Jump to content

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

slezina najverovatnije. zaboli kad preforsiras (tu spada i opcija kad se pravi pauza od vise dana pa onda ponovo krene tempom kao pre te pauze), kad se ne zagrejes ili eventualno kad se desi da si nepripremljen za suvise hladno vreme ili se naglo ohladis tokom trcanja.cim zaboli usporis na najmanje ili nastavis da hodas. prolazi relativno brzo, ali bol zna da bude neprijatan pa i da uplasi. uglavnom se javlja sa desne strane. bol sa leve strane bi vec morao vise da plasi jer to onda moze da sugerise na srce.
slezina je na levoj strani (ispod srca), na desnoj strani je jetra.
Link to comment
Nije mi bilo jasno šta je toliko zanimljivo lupati u onu vreću bez prestanka dok nisam probala...u kombinaciji noge+ruke sat vremena, neuporedivo bolje i od stepa, trake, spinninga, flexi-bara i ostalog
Vreca je zakon. Svojedobno sam je imao u roditeljskoj gajbi i redovito koristio. Tegovi dvaput nedeljno, dzak skoro svim ostalim danima. Poceo sam sa 3 minuta i hteo da ispustim dusu svaki put, a doterao do 15 minuta bez pauze. Udarao sam onako, seljacki, bez neke tehnike, ali i pored toga je fenomenalna stvar. U zivotu se nisam bolje osecao. Sada je nemam gde obesiti :(
Link to comment
slezina je na levoj strani (ispod srca), na desnoj strani je jetra.
onda je bol posledica cega? bol u jetri koji nastaje usled trcanja? znam da jetra lose reaguje na tezak rad, ali ovaj bol je uglavnom redak i posledica uglavnom onoga sto sam naveo gore. ne verujem da je jetra.
Link to comment
onda je bol posledica cega? bol u jetri koji nastaje usled trcanja?
ne zna se baš tačno uzrok, ali ne boli jetra nego njen omotač pa se smatra da on počinje da se tare o trbušnu maramicu (peritoneum) i to proizvodi bol, a nema veze sa trošenjem glikogena ili povlačenja rezervi krvi kao što ljudi obično misle
Link to comment
ne zna se baš tačno uzrok, ali ne boli jetra nego njen omotač pa se smatra da on počinje da se tare o trbušnu maramicu (peritoneum) i to proizvodi bol, a nema veze sa trošenjem glikogena ili povlačenja rezervi krvi kao što ljudi obično misle
pa ne znam. evo pokusavam da se setim na kojoj starni me bolelo (nije odavno) ali uzalud. ako boli na desnoj strani, nije slezina jer je ona na levoj. samo to sam hteo da kažem
Link to comment
jel tebi nisu ono kolena od stakla a zglob pozajmio od babe?
Jesu, mada kontam da sam i takav veci nindza od jedno 80% obicnih smrtnika. Neki dan sam istrcao prva 2km u novim patikama i mogu reci da su sasvim ok, sto i nije bilo tesko jer sam do sad trcao u plitkim fudbalskim i dubokim basketaskim.Naravno, levo koleno i desni skocni zglob su i dalje u banani.
Link to comment

u borculi ima neki matori koji vec godinama praktikuje brzo hodanje. obuce se ko za olimpijadu iz osamdesetih i pici krugove po borci, sve obilazeci ljude koji se obicno setaju stazom. vrlo neobican borcanac...

Link to comment

ovde ima gomila baka i deka u ludackoj formi. totalno impresivno. nekad se zagledas u necije zgodne noge u kratkom sorcu, i onda ti slucajno pogled ode fore, ono bakuta od 60-70 godina, pichi. :wub:

Link to comment

kod vas je znaci bolje...ali zato imamo gomile onih ribica koje voze rolere...mmmmmmmmmmmmmmmkakvi su to prizorirealno, ovaj brzi hodac zesce smara...

Link to comment
kod vas je znaci bolje...ali zato imamo gomile onih ribica koje voze rolere...mmmmmmmmmmmmmmmkakvi su to prizorirealno, ovaj brzi hodac zesce smara...
odista smara i smešno je za gledati, ali troši najviše energije.mada, volim i ja da vidim neku dobru na točkićima.
Link to comment

Otisla zima, a i kondicija sa njom. Jedan neozbiljan fudbal je bio dovoljan da vidim u kakvom sam kurcu sa kondicijom. Bice to ok uskoro, sad cu i krenuti bajs da vozim, pa fudbal i to ce valjda biti dovoljno da se vratim do maja u formu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...