Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

to tako naulici raste :ochvrsto sam odluchila da sejem maslachak, sam ce da raste, sam ce da se shiri, uz bobovu pomoc ce zauzeti svu teritoriju, moze da se pije, moze da se jede, moze slatko da se kuva. sta mi treba vishe <_<

Link to comment
to tako naulici raste :ochvrsto sam odluchila da sejem maslachak, sam ce da raste, sam ce da se shiri, uz bobovu pomoc ce zauzeti svu teritoriju, moze da se pije, moze da se jede, moze slatko da se kuva. sta mi treba vishe <_<
sad kad malo bolje pogledam ima ih na ulazu u svako selo....100_1653.jpg
Link to comment

lijanderi su ovog proleca chudesno isterali po 10-20cm izdanke. ne znam sta im je :unsure:a ostalo kilavo. plus: naumila sam da vaspitam akaciju iz semenke. sto mi gore ide, ja sve ambicioznija ^_^

Link to comment

 odlicni su narcisi za po gradskoj zelenjavi. modesty, kako se zove ovaj tvoj grmoliki u zelenoj tegli i kako izgleda kad procvjeta?tu su po javnoj travici hit žuti tulipani. i krenija je najbolji dio IV. mj- magnolije :heart:  kod mene je momentalno barbie balkon:IMG_0306.jpg IMG_0307.jpgIMG_0308.jpg

Link to comment
odlicni su narcisi za po gradskoj zelenjavi. modesty, kako se zove ovaj tvoj grmoliki u zelenoj tegli i kako izgleda kad procvjeta?tu su po javnoj travici hit žuti tulipani. i krenija je najbolji dio IV. mj- magnolije :heart: kod mene je momentalno barbie balkon:
Barbie Balkon ti je slatkis skroz! najbolja je roza boja. odmara. u zelenoj tegli (koja je BTW super-truper saksija od neke lake plastike koja je dobar izolator za toplotu i jos ima rezervoar od 3L pa se zaliva samo i ima komadice pecene gline na dnu i u zemlji da da rastresitost itd) je Rododendron a sorta mu ima neko japansko Yokohama-naprimer imecvecarica kaze da je idealan za balkone i baste, nista ne trazi a cvetace velike ROZE cvasti velike kao pesnica bar mesec danadoro podnosi mraz mada cu ga ja uneti.nekako mi je dekorativniji nego shimshir koga sam sa zadovoljstvom izbacila (a i promrzao mi je)
Link to comment
 u zelenoj tegli (koja je BTW super-truper saksija od neke lake plastike koja je dobar izolator za toplotu i jos ima rezervoar od 3L pa se zaliva samo i ima komadice pecene gline na dnu i u zemlji da da rastresitost itd) je Rododendron a sorta mu ima neko japansko Yokohama-naprimer imecvecarica kaze da je idealan za balkone i baste, nista ne trazi a cvetace velike ROZE cvasti velike kao pesnica bar mesec danadoro podnosi mraz mada cu ga ja uneti.
:thumbup:  
Link to comment
plus: naumila sam da vaspitam akaciju iz semenke. sto mi gore ide, ja sve ambicioznija ^_^
Ако не иде, пробај са обичним багремом.
Link to comment

izguglah da je sajam cveca na trgu nikole pasica sl. nedelje, ne mogu da nadjem neku oficijalnu najavu ali valjda je to-to.hocu da napravim dzunglu na terasi :D

Link to comment

One mini ruže koje sam prebacila iz zemlje u saksiju (pisala na prethodnoj strani) ne pokazuju znake života. A isto ni glicinija koju sam posadila pre, valjda, bar 3 nedelje. O jagodama ne smem ni da mislim - bar 5 sadnica od onih 30 se smežuralo, opustilo se lišće. Baš sam baksuz.

Link to comment
A isto ni glicinija koju sam posadila pre, valjda, bar 3 nedelje.
jagode cu duzmem na zemunskoj u subotu. moram to da imam.a za gliciniju mi vracash veru u zivot :Dmoja ne mrda (i keva me smara da je crkla i da nema shanse), mada se komshijska, preko puta preduzeca, spremila i da cveta. dakle odvratno :ph34r:opet kazu da glicinija izlista cela za noc. samo je pitanje kad je ta noc <_<
Link to comment

Bubo ženo, ja sam već postavila i "support system" (visine 2,5m) uz sadnicu glicinije, računam - sad kad krene da divlja, odmah da je obuzdavam:1246_1.jpgI to sad stoji na sred dvorišta uz sadnicu - tanki prutić od pola metra :isuse:

Link to comment
Bubo ženo, ja sam već postavila i "support system" (visine 2,5m) uz sadnicu glicinije, računam - sad kad krene da divlja, odmah da je obuzdavam:1246_1.jpgI to sad stoji na sred dvorišta uz sadnicu - tanki prutić od pola metra :isuse:
oni uvek isporuchuju prutic od pola metra, ali kad krene, do kraja sezone imash grane 2-3 metra, ako ne orezujesh. mada, bojim se i ako orezujesh :Psamo da krene. ja sam je pustila na kanape, a kanape na chelichnu konstrukciju od zgrade. ne smem na zgradu, srushicu neshto :Paj pozmozi bobe nashim glicinijama :pliiiz:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...