Jump to content

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Sline, deo treci. :DVratim se sinoc sa trcanja, i strucnom analizom u lavabou utvrdim da osim divnih poznatih delova ima i jedan novi - gar!To su te prednosti redovnog bavljenja sportom u Beogradu. -_-

Link to comment
  • 4 weeks later...

u prijavi za beogradski maraton ima opcija za pasta party!? oooo, noviteti.belo govno skroz sjebalo pripreme, opet cu ispustiti dusu u poslednjoj cetvrtini trke.

Link to comment
u prijavi za beogradski maraton ima opcija za pasta party!? oooo, noviteti.belo govno skroz sjebalo pripreme, opet cu ispustiti dusu u poslednjoj cetvrtini trke.
ista prica...pasta party naravno nisam uplatio, nisam ni procitao o cemu se zapravo radi?
Link to comment
ista prica...pasta party naravno nisam uplatio, nisam ni procitao o cemu se zapravo radi?
nisam citao detaljno, mislim da nema dodatnih informacija za "pasta party"... osim za uplatu. tongue.gifal' i ne zanima me, samo sam proveravao datum trke.
Link to comment

Moze pomoc?Konacno sam nasao nesto sto lici na patike za trcanje a da imaju moj broj, u Djak-u, i resio sam da uzmem jedne od ovih. 318228-101.jpgP634340201518147637_U41704.jpgPrve su Nike Compete a druge Adidas Furano 2. Imao neko, iskustva?

Link to comment
  • 2 weeks later...

da li neko moze ukratko da mi kaze o cemu se radi kada te dok trcis boli ispod grudnog kosa (pretpostavljam da svi koji trce znaju o cemu govorim, onaj bol odmah ispod rebara) i sta da radis da se ne desava.

Link to comment

bol je najčešće u predelu slezine i boli kad nisi u najboljoj kondiciji ili počneš da trčiš prevelikim intenzitetom bez zagrevanja.rešava se spuštanjem pulsa (disanjem) ili čak pritiskanjem bolnog mesta.

Edited by Sara Goldfarb
Link to comment

pa trcim redovno i ne bas prebrzo, mozda je tehnika disanja u pitanju, jer se najcesce javlja kada se 'zaboravim' tj ne razmisljam o disanju. udisem na nos i usta i izdisem na usta. ti?

Link to comment

u početku i nisam pridavala mnogo značaja disanju, ali sam onda shvatila da bez toga i ne mogu baš mnogo da pretrčim.udišem samo na nos i izdišem na usta. ali mi se dešava da me slezina zaboli kada u toku dana ili dan pre treninga zapalim koji cigar ili ako se malko zajebem u proceni i jedem dva/ dva i pol sata pre treninga, a hrana mi padne teško.

Link to comment
Moze pomoc?Konacno sam nasao nesto sto lici na patike za trcanje a da imaju moj broj, u Djak-u, i resio sam da uzmem jedne od ovih. 318228-101.jpgP634340201518147637_U41704.jpgPrve su Nike Compete a druge Adidas Furano 2. Imao neko, iskustva?
jel tebi nisu ono kolena od stakla a zglob pozajmio od babe?
Link to comment
uuuu, to bi moglo da bude baš dobro, ali nisam još probala.
Nije mi bilo jasno šta je toliko zanimljivo lupati u onu vreću bez prestanka dok nisam probala...u kombinaciji noge+ruke sat vremena, neuporedivo bolje i od stepa, trake, spinninga, flexi-bara i ostalog
Link to comment
da li neko moze ukratko da mi kaze o cemu se radi kada te dok trcis boli ispod grudnog kosa (pretpostavljam da svi koji trce znaju o cemu govorim, onaj bol odmah ispod rebara) i sta da radis da se ne desava.
slezina najverovatnije. zaboli kad preforsiras (tu spada i opcija kad se pravi pauza od vise dana pa onda ponovo krene tempom kao pre te pauze), kad se ne zagrejes ili eventualno kad se desi da si nepripremljen za suvise hladno vreme ili se naglo ohladis tokom trcanja.cim zaboli usporis na najmanje ili nastavis da hodas. prolazi relativno brzo, ali bol zna da bude neprijatan pa i da uplasi. uglavnom se javlja sa desne strane. bol sa leve strane bi vec morao vise da plasi jer to onda moze da sugerise na srce.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...