Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

najludje je sto je ovo lepa fotka i u boji i kao c/b obrada. jedna fotka a dve fotke, ne umem recima da opisem ugodjaj gledanja :) ovde ima toliko dobrih fotki da kada bi se napravio izbor i stavio na kartone i napravila izlozba, mnoge izvikane velicine bgd fotografije bi se u sebi postidele svojih radova (svoje fotke nesto i ne bih stavljao na karton osim mozda jedne)@indyti kada obradis neciju fotku, stvarno to uradis jako dobro i pritom postujes autora fotografije i rad koji obradis, zato to i radis uostalom, tako se bar meni cini :) setih se kako mi se svidela tvoja obrada jedne moja fotke koja mi se mnogo vise svidela nego sama moja fotka :)

Link to comment

da li je ovo za ovde ili za tamo? dvoumim se, a kad se dvoumim, treba mi help, a kad dobijem help, samopouzdanje mi poraste, a kad mi smpzdnj prst, onda razmišljam da li da je čuvam or: ctrl+alt+delete.02-5.jpgEDIT:isto je nastala kad i onaj 'poton' -juče.

Edited by photogazing
Link to comment
Usudio bih se da kažem da je još jača kao crno-bela. :)
Khmm, khmm, kolega ako smem da primetim mislim da je dvobojni original mnogo bolji, pgotovo što se u obradi izgubi onaj izgled rđi i doživljaj prolaznosti.
Link to comment
Usudio bih se da kažem da je još jača kao crno-bela. :)
:lol: ne sumnjam da ti se vise svidja B&W:))Ima tu dosta (ne previse, ipak) fotoshopa kada je ta ledeno plava u pitanju - verovatno si instinktivno bezao od te sintetike. Iskreno, meni se dopadaju obe verzije.@photogazing - definitivno pripada ovde.
Link to comment

Poslednji razvijeni film Kodak Tri-X (iso400). Prvi put sam ga koristio. Dosta mi se sviđa. Više je služio kao test rolna filma.Oprema kao i do sad, Pentax ME Super + Winder :D + Pentax M f1.4 50mm + Tokina f4 35-70mm...Obrada: Autolevels ili autocontrast (koji slabo šta izmeni) i malo unsharp mask-a. Neke su malo cropovaneobphoto1818700gg3.jpgobphoto2020700zk3.jpgobphoto2121700cs1.jpgobphoto2222700px8.jpgobphoto2626700ai2.jpgobphoto2727700nm9.jpgobphoto3030700xo1.jpgobphoto3232700yo9.jpg

Link to comment
obphoto3333700ge2.jpgobphoto3434700sw7.jpgobphoto3636700ms9.jpgobphoto4040700xm5.jpg(lose fokusirana, ali se vide lepi tonovi filma)Za jedan fini portret nemam dozvolu da ga postavim... :) Edited by esdy_11192
Link to comment

@CowBoy he, kako je svet mali :lol:... danas bio neki holanđanin u beogradu i kao upoznamo se mi i malo pričali. ej, čovek ladno došao ovde :rolleyes: da napravi reportažu o titu i bivšoj jugoslaviji. :rolleyes: došlo mi da ga pitam šta tražiš brate mili ovde???@esdy_11192 blago li se tebi što imaš filmaš. ja sam se tako napalio na film, tj. sve što više gledam, sve više uzdišem. na ovo sam otkinuo, iako je sve vrlo jednostavno, ali šmek samih fotografija oduzima dahhhhhaaahahahahaha arghhhhh. link ako neko zna> kako se pravi ovaj okvir (beli) na ovim fotkama, hvala.

Link to comment
Khmm, khmm, kolega ako smem da primetim mislim da je dvobojni original mnogo bolji, pgotovo što se u obradi izgubi onaj izgled rđi i doživljaj prolaznosti.
:lol: ne sumnjam da ti se vise svidja B&W:))Ima tu dosta (ne previse, ipak) fotoshopa kada je ta ledeno plava u pitanju - verovatno si instinktivno bezao od te sintetike. Iskreno, meni se dopadaju obe verzije.
Meni se čini da boje na color verziji kvare kompoziciju, a samim tim oduzimaju i snagu. (Recimo da je rđasta boja na "pogrešnom" mestu). Problem sa color fotografijom je što i boje same po sebi postaju deo kompozicije, u dodatku na sve ostalo, što je verovatno i razlog da daleko veći procent c-b fotografija odaje utisak da su kompaktnije komponovane, a time i snažnije. U realnom životu je teško zgoditi sve to da "radi", recimo kod studijskih fotografija je mnogo manja razlika da li je fotografija color ili c-b. X puta sam konvertovao fotje u c-b samo zbog nekog crvenog stubića u ćošku, žute kese na zemlji, itd. (objekata koji praktično "prestaju da se vide" u c-b verziji.) Na ovoj konkretnoj fotografiji najzanimljivija je tekstura Kaubojeve lađe, a dobro je što ima nebo s oblačićima da to smesti u neki fizički prostor (možda ne bi škodilo malo više tog prostora, ali to bi već bila druga fotografija). Elem, boja daje više informacija posmatraču, a više informacija nužno ne pojačava utisak... još jednom da dodam da mislim da bi c-b verzija urađena od kartona, a ne od elektrona, bila daleko sočnija, posebno ako se fino izvuku ti masni sivi tonovi. Hiljadu puta sam požalio što nam se danas fotografsko iskustvo manje-više završava na malim ekranima naših prijemnika. Ali, to je to vrlo novo doba - više informacija, manje kvaliteta.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...