Jump to content
IGNORED

Sobno Bilje


Nicol

Recommended Posts

Je l to znaci da ruze ne mogu da rastu u saksiji na terasi? Kakve su muskatle za odrzavanje?
Наравно да не, на пијацама има и ситних а веома лепих ружа које су пре свега намењене узгајању у саксијама. Нису скупе, а веома лепо изгледају када процветају. Мушкатле, ако нисам начисто заборавио, нису захтевне, редовно заливање и "tender loving care".
Link to comment

Pa ništa, zimi samo nemaš cvet na ruži, sa proleća ona opet procveta. Ustvari, to važi za one baštenske, nisam sigurna za saksije..

Imas bastu? Uh, zasto se ne poznajemo? :-)
Imam, i nije skroz skređena, planiram još štošta da sadim, baš bi mi dobro došli fizikalci, pa ako si zainteresovan...(:-P) Edited by Luka
Link to comment
Je l to znaci da ruze ne mogu da rastu u saksiji na terasi? Kakve su muskatle za odrzavanje?
Postoje patuljaste, neki ih zovu i mini ruže, mogu da se gaje u bašti ali i u saksiji/žardinjeri na terasi. Saksija bi trebalo da bude duboka bar 30 cm. Nemam iskustva sa njima, kao ni sa muškatlama (koje uzgred rečeno ne podnosim), jer svo to višegodišnje cveće koje se gaji na terasi treba zimi da se skloni od mraza, treba prostora za to. Najlepše stanište za cveće je bašta. Još nešto, ove mini ruže što sam viđala kod drugih po saksijama jako teško opstaju više godina. Ali, nisu skupe, pa ko želi neka pokuša.
Link to comment

bah, vec vidim kako mi te ruze olupava koshava :ph34r:vracam se brshljanima ove godine, rok trajanja 5 godina, experimentalno. ne mogu da robijam bashtovanluku.a za staklenu bashtu, zvanu - pakao, ostaju lijanderi i aloje, all the way :)

Link to comment
Neko tirolsko crno, ne mogu da izgovorim sortu a da me zavezem jezik u masnicu.
Meni tako od bilo kog vina :lol:
Reci ruzama da pozure, sledece nedelje ce prolece.
Važi.. Edited by Luka
Link to comment

i ove minijaturne navodno mogu prezimiti vanka, međutim ja sam ih svejedno unijela u hodnik dok su noćne temperature ispod 0 (ispred vrata stana). i živili!

Link to comment

1 sam ovde obećao da ću da fotkam nar koji sam zasadio, primio se i uvenuo brzo. no..pročitao sam da na bendžaminu žute listovi iz ovih razloga: promaja, ne prskanje po lišću ustajalom vodom, slabo osvetljenje, hladnoća.imam 2 komada. 1 je veliki 2 je mali i oba crkavaju. ne znam šta se dešava. 1 od razloga može da bude da su u zemlji gliste ili neka stvorenja, ali nema toga ili je to nešto mikroskopsko. znam da su generalno osetljivi, ali ovo je baš ludilo. 1 je crkao i ne znam da li će više da lišća, a drugi evo i on počeo. danas sam preduzeo neke mere i počeo da ga prskam sa ustajalom vodom, do sada to nisam radio i ne znam da li da nastavim ili da ne radim to iako se savetuje. nisam ovo nigde postavljao, ali sam čitao i zanima me ako ste imali slična iskustva i šta ste radili.

Link to comment
pročitao sam da na bendžaminu žute listovi iz ovih razloga: promaja, ne prskanje po lišću ustajalom vodom, slabo osvetljenje, hladnoća.
bendzamin je nominalno fikus, kolko se ja secam. a fikus je najhirovitije bice u kosmosu. jako mu se teshko pogode parametri, a ko pogodi, njemu raste i po plafonu ^_^
Link to comment
Neko tirolsko crno, ne mogu da izgovorim sortu a da me zavezem jezik u masnicu. Reci ruzama da pozure, sledece nedelje ce prolece.
može damja da ima palamara i IQ, al tetreb je tetreb. :wub:
Link to comment

thermal bugi moj je do plafona (ovaj 2), možda ne bukvalno (fali mu nekih pola metra) baš je drvo.nego da li znaš ovo za fajtanje sa vodom, da li da nastavim ili da ne radim to? moja keva koja se koliko toliko razume u bilje, ne zna za to i čekamo da pitamo nekoga.

Link to comment
thermal bugi moj je do plafona (ovaj 2), možda ne bukvalno (fali mu nekih pola metra) baš je drvo.nego da li znaš ovo za fajtanje sa vodom, da li da nastavim ili da ne radim to? moja keva koja se koliko toliko razume u bilje, ne zna za to i čekamo da pitamo nekoga.
sutra pitam bakatetu. ona je expert za bendzamine i fikuse.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...