Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

i da, Indy je svojevremeno dao linAk za jedan divan sajt gde su fotografije klasika i legendi fotografije :) e TO je fotografija, tom sajtu se stalno vracam kada mi ego poraste i uobrazim da znam da fotografisem, tek da se podsetim koliko pojma nemam :lol:
oćeš prestati da me nerviraš?baciću ti kašikaru na terasu! <_< Edited by sarište
Link to comment
oćeš prestati da me nerviraš?baciću ti kašikaru na terasu! <_<
bacaj, bacaj :lol: vec imam citavu kolekciju kasikara, pun mi spajz, ne znam vise gde da ih drzim :lol: samo mi bacaju na terasu, sta cu kada sam voljen, postovan i nadasve omiljen :lol:e da, tehnicki nesavrsena zbog tadasnjeg krsha od digitalca ali meni jako draga fotka iz 2006. :)lepote Profesorske kolonije :)picture046mw9.jpgBy pontijak Edited by Pontijak
Link to comment
Ova ti je dobra, mada bih ja svakako izgubio tog goluba... cesto je na fotografijama "manje = vise". Sto u praksi znaci da je cesto bolje blize prici subjektu (pokojni HC Bresson je govorio, "ako fotografija nije uspela, to znaci da niste bili dovoljno blizu")clipboard01ie9.jpg
Link to comment
Ova ti je dobra, mada bih ja svakako izgubio tog goluba... cesto je na fotografijama "manje = vise". Sto u praksi znaci da je cesto bolje blize prici subjektu (pokojni HC Bresson je govorio, "ako fotografija nije uspela, to znaci da niste bili dovoljno blizu")clipboard01ie9.jpg
moram da priznam, tvoj kadar moje fotke je bolji :) a da, bilo lepo maglovito nedeljno jutro, devojka bila u nekom teskom bedaku, aparat prastari canon od 2 mp i nekako sam mislio da ce upasti u frku ako pridjem blize pa sam morao da koristim i drljivi digitalni zum, tja, ovo je samo jadan pokusaj objasnjenja zasto nisam smeo da pridjem blize :lol: jest' da te Minja ispravio sto se tice citata ali upravo videh na koricama nekog casopisa cuvenu Kartije-Bresonovu fotku klindze koji nosi dve flase vina i uh, uzdahnuh, cudo jedno, cist fotozurnalizam a njegove fotke usle u istoriju i izazivaju uvek emocije kod mene kada ih vidim.@jmsuh, verovao ili ne, ne mogu da se setim da li je bio taj parkic ili onaj drugi, meni mozak ubrzano vetri ili isparava, ne znam ni sam vise :lol: Edited by Pontijak
Link to comment
Moze li neka kritika ove fotke? Zaboravih ime: Citizenship ceremony2398737911_34a4b46d21.jpg
Evo 1 radne sugestije... Mali crop + tonski naglasci... One sarene stvari ispred odvlace paznju, a zene koje pricaju desno nisu bitne. Lepse bi ispalo da imam punokrvnu verziju + neki krshteni editing software. Uglavnom, ono sto mi se cini da baca vise naglaska na glavni motiv (btw kako lepa zena). PS. Sto bi rek'o tvoj Capa, steta sto nisi bio malo blize njoj.picmyversiontt4.jpg
Link to comment

O, ne - ne bih kropovao uopste, centralni portret treba da ostane u centru. Kao lutka od voska:), u potpunom kontrastu sa okolinom koja pulsira.Mozda bih dodao samo tamnije oivicenje oko nje, sfumato, da je jos vise istakne. (Indy je to, cini se, dodao na svoju verizju).Odlicna fotka, bas ovakva kakva je.

Link to comment

Evo, vas dvojica ste opisali dilemu koji i ja imam. Indy, pokusao sam sve zive vrste kropa i nista mi nije leglo kao ovo koje sam postao. A ovo sto sam posao mi je cudno?!S druge strane, slazem se s tobom Cowboy o kontrastu koji je stvoren (ne)interakcijom zene i okoline. Takodjer , ne uvrstavanjem ostalih likova unistava se dokumentarizam fotografije. A meni je ova fotka prvenstveno dokmentaristicna a ne portretna. Mozda zbog toga i dolazi do konflikta. Ovisi o nacinu na koji se gleda fotka. Ako je primarna ideja portret onda Indijeva logika vise odgovara, a ako se razmislja dokumentraristicki onda zena mora biti okruzena ljudima. Ne znam ni sam vise. P.S. Nisam mogao prici blize, bilo mi neugodno. :)P.S.S. Capa nije moj.

Link to comment
Ako je primarna ideja portret onda Indijeva logika vise odgovara, a ako se razmislja dokumentraristicki onda zena mora biti okruzena ljudima.
Pa ne, upravo oni ljudi koji su bitni (koji gledaju tamo gde treba) su u nekoj relaciji sa zenom koja je prirodni centar interesovanja:clipboard01yk1.jpgNisam mislio da je ovo portret, za to bi kao prvo i osnovno dubinska ostrina bila prevelika. Enivej, moja 2 centa... PS @ PS To da ti je bilo neugodno razumem, ali to je i osnova dobre life fotografije... to je imao na umu Capa koga si pomenuo na prethodnoj strani (otuda "tvoj", ako vec moram da objasnjavam).
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...