Jump to content

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Da bre... i da ne bude samo hejt na pse-lutalice, mene pre neki dan pratio skoro dva kilometra jedan simpatican... da nemam ledenu kocku umesto srca, odveo bi ga kuci koliko je smesan bio. :)

Link to comment

Izašao malo da se prošetam po savskom keju , vidim ljudi trče samo tako...Nego vidim i da su postavili "parkic" sa spravama za vežbanje ali primetih da par dana niko to po ovoj zimi ne koristi...Nego jel ima smisla kombinacija trčanje pa onda malo tu zgibovi, propadanje , veslanje itd?

Link to comment
Bolje obrnuto, trening snage pa trcanje
A kombinacija sobni bicikl i trcanje? Sta prvo?edit i kako?Ja npr sobni bicikl koristim samo za ono kao hit 45 sekundi najbrze 90 polako pa tako 8,9 puta sa malo zagrevanja i hladjenja sporijim vozenjem. i to sve na malom otporu.Kada vozim duze i ujednacenije sa vecim otporom losije trcim sledeceg dana.Sada kako je hladno a ja se ove zime stalno razboljevam, planiram krace trcanje i bajs jedno za drugim. Pa se pitam sta ima najvise smisla. Edited by Hamlet Strašni
Link to comment
A kombinacija sobni bicikl i trcanje? Sta prvo?edit i kako?Ja npr sobni bicikl koristim samo za ono kao hit 45 sekundi najbrze 90 polako pa tako 8,9 puta sa malo zagrevanja i hladjenja sporijim vozenjem. i to sve na malom otporu.Kada vozim duze i ujednacenije sa vecim otporom losije trcim sledeceg dana.Sada kako je hladno a ja se ove zime stalno razboljevam, planiram krace trcanje i bajs jedno za drugim. Pa se pitam sta ima najvise smisla.
Prvo HIIT (posle zagrevanja), pa onda lagano trcanje. Mada, ne ni previse lagano, napolju cesto ovih dana duva jak vetar, pa nije bas najprijatnije za trckaranje, vise odgovara neka srednja, "tempo" varijanta.A losije trcanje ima vrlo jednostavno objasnjenje - odgovor organizma na rezim treninga, ili previse forsiras bicikl, ili je prekratka pauza do sledeceg treninga pa se misici nisu dovoljno oporavili.Mene je otkrivena staza uzbrdo preporodila, nikad nisam bio u boljoj formi preko zime. -_- Edited by Takeshi
Link to comment

Veceras pao rekord u temperaturnom minusu po kome sam izlazio na trening. -_-Nista posebno, malo se vise natrontao slojevima, samo sam shvatio da nemam prikladne rukavice... koje nakon 15 minuta nisu ni potrebne. Jedino zbog razlike u temperaturi iz nosa "curi" stalno :P (ako nekoga bas zanima - slano je :D)

Link to comment
Veceras pao rekord u temperaturnom minusu po kome sam izlazio na trening. -_-
:thumbsup: meni je -5C minimum ispod kog ne idem na trčanje.čisto i ja da se hvalim - u subotu se hajkovalo™ 23km po dubokom snegu po ~ -10C.
Link to comment

Citao malo o novom Kronenbergovom filmu, pa se setih da pitam: je l' su jos nekom otpadali nokti na noznim palcevima od trcanja? ^_^Meni se desilo pre dve godine, a i sada sam sumnjicav... za utehu sam procitao da je to znak ozbiljnije kilometraze, ali bas i nisam odusevljan takvim statusnim simbolima.

Link to comment

Meni na levoj nozi na kaziprstu i srednjem prstu. Nokat na kaziprstu na levoj nozi mi je opet crn i samo sto nije otpao. Nadam se da je od trcanja jer inace nemam drugo objasnjenje.

Link to comment
Citao malo o novom Kronenbergovom filmu, pa se setih da pitam: je l' su jos nekom otpadali nokti na noznim palcevima od trcanja? ^_^Meni se desilo pre dve godine, a i sada sam sumnjicav... za utehu sam procitao da je to znak ozbiljnije kilometraze, ali bas i nisam odusevljan takvim statusnim simbolima.
meni su otpadali (jednom) i crneli (vrlo cesto) nokti od trcanja.do toga cesce dolazi zimi nego leti. moze da bude mala patika (ne mala za hodanje, nego za trcanje), ili to sto jako zapertlavas patike, ili koristis neke od ovih turbo carapa koje stezu stopalo na sredini, pa je slabiji dotok krvi u prst koji stalno kucka u zid patike (nesto kao kinesko mucenje).kad je napolju hladno, kasnije primetis sta se desava ...sta god rekao galloway, nemoj sam sebe da operises ako ne moras, a cim imas internet rekla bih da ne moras (mozes pomoc da pozoves) :)svaki moj pokusaj emergency pedikira zavrsio se krvavo i, sto je najgore, nisam mogla da trcim posle toga.e sad, dve stvari koje te sigurno nece zanimati, ali mozda ima zena koje trce:1. izlivanje noktiju na nogama - no-no!2. neki lakovi za nokte su izdrzljiviji od samih noktiju. inglot, na primer. potpuno sam fascinirana. Edited by gagorder
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...