велике Британије Ли Крукс. Ли Крукс ће са позиције техничког директора у наредних дванаест месеци пружати подршку селектору Србије Марку Јанковићу у раду са националним тимом, а уједно ће са тренерима домаћих клубова радити на подизању нивоа стручног рада у земљи....Јован Вујошевић, директор Европске рагби 13 федерације за централну Европу, прокоментарисао је ангажман Лија Крукса у Србији: „Сарадња легенде овог спорта, каква је Ли Крукс, и српске федерације је још један од доказа да се рагби 13 убрзано развија у Европи. Овој тврдњи у прилог иде и чињеница да су и остали учесници квалификација за Светски куп појачали стручне штабове. Очекује нас један од најузбудљивијих квалификационих турнира, што ће неминовно довести до снажног домаћег развоја у свим земљама које траже пут до смотре најбољих селекција света.“ Поред Србије, на квалификационом турниру на јесен 2011. учествоваће репрезентације Либана и Италије, које се традиционално ослањају на играче из дијаспоре у Аустралији, као и национални тим Русије. Само једна репрезнтација ће из ове групе обезбедити пласаман на Светски куп 2013. у Великој Британији.
-http://www.ragbiliga.rs/sr/vesti/10-36.htmДруга вест,-Сони у ЛескуруТрећа вест,-Још један трофеј за ДорћолМислим да тешко можемо на СП, жабари су нас већ једном покрали а Либан и Русија су изузетно јаке репрезентације које до сада нисмо добили, мада се мора рећи да са њима у последње време играмо егал утакмице. А и код нас је Р13 у великом замаху, добро се ради са клинцима тако да може свашта да се деси.Био би феноменалан резултат да одемо на СП 2013 у Британију.Р15Нови сајт Рагби Савеза,http://www.rugbyserbia.org.rs/А, сада неке вести,-Бледо издање Орлова у Јосипдолу -Juniori pobedili u Zagrebu Иначе се Србија такмичи у ENC 2B са екипамаAndorra Switzerland Armenia Slovenia Победник групе иде у виши ранг а последњи у нижи. А како све то изгледа одбјашњено је лепо дијаграмом на следећој слици,snap1xy.jpgИзнад групе ENC 1A се налази Куп 6 Нација тј. Француска, Енглеска, Велс, Ирска, Шкотска и Италија. За сада у К6Н нема испадања, што је по мени грешка, али се најављује таква могућност. Edited by No7
Link to comment

Reci mi, kakvi su italijani sada ? Ja sam pre jedno godinu i po dana prestao da pratim ragbi ( a i tada sam to radio jer sam morao :D ), a italijani u K6N nisu delovali kao ekipa koja može da završi takmičenja iznad poslednja dva mesta.

Link to comment

Па и даље су на дну. Остваре једну победу по сезони или ниједну.Код њих је раби у великој експанзији, играли са Новим Зеландом на препуном Сан Сиру. Ушли су са клубовима и у Magners League(уз Шкоте, Ирце и Велшане). Међутим боље би било да има испадања из К6Н. Мислим да би неке друге земље направиле већи напредак од Италијана да их се толико форсира.

Link to comment

Одлична вест, на сајту Еуроспорта пише да ће ићи пренос утакмцие Нови Зеланд-Енглеска у Купу 4 Нације, у питању је рагби 13.Subota 23/10logo_id_250_full.png09:00 RAGBI: Novi Zeland - Engleska (105min) live.gifУстанете мало раније, одгледате на Двојци рагби а онда квалификације у Золдену на Кецу и да се надамо да ће Јелена Лоловић, ако уопште учествује, ући у 30.У недељу играју Аустралија и Папуа Нова Гвинеја у 7:00, такође на Еуроспорт 2. Па ко воли рагби може и то да погледа.Што се тиче Рагбија 15, репрезентација игра у Словенији у суботу и могуће да ће бити неки уживо резултат на сајту Европке федерације.Такође једна најава из домаћег рагбија,Ragbi 13: Finale Zvezda - Dorćol

Link to comment
  • 2 weeks later...

"Oh, my dear God"! Upravo se zavrsio 4. mec Bledisloe kupa, izmedju All Blacksa i Australije, koji se igra u Hong Kongu (money spinner od pre 2 godine) i Wallabies dobise 26 24 u bukvalno poslednjem sekundu. Bilo je 24:19 za AB's, ostalo jos 10 sekundi pre sirene i lik (Stephen Donald, zamenio Kartera u 60.minutu) umesto da sutne u aut, sutne u polje duboko, Australci preuzmu ponovo loptu i kada je vreme vec isteklo (igra se dok lopta ne bude mrtva) postignu esej preko najmladjeg u polju O'Connora. 24:24. Ide konverzija i decko je i sam pucao - i pogadja.Ako nadjete negde za skidanje, skidajte i gledajte. 1. poluvreme je pocelo sa Wallabies 12:0, da bi onda nastupio kompletan preokret za AB's, itd. Drago mi je zbog Robbie Deansa, koji je "iz mog kraja".

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...