Jump to content

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

Večeras sam napravio premet na betonu posle prvih 500 metara. Išao po nekoj nizbrdici pored hajd parka gde sam se zimus ozbiljno spizdio. Razmišljam o tome i kao pazim gde gazim. Sledećeg trenutk mi se izvilo skočni zglob (imam 110+ kg) i krćem da padam. Srećom dočekao sam se na ruke i prevrnuo preko glave. Ustao i nastavio još 6 km.Sada mi se več ohladila noga i samo me malo boli, valjda je to metatarzalna kost - ris stopala.Planiram da se namažem konjskom mašću. Aspirin sam popio. Još neki savet?Inače, u gimnaziji nisam ni mrtav mogao to da uradim u sali i na strunjačama.

Link to comment
Planiram da se namažem konjskom mašću. Aspirin sam popio. Još neki savet?
Za povrede stopala uglavnom vazi RICE metod: rest, ice, compress, elevate.Naravno, ako je prisutan jak bol kada se noga ohladi, ne spada otok... lekar je pravo mesto.
Link to comment

Iznenadjen odlicnim efektima, malo sam bolje proucio sastav ovih "energetskih" gelova... i naravno, samo su fensi upakovali vec poznate stvari. Imaju i recepti, pa koga ne mrzi... otprilike, 60% malteks, 40% med i nesto malo soli. Malteks za brzi secer, med za spori, so za elektrolite.Ali, nisam bas siguran da zelim da se zamajavam sa tim lepljivim sranjima... niti znam u sta bi ih nakon toga upakovao, a da moze da posluzi pri sportu.

Link to comment
Ako ništa drugo, bolje je izmešano.
Pa to... cenim da su utrosili neko vreme odmeravajuci kolicine. A plus i ubace ono trocifreno E zlo za bolji ukus.Ova nova, crvena Aqua Viva Recharge je kao domaca fabricka verzija Gatorade. Edited by Takeshi
Link to comment

Jeste, nije loša. I bela je ok. Nju koristim za 5+ km, a crvenu za 8+Moja žena je pila crvenu dok je vozila kola do grcke kada smo isšli na letovanje, i njoj je prijalo i radilo posao

Link to comment
  • 4 weeks later...
Kojom brzinom trcite?Mislim na trcanje na traci, posto ne verujem da iko meri brzinu trcanja po stazama.
Nikada nisam trcao na traci, i ne zelim... ovako slobodnim stilom po ulicama i stazama, u proseku oko 10km/h. Tako ispadne kada ukombinujem vreme i trasu koju izmerim pomocu Google Earth. Ali, to verovatno za traku nije bas pokazatelj, jer je obicno neravan teren, levo-desno, gore-dole... a i, menjam tempo, ne trcim jednolicno.
Link to comment

Ni ja ne trci po traci. Trcim izmedju 5:30 minuta do 6;30 minuta po kilometru, zavisi od forme, duzine i kolicine uzbrdica. Meim daljinu nike+ gadzetima a ranije prego gugl zemlje. Ubr, otkako sam presao na nike+ trcim u proseku sporije ocigledno je jedan od metoda preciznije. Tesim se da je to gugl...

Link to comment
Ni ja ne trci po traci. Trcim izmedju 5:30 minuta do 6;30 minuta po kilometru, zavisi od forme, duzine i kolicine uzbrdica. Meim daljinu nike+ gadzetima a ranije prego gugl zemlje. Ubr, otkako sam presao na nike+ trcim u proseku sporije ocigledno je jedan od metoda preciznije. Tesim se da je to gugl...
Ti si bese na Dedinju? Otkrio sam genijalan deo za trasu, koju mislim mozes da cekiras... ulica Baja Pivljanina, pored Belog dvora. 1,3 km, uzasno strma, pravi test. sleep.gif Edited by Takeshi
Link to comment
Kojom brzinom trcite?Mislim na trcanje na traci, posto ne verujem da iko meri brzinu trcanja po stazama.
skoro sam počela da trčim na traci.ne znam koliko ti vremenski trčiš, ali ja ne više od 20ak minuta.menjam brzine jer po savetu instruktorke primenjujem program koji je efikasan i za kondiciju i za gubljenje masnih naslaga.najmanja brzina kojom *trčim* (u ovom slučaju, hodam) je 5km/hnajveća kojom trčim je 9km/huz podešavanje nagiba (kako se to već kaže) do max 3.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...