Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ajde da se i ja zapljunem: prvi maraton u zivotu, Berlin 4:09:28.Nije bilo tako strasno kao sto sam ocekivao -- danas mogu da hodam (skoro) normalno. Sto samo znaci da je moglo da bude i bolje vreme, al sam trcao ziheraski, da udjem u cilj.

Link to comment
:Hail:edit: koliko si se spremao za maraton i po kom programu si radio?
Odlucio sam da cu da ga trcim pre godinu dana, a spremao se oko 4 meseca i to delimicno po ovom programu (na nemackom je):http://www.lauftipps.de/trainingsplaene/berlin_training_1_4_fort.phpMedjutim nisam ga se striktno pridrzavao (posao, porodica) pa sam na kraju vise slusao sta mi telo govori nego sto sam trcao po njemu. Takodje sam u toku priprema potpuno izbacio teretanu, ali sam ostao jednom nedeljno pri kosarci (na 2 kosa, dakle sa dosta trcanja) i tenisu, sto je mislim takodje pomoglo. Malo sam promasio formu (32 km sam istrcao 3 nedelje ranije od planiranog datuma, uz ideju da istrcim jos jednom, ali onda nisam uspeo da nadjem slobodan vikend). Ukupno sam trcao nesto manje nego sto je ovim programom predvidjeno, sto se odrazilo i na vreme jer sam bio nesiguran, pa sam trcao sa malom rezervom.
svaka cast! :Hail:je l' si trcao polumaratone ranije?
Da, trcao sam polumaratone ranije, prvi sam istrcao za 1:56 pre neke tri godine, a poslednji ove godine sam spustio na 1:40. Maraton sam se i spremao i trcao jako konzervativno tj. da ga zavrsim! Sledeci cu gledati da se bolje spremim, radim na brzini i spustim ispod 4 sata. Verovatno ce biti beogradski :)Ali sa jednim maratonom nisam bas neki autoritet da delim sad neke savete, osim da je moguce i cak lakse nego sto ljudi misle. I da je osecaj kad trcis, a pored staze bend svira uzivo Whiskey in the jar ili Smells like teen spirit, kao i osecaj kad prodjes kroz cilj neopisiv recima.
Link to comment
Da, trcao sam polumaratone ranije, prvi sam istrcao za 1:56 pre neke tri godine, a poslednji ove godine sam spustio na 1:40. Maraton sam se i spremao i trcao jako konzervativno tj. da ga zavrsim! Sledeci cu gledati da se bolje spremim, radim na brzini i spustim ispod 4 sata. Verovatno ce biti beogradski :)
kako si spustio vreme polumaratona?drugaciji trening, manje kilograma?
Link to comment
kako si spustio vreme polumaratona?drugaciji trening, manje kilograma?
Sve po malo: skinuo 2 kg, malo radio interval trening, a u stvari je sve u glavi. Na prvom HM koji sam istrcao u tom nivou je padala kisa kao iz kabla, duvao vetar, i samo sam hteo da se sklonim sa staze sto pre. Trcao sam bez sata i imao sam utisak da trcim 2:00 i na prolasku kroz cilj sam video da sat pokazuje 1:4x. Kad je u glavi puklo da mogu da drzim tempo ispod 5 min/km tokom cele trke, islo je samo od sebe.
:thumbup:svaka cast Burekdzija, odlican rezultat!pratim 4:09 i dizem na 3:50 - za 10 dana je moj trenutak istine, u Budimpesti.
Zelim ti da bude barem 3:50, a nadamo se 3:45 :D
Link to comment

Odlican, nema sta. I dizajn, i kvalitet (za sada), i izbor. Imaju zaista dosta majica, jakni, trenerki, sorceva.Cekam zimu i snizenja da ih dodatno orobim.*Samo da napomenem, u TC Stadion nemaju sporcki deo za muskarce (bar nije bio na otvaranju). Samo u Delta sitiju.

Edited by nbg4ever
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...