Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

ko je planirao (polu)maraton, jos ova nedelja je za zestoko nabijanje kilometraze, sledece dve treba spustati intenzitet.ja sam se malo izvukao treninzima nakon snega, ali i dalje nemam predstavu koji rezultat da jurim.

Link to comment
ne zna se baš tačno uzrok, ali ne boli jetra nego njen omotač pa se smatra da on počinje da se tare o trbušnu maramicu (peritoneum) i to proizvodi bol, a nema veze sa trošenjem glikogena ili povlačenja rezervi krvi kao što ljudi obično misle
Moram da se korigujem, dakle, nije trenje nego dehidracija trbušne maramice. Evo tekst čoveka koji se bavi fiziologijom sporta.
- Postepeno započinjite svaki trening – nagla epizoda trčanja svakako će prourokovati probadanje- Izbegavajte unos napitaka bogatih ugljenim hidratima (sa više od 6% UH ) pre i tokom vežbanja- Dobro se hidrirajte 24 h pre treninga – smanjićete rizik od dehidracije trbušne maramice- Izbegavajte nagle pregibe i opružanja trupa tokom produženih aktivnosti- Ukoliko sportista redovno ima bodac, preporučuje se pregled kičme kod fizijatra
Link to comment
  • 2 weeks later...
Baš me zanima koliko ću ovaj put da izdržim.
:lol:Prosli avgust se vratim u Beograd i ode sve u %$#@! . Posle toga kombinacija lenjosti, hladnoce, dva puta izvrnutog zgloba i 7 meseci kasnije, bio opet (danas).
Link to comment

Ajde se pohvalite rezultatima sa (polu)maratona danas :) Ja sam istrcao polumaraton za 1:54. Imao sam jako dobro vreme na 10km ali sam se zestoko precenio i upropastio konacan rezultat...U svako slucaju sam zadovoljan jer ja sam ipak tezak amater rekreativac cool.gif

Link to comment

Ako uzmemo u obzir da sam nekad bio macka u kondiciji a sad kesa mlitava, koji je najbolji nacin da povratim kondiciju? Lose je sto u odnosu na pre imam polu-upotrebljiv skocni zglob desne noge, a dobro sto konacno imam kao neke patike bas za trcanje, sa onim lepim mekim djonom i tako tim zajebancijama.Pomagajte.

Link to comment
Ajde se pohvalite rezultatima sa (polu)maratona danas :) Ja sam istrcao polumaraton za 1:54. Imao sam jako dobro vreme na 10km ali sam se zestoko precenio i upropastio konacan rezultat...U svako slucaju sam zadovoljan jer ja sam ipak tezak amater rekreativac cool.gif
2:15. za moju kilazu, godine i hronican nedostatak vremena za trening, ja vrlo zadovoljan.
Link to comment

1:58, i prezadovoljan sam! to je skoro 8 minuta bolje od prethodnog najboljeg rezultata, a i prosao sam konacno ispod (za mene) magicnih dva sata. -_-ne zvuci spektakularno, ali za moju konstituciju i tezinu (92) sasvim pristojno.za razliku od ranijih godina kada sam u pripremi i na trci samo izlazio i trcao bez plana, sada sam skoro profi odradio sve pre, i za vreme trke. otprilike sam znao koji ritam mogu da drzim, i uspevao 15km ... posle je bio manji pad, ali i dalje bez "udaranja u zid".organizacija se popravlja, na stazi su se pored vode delile banane i limun, na kraju medalje dobili i polumaratonci.

Edited by Takeshi
Link to comment

znači, odlučio sam - sledeće godine trčim polumaraton.Nikada nisam trčao do sada, osim rekreativno za nabijanje kondicije. Jel mogu da se spremim za godinu dana, i ako da - kako ?mogu i dobri trkački linkovi ;)

Link to comment

Danas sam trcao brzo 5,7 km koliko nisam godinu dana brzo trcao. Jedino objasnjenje je - trcao sam po danu sto nisam radio vec jako dugo. Doduse, jesam se konacno i malo vratio u kondiciju od bolestina tokom zime.Ali to mi je stari problem, kada trcim po danu ne mogu da kontrolisem brzinu na nacin na koji to radim kada trcim nocu - ono sporije na pocetku pa malo jace, pa sporije pa na kraju brze. Jednostavno ne mogu. Crkao sam posle, ali se sada jako lepo osecam.

Link to comment

Jel sme da se zna za koliko si istrcao tih 5.7km? Ja sam pre mozda dve nedelje istrcao 3.2km za 15:40 (na betonu, po najvecem suncu), sto je prilicno lose u odnosu na to kako sam trcao pre ali trenutno je realno stanje takvo... i onda neki dan istu deonicu u istim uslovima presao za 14:35 a nisam se osecao nista spremnije. Sutra cu probati 6km za ~30min, mada me jebena noga i dalje boli i nikad nece proci.

Link to comment

Ma ok je to, vecina mojih drugova su relativno mladi i ne previse debeli pa uopste ne mogu da pretrce toliko odjednom, raspadnu se posle 2-3km. Iskreno, ne znam ni da li cu ja sutra izdrzati, pogotovo ako opet budem isao kad bude najjace sunce.

Link to comment
  • 1 month later...
svakakvi divni insekti se namnozili po sumama ovih dana... al' uz koji gutljaj vode, lako se svare ^_^
a kako furaš flajku, u ruci ili u nekakvom pojasu ?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...