Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

hvala, videću ovih dana kako se kreću cene. probao sam neku seriju adidasovih patika, koje koštaju oko 4000, ali moj utisak je da su dosta krute; djon im je za moju nogu previše tvrd.videću kakve su asics patike pošto nisam nikad imao.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Istrčao danas svoju prvu polumaratonsku dužinu. Za nekih 2:20. Ja prosto ne mogu da verujem da malo ozbiljniji trkači to spiče za duplo manje vremena, a još manje razumem one koje dvostruko većom brzinom istrče dvostruko dužu, maratonsku deonicu. To je potpuno neljudski i mislim da ću neko vreme pičiti šah.

Link to comment

evo i ja da se javim da sam uzeo asics patriot 5. na sniženju su trenutno u radnjama, pa izadju oko 4500hiljade. 25%sniženja na sve asics patike. 116jtdi.pngpatike su izrazito mekane, tako da ne preporučujem ljudima koji imaju višak kilograma; to je ujedno i jedina mana ovih patika.sve ostalo je za :ziga:.plus ako imate ravna stopala ove patike su pravljenje za lako postavljanje ortopedskih uložaka.takođe ja imam ravna stopala i imam takozvani heel strike,a ovaj model patika oslobađa pritisak sa pete na prednji deo stopala.kao laik i kao čovek koji je zaboravio jedno 5 godina šta su udobne patike mogu da kažem da sam prezadovoljan. jedino što mislim da ovaj model nije za trvde podloge, već za trim stazu, jer su jako mekane. je l grešim?evo vraćam se iz šetnje, preko 60 minuta aktivnog hoda, i prezadovoljan sam udobnošću.probao sam od druga GEL-IKAIA 3 i ne mogu da se porede sa mojim patikama. imaju tvrd đon,i poprilično sam u njima hodao "na petama".tako da ako neko ima ravna stopala, a trebaju mu patike, neka ide da bar proba ovaj model dok je na sniženju.takođe sam isprobavao nike revolution 2, downshifter 5 i još neke modele. posle informisanja na netu shvatio sam da nike uglavnom pravi patike za normalnu pronaciju,pa su mi poprilično neudobne.eto ako neko se muči sa patikama, a ima ravna stopala, možda mu ovo pomogne.

Edited by madazulu
Link to comment
  • 3 weeks later...

nategnuh pre desetak dana metatarzalni deo na levom stopalu (gornji deo stopala, ispod prstiju). glavni osumnjiceni je trcanje nizbrdo, po neravnom terenu kroz sumu. svejedno, vec je skoro prosao otok, mogu lagano da trcim ali mi je glavni hit stvarcica koja mi je najvise pomogla - ice gel pack.gel u plasticnoj kesi, koji moze da se hladi u frizideru ili greje u toploj vodi/mikrotalasnoj (to mi ne treba). 20-30 minuta mu treba da se prebaci na telesnu temperaturu, taman da solidno ohladi povredjeno mesto. otprilike ovako izgleda:38181_image.jpg

Link to comment

pa prolazi otok, i to dosta brzo. a i nije bio jedan momenat u kome sam osetio bol, da je zbog nekog naglog pokreta ili nezgodnog doskoka, daluje kao klasicna preforsiranost.zadrzao sam istu kilometrazu a ubacio intenzivne intervale, a to ne ide zajedno u jednom treningu, barem ne vise od nekoliko nedelja.

Link to comment

proucavao malo sajt sa kog sam pozajmio fotografiju iznad ... ima genijalan proizvod, koji bi mi bio idealan za stanje od pre desetak dana. :D(kad' je sve ovo dostupno rekreativcima, mogu misliti sta rade profesionalcima)35981_image.jpg

Link to comment

juce sam istrcala stari dobri cooper test, mogu u mornaricu, ; jedva,ali bili su tu i usporujuci faktori poput : betonska podloga, temperatura 30C, i bezvoljnost (mrdnula dupe nisam 5-6 dana, cak ni hodanje) i trcanje bez muzikeno uvukoh se u kategoriju 'above average' (po drugoj nomenklaturi zove se 'good') sa tacno 2 km za 12 minnemam pojma kolio ovo merenje vise ima smisla, to mi ostalo iz detinjestva, test na koji smo se lozili i radili svake godine krajem leta:)

Edited by InvisibleLight
Link to comment
  • 2 weeks later...

Vidim da se sutra otvara H&M, a daju 20% popusta. Jel vredi uzimati ovako nesto kod njih...http://www.hm.com/rs/product/16182?article=16182-Bhttp://www.hm.com/rs/product/14217?article=14217-A...ili za te pare moze da se uzme nesto i od proverenih marki (u nekom autletu, recimo)?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...