Jump to content

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

gde je to slikano?
Mislis u kom amsterdamskom kanalu? I ostale dve su iz A'dama iako engleski natpisi mogu da zavedu (jebiga, mega-turisticki grad). Inace i meni se svidjaju tvoje magle, narocito prva.EDIT:A bogami i druga. Super. Ja ceznem za maglom, tako je misticno-fotogenicna. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Mislis u kom amsterdamskom kanalu? I ostale dve su iz A'dama iako engleski natpisi mogu da zavedu (jebiga, mega-turisticki grad). Inace i meni se svidjaju tvoje magle, narocito prva.EDIT:A bogami i druga. Super. Ja ceznem za maglom, tako je misticno-fotogenicna.
hvala :)ja vec nedeljama kad idem vozom na faks u 7 ujutru gledam neke predele usput izgubljene u magli sa drvecem koje proviruje, taman u ono vreme ujutru kad sunce pocne da izlazi i razmisljam kako bi bilo lepo izaci i slikati, ali su svi negde izmedju dve stanice. :(da, mislio sam gde specificno u AMS je to ...
Link to comment

Zmitjkoe lep ti kraj, a obzirom gde si, ono pivo što sam ti obećao ima ti da doneseš :naughty: @jms vidiš sa ti dobro idu i fotke bez stakla i betona :wink:Mnogo su ti lepe ove MISTične fotografije skroz profi.

Link to comment
Zmitjkoe lep ti kraj...
Ovo je skorasnji snimak, dakle zimski pa sve izgleda nekako flat. Inace leti, kad se zelene krosnje drveca nadviju nad kanalima, izgleda mnoooogo lepse. Tips & tricks:Upravo sam u ovoj slici forsirao refleksiju neba (ovo je inace HDR) dok sam sve van vode desaturirao da bih povecao konrast izmedju kolorfulnog neba i sivila ulice/obale.EDIT: Zaboravih za pivo: pa naravno ja cu doneti. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
labudoviot3.jpgJedna od prvih slika sa mog novog Canona 30D. :) Bio je lep suncan, hladan dan i krenuh u foto-safari kroz grad. Inace je ovo borba izmedju labudova, galebova i patki oko bacene hrane. Drale su se kao blesave i kidisale na parcice hleba u vodi (na slici su samo tri galeba ali ih na desetine krice i lete off-screen). I tako naletoh na Hitchcockove Birds. Edited by Zmitjkoe
Link to comment
Jedna od prvih slika sa mog novog Canona 30D. :) Bio je lep suncan, hladan dan i ...
Bre pravi ste gastosi, niko za praznike da obiđe zavičaj :) Odmah se vidi podizanje kvaliteta prelaskom na Canon :wink: A vidim da smo svi na Canonu (osim pokretača ovog pdfa)
Link to comment
Bre pravi ste gastosi, niko za praznike da obiđe zavičaj :) Odmah se vidi podizanje kvaliteta prelaskom na Canon :wink: A vidim da smo svi na Canonu (osim pokretača ovog pdfa)
pa polako, ima jos dana do praznika ;)kad smo kod Canon-a, ja ostadoh na telu+grip, Tamronu 17-50 i 430EX.ostala stakla prodao, ali zbog dva neplanirana troska [jedan sad, jedan u januaru] necu uzimati nista pre februara.
Link to comment
pa polako, ima jos dana do praznika ;)kad smo kod Canon-a, ja ostadoh na telu+grip, Tamronu 17-50 i 430EX.ostala stakla prodao, ali zbog dva neplanirana troska [jedan sad, jedan u januaru] necu uzimati nista pre februara.
Pa zar nije danas žićBo (& Kurban Bajram) u vascelom ne srpsko-ruskom svetu, a to su valjda neradni dani.Mene ultra mrzi da prodajem stakliće (nisu neki skupi, pa me mrzi još više) ali taj tvoj tamron merkam jaaako dugo, mada za malo nekupih polovni canon 10-22.što prodade 50-ticu?
Link to comment
Pa zar nije danas žićBo (& Kurban Bajram) u vascelom ne srpsko-ruskom svetu, a to su valjda neradni dani.Mene ultra mrzi da prodajem stakliće (nisu neki skupi, pa me mrzi još više) ali taj tvoj tamron merkam jaaako dugo, mada za malo nekupih polovni canon 10-22.što prodade 50-ticu?
a ja mislio da mislis na srpsko-ruske praznike :) sedimo kod kuce [i ne radimo za faks kao sto bi trebali :(]ja cu jos malo da trolujem, jerbo su mi ostale maglovite fotke na kompu na poslu.nifty-fifty ode u nekom deal-u, i to za kintu za koju mogu da kupim isti takav nov, u kutiji [moj je bio polovan - i malo je pocela da se ufurava prasina]a ja se razmisljam kako da tu kintu u medjuvremenu povecam jos 3x, pa da uzmem f1.4 :)na ovoj fotki mi smeta sto ova 'resetka' nije u fokusu, pogotovo sto deluje da njena ravan nije daleko od ravni same freske. ok je sto svod nije u fokusu jer se dobije utisak kretanja ka 'fokusu' slike [tj. fresci]
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...