Jump to content

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Aha, ja sam poceo sa cardio treninzima od proslog meseca, pa eto cisto iz znatizelje postavio pitanje. Dok je ovako lose vreme nece biti fudbala, pa mi prija trcanje u teretani, iako sam vec ispao iz kondicije. Btw, ja trcim isto oko 20 minuta, prvo krenem zagrevanje brzim hodanjem 5km/h, pa onda dignem na 10km/h i kad osetim da sam spreman, podignem na 12km/h i na toj brzini ostanem dok se ne umorim... Vidim da ove Life Fitness trake imaju neki Fit Test, ili tako nesto, to cu sutra da isprobam. :)

Link to comment

Ja sam pre sjebavanja zgloba trcao oko 12-13km/h u proseku na traci, s tim sto sam radio prvo pola sata elipticni trenazer pa onda traku isto toliko. Tad sam bio bas zver u svakom smislu, i sto se tice snage a i kondicije. Na stazi kod atletskog kluba Srem sam trcao po 10-15km odjednom, za prosecno ~5 minuta po kilometru a cesto i manje.Sad se zadisem kad se penjem na treci sprat :isuse:

Link to comment
Mislim na trcanje na traci, posto ne verujem da iko meri brzinu trcanja po stazama.
Naprotiv, kad se spremas za neku trku ili jednostavno kad zelis da se testiras ili sebi samo odredis neko vreme i brzinu trcanja itekako se meri vreme na stazi.Druga je stvar sto se u zavisnosti od slucaja do slucaja razlikuje brzo i sporije trcanje.U mom slucaju okvirno:Krace i brze deonice 4:15 do 5:00 (~12-14 km/h)Srednje deonice pod tempom 4:50-5:15 (~11-12 km/h)Duge deonice 5:20-6:10 (~10-11 km/h)Naravno, moguce su i sve kombinacije brzo-sporo, a uzbrdice su pravo blago ako ih gde ko ima.
Link to comment
  • 1 month later...

ja uprkos svim zimskim čarolijama, trčim isključivo na traci u teretani, jerbo cenim da nemam dovoljno čeličnu volju da taj tempo ispratim :lol: a i poslednji put kad sam trčao na nekih 5C, ležao sam bolestan od upale pluća jedno cca 2 dobre nedelje.zato ovaj sveti topik blagosiljam trčanjem na 10km svake nedelje, promenom tempa i to krmećim kasom na 9 pa se to pojača na 10 pa odmaram na svaka 2km hodanjem 400m na brzini 7 kako bi mi se puls vratio ispod 150... shvatate već, poenta je skinuti kilograme! na tih 10km ubijem oko 1050 kalorija

Edited by twisted
Link to comment
ja uprkos svim zimskim čarolijama, trčim isključivo na traci u teretani, jerbo cenim da nemam dovoljno čeličnu volju da taj tempo ispratim :lol:
+1
zato ovaj sveti topik blagosiljam trčanjem na 10km svake nedelje, promenom tempa i to krmećim kasom na 9 pa se to pojača na 10 pa odmaram na svaka 2km hodanjem 400m na brzini 7 kako bi mi se puls vratio ispod 150... shvatate već, poenta je skinuti kilograme! na tih 10km ubijem oko 1050 kalorija
koliko ti vremenski treba za ovih 10km? ja promenila program za traku. sve skupa uz promenu tempa od 5-9.5 traje 45 minuta.ubacila sam i fakin nordijsko trčanje! na jedvite jade 20ak minuta sa otporom na mizernoj jedinici.
Link to comment

brzinom od 5 do 9.5 nema šanse da se izađe 10km za 45 min...za 45 min ja sam na oko 7.5km... obzirom da je meni poenta da skinem kilažu trčanjem (samim tim puls što niži) ja 10km nabijem za 58min do 1h05 min u zavisnosti od raspoloženja ( i opšteg umora i alkohola veče pre da priznam),

Link to comment

pa ne pretrčim 10km, valjda. čak i nemam pojma koliko pretrčim. :lol: držim se ovog programa koji traje 45 minuta, kažu dobar za sticanje kondicije i gubljenje težine, bogami i detoksikaciju.a slažem se sa tobom da je brzo hodanje mnogo efikasnije od besomučnog đipanja na tempu od 9 pa naviše (mada je to hodanje na fixiranom tempu monotono)

Link to comment

sarita, kako mijenjas intenzitet? 5 par minuta pa 9,5 par minuta, ili imas blaze prelaze? brzo ces da uspijes da povecas otpor na spravi za nordijsko trcanje

Edited by morgana
Link to comment
pa ne pretrčim 10km, valjda. čak i nemam pojma koliko pretrčim. :lol: držim se ovog programa koji traje 45 minuta, kažu dobar za sticanje kondicije i gubljenje težine, bogami i detoksikaciju.a slažem se sa tobom da je brzo hodanje mnogo efikasnije od besomučnog đipanja na tempu od 9 pa naviše (mada je to hodanje na fixiranom tempu monotono)
nije baš brzo hodanje, trčim 90% vremena, a odmaram hodanjem samo ne bi li mi se puls malo stabilizovao i time organizam naterao da troši masti :)
Link to comment
sarita, kako mijenjas intenzitet? 5 par minuta pa 9,5 par minuta, ili imas blaze prelaze?
you*ve got a pm. ;)
brzo ces da uspijes da povecas otpor na spravi za nordijsko trcanje
povećanje otpora za nordijsko trčanje je za me misaona imenica. :lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...