Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Meni se čini da boje na color verziji kvare kompoziciju, a samim tim oduzimaju i snagu. (Recimo da je rđasta boja na "pogrešnom" mestu). Problem sa color fotografijom je što i boje same po sebi postaju deo kompozicije, u dodatku na sve ostalo, što je verovatno i razlog da daleko veći procent c-b fotografija odaje utisak da su kompaktnije komponovane, a time i snažnije. U realnom životu je teško zgoditi sve to da "radi", recimo kod studijskih fotografija je mnogo manja razlika da li je fotografija color ili c-b. X puta sam konvertovao fotje u c-b samo zbog nekog crvenog stubića u ćošku, žute kese na zemlji, itd. (objekata koji praktično "prestaju da se vide" u c-b verziji.) Na ovoj konkretnoj fotografiji najzanimljivija je tekstura Kaubojeve lađe, a dobro je što ima nebo s oblačićima da to smesti u neki fizički prostor (možda ne bi škodilo malo više tog prostora, ali to bi već bila druga fotografija). Elem, boja daje više informacija posmatraču, a više informacija nužno ne pojačava utisak... još jednom da dodam da mislim da bi c-b verzija urađena od kartona, a ne od elektrona, bila daleko sočnija, posebno ako se fino izvuku ti masni sivi tonovi. Hiljadu puta sam požalio što nam se danas fotografsko iskustvo manje-više završava na malim ekranima naših prijemnika. Ali, to je to vrlo novo doba - više informacija, manje kvaliteta.
ovo sam progutao kao s' apatitskim zalogajem. (njami) :D Edited by photogazing
Link to comment
smallestpubimg0777czn6.jpgSmallest Pub In Town
Ova je jako dobra, a bila bi 1 klasika da nema ovog tipa desno što se drži za vratanca (i bezobzirno rasipa pažnju posmatrača).
Link to comment
Ova je jako dobra, a bila bi 1 klasika da nema ovog tipa desno što se drži za vratanca (i bezobzirno rasipa pažnju posmatrača).
Da, znam, ali u prvom naletu nisam imao vremena da sklanjam kradljivca paznje, bio sam zauzet prevodjenjem iz kolora u b/w, uz najveci moguci tonal range. Srecom cika je lako sklonjiv™ pa ce nestati a da niko nece primetiti da je tu ikada i bio. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
... Srecom cika je lako sklonjiv pa ce nestati a da niko nece primetiti da je tu ikada i bio.
Haha... pomislio sam da će ga zadesiti 1 tužna sudba.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...