Jump to content

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

gde ima?
Video sam reklame u nasim casopisima, sa cenama u dinarima, ne znam da li su stigli u prodavnice... pretpostavljam da ce ih prvo dobiti u Adidasovim radnjama u Uscu ili Delti. Ko sazna neka javi -_-
Link to comment
  • 5 weeks later...
Svejedno, ovih dana su i kod nas stigle nove Adidasove spravice, pa je to zrelo za kupovinu.
ima u Adidas radnji u TC ušće. Imaju 2 modela - samo merač, sa ekrančićem koji pokazuje sve relevantne faktore - 5.500 kinti, čini mi se, - druga varijanta je pravi zmaj. Ukucaš na sajtu svoje podatke, kažeš kakva ti kondicija treba, on ti napravi program i tokom trčanja ti govori da usporiš, da ubrzaš, da staneš, da odmoriš. Posle skineš podatke na net pa imaš i log koliko si kada pretrčao i tako to. A kači se na mp3, tako da komotno možeš da slušaš mjuzu usput. cijena prava sitnia 11k RSD.bio na prvom trčanju ove godine. Nekoliko laganih krugova oko rukometnog terena pa onda sprintovi i kamikaze.Duša je u nosu, kondicije nema. Edited by Alphons
Link to comment

Bio danas oko 12 prvi put na trcanju posle jedno 100 godina. Temperatura 35 stepeni, na keju gde sam trcao mozda 55 zbog betona... i raspao sam se skroz - prvo istrcao 13 minuta (nesto manje od 3km) pa onda 10-ak minuta brzog hodanja i na kraju jos 7 minuta trcanja, do prve cesme... mislio sam da cu dumrem. A do prosle godine sam peglao po 10-15km odjednom.Noga sad ubija, mislim da necu vise pokusavati ako ne opravim zglob.

Link to comment

Pre neki dan čovek (čini mi se starosti 50 godina) umro trčeći na Ušću u duksu i sa kapuljačom na glavi, sa kesama oko stomaka... Ljudi nikada neće shvatiti da gubitak vode nije isto što i gubitak masti ili čega već :isuse:

Link to comment
Pre neki dan čovek (čini mi se starosti 50 godina) umro trčeći na Ušću u duksu i sa kapuljačom na glavi, sa kesama oko stomaka... Ljudi nikada neće shvatiti da gubitak vode nije isto što i gubitak masti ili čega već :isuse:
I to u sred dana, na 35C. :isuse: Mislio sam da manje-vise svi znaju da vaga nije jedino merilo, ali povremeno na trcanju naletim na rekreativce koji hoce za dve nedelje da se srede za plazu, pa se natovare garderobom po toplom vremenu. Mada, ovaj je bas sampion.Ja sam pre neki dan isao u 9 uvece, sto je gora varijanta od jutarnjeg trcanja jer je asfalt vreo. Ali, laganim tempom, i uz flasicu vode ide sasvim pristojno... gori deo je kada se stane, za trideset sekundi kao da sam ispod tusa izasao.^_^ Edited by Takeshi
Link to comment

Ljudi prave velike greske.Najcesce su ove kad neko za kratko vreme zeli da smrsa ili oblikuje figuru i ne bira cenu. Problem je sto takvi uglavnom to rade kampanjski (sezonski) pa nemaju naviknut i spreman kardio sistem za tu vrstu opterecenja, retko da su u iole nekakvoj kondiciji, a dodatno opterecuju organizam uvijajuci se u kese i najlone.Najgore od svega je sto vecina zaista misli da ce tako smrsati, a nazalost svih odgovor je uglavnom negativan ili je uspeh kratkotrajan i ogranicen. Slabija fizicka aktivnost maksimalno moze da utice do 30% u ukupnoj gojaznosti kod ljudi. To jeste dosta varljiva mera od osobe do osobe, ali sa druge strane, pogresna ishrana je prisutna u gojaznosti sa preko 70%. Niposto ne treba opterecivati telo uvijanjem u kese to je zaista blizu suicida.Pravilno trcanje podrazumeva da oprema leti bude lagana i od prirodnih materijala. Ako je suvise toplo mozete trcati i bez majice ili nabaviti neku Dri-Fit majicu. Pamucna ako bas nemate izbor.

Link to comment

Kad trcis u podne na +35po keju (mitrovackom, a verujem da je i na ostalima isto), bez da si poneo flasicu vode ili neke tecnosti, nista ti ne moze pomoci. Imas utisak kao da je +200 zbog zarenog betona. A ako jos trcis bez majice a pritom izgledas nesto bolje i sportskije od proseka, proglasice te pozerom, iako na tom istom keju prodje jos 20 ljudi bez majica.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Da se zapljunem ovde. Nisam nikad trchao u zivotu, al ochajna fizichka aktivnost - slabo sam ishta radio cele zime, a mesec dana pre pochetka nisam podigao nishta teze od laptopa - me naterala na to :D. Uglavnom, prvi dan sam riknuo vec posle 800 metara, proshetao pola od onog shto sam preshao i od tad trchim svaki put isto, samo svaki dan sa manje pauza - danas odradih prvi put bez stajanja uopste :). Od proshlog ponedeljka, trchao sam svaki dan do petka, ali sam nazalost propustio od subote do danas opet, jer sam bio na putu i nisam imao vremena (a ni opreme).Tempo mi je naravno grozomoran, ali sam happy sto sam bar izgurao da nisam stao da predahnem. Od proslog utorka do cetvrtka sam trcao sa najgorom upalom mishica ikad, ali vec u petak je proshlo i nije se vratilo (josh). Izmerih na Google Mapsu da je oko 3.3km to shto trchim. Pokushavam da ustanem u 7 ujutro, al realnije je da izadjem iz kuce oko pola 8. Trchim u nekim raspalim patikama koje nosim od proshle godine, i iznenadjujuce su udobne. Ako ikad nastupi kriza motivacije kupicu neke fancy za trchanje chisto da mi ne bude zao shto sam se isprsio :D.

Edited by Venom
Link to comment

Mora tako u pocetku, naizmenicno trcanje i hodanje... pa se postepeno menja razmera ta dva. I nemoj da trcis tako da ostajes bez daha. Ima ono trkacko pravilo: lagani-srednji tempo takav da mozes da razgovaras (kad bi neko bio pored). Poneki dan pauze isto dobro dodje da se oporave misici.

Link to comment

Nisam bas tako isao, ali mislim da od sad i nece biti problem, tj. bice mnogo manji. U principu, mozda je to tacno sa strane sta je dobro za organizam, ali ja sam stvarno osoba koja tesko radi ista bez nekog motiva. Tako da, do sad je manje vise bilo motivisanje samog sebe da istrcim do tacke x, tacke y. U sredu sam prvi put odradio otprilike poslednji kilometar i jedva sam se dovukao. S druge strane, naredni dan je islo daleko lakse - kad bih trcao da ne ostajem bez daha, plasim se da prvi dan ne bih mogao vise od 150 metara i odustao bih otprilike treci dan takvog vucaranja.edit: no pain no gain works for me :D.

Edited by Venom
Link to comment

Valjda se staje kad ostanes bez daha? Disanje moze jako, ali ne previse. Brzo trcanje je za jacanje misica, ali tebi za pocetak treba "treniranje" srca i pluca, a za to ide srednji i laganiji tempo, sa postepenim povecavanjem duzina (ne vise od 10-20% nedeljno).U principu, mozes da radis kako ti najvise odgovara... odgovor od organizma ce uslediti. ^_^Aj srecno!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...