Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

breakdown: Skandinavija, Bugarska, Makedonija, Grčka, Turska.

 

još kad bih znao šta ti smeta, ljudi se bave iskonskim stvarima, recimo tokom snimanja ove fotke svirali su i pevali savršenu verziju pesme "Navali se Šar-planina", a izvan kadra je krug u kome se uči gradnja tradicionalnih instrumenata kao što je didžeridu.

Link to comment

Mislim da bi MIralem umeo da objasni ono sto osecam prelomivsi preko kolena™ bez uvijanja i potrebe da se bude korektan. Dok docekam da on naleti na ovu tvoju fotku, neka ostanem zbunjen svojim osjecajima.

 

 

edit: sorry Marshale sto ti zatrpasmo dobru fotografiju :(

 

bila bi vanvremenska kada bi u silueti bilo nekih informacija. Imam ja nesto Solunsko (nema snagu tvoje doduse, stavljam kao ilustraciju)  mislim da nisam ovde postavljao:

 

318979_4453829220560_1374365005_n.jpg?oh

Edited by Caligula
Link to comment

Mislim da bi MIralem umeo da objasni ono sto osecam prelomivsi preko kolena™ bez uvijanja i potrebe da se bude korektan. Dok docekam da on naleti na ovu tvoju fotku, neka ostanem zbunjen svojim osjecajima.

 

Da si se kojim slucajem nasao tamo u tom trenutku, Miralem bi ti bio poslednji na pameti, nego bi trazio okolo nesto cime ces da zasviras.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • 2 weeks later...

Otkrio sam na netu super tehniku, zove se Brenizerov postupak :) Ideja je da se napravi panorama u plitkoj blendi, sto stvara efekat fotkanja mnogo vecim formatom (ili ultrabrzim objektivom) i daje veoma neobicnu perspektivu, od makro objekata do fotografija prirode i, narocito, portreta.

 

Evo kako izgleda efekat, fotku postavljam samo radi ilustracije tehnike. Devet snimaka, 35mm f/1.8

 

20h5zew.jpg

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Mislim da bi MIralem umeo da objasni ono sto osecam prelomivsi preko kolena™ bez uvijanja i potrebe da se bude korektan. Dok docekam da on naleti na ovu tvoju fotku, neka ostanem zbunjen svojim osjecajima.

 

 

edit: sorry Marshale sto ti zatrpasmo dobru fotografiju :(

 

bila bi vanvremenska kada bi u silueti bilo nekih informacija. Imam ja nesto Solunsko (nema snagu tvoje doduse, stavljam kao ilustraciju) mislim da nisam ovde postavljao:

 

318979_4453829220560_1374365005_n.jpg?oh

Sori što tek sad odgovaram, maloprije vidjeh edit. Mislim da imam original raw a i eksperimenisao sam sa različitim ekspozicijama, igraću se malo sa tim mada sam ovdje baš htio da naglasim siluetu džamije jer je u pitanju snimak koji sam opucao oko 3 i 20 (tzv. bijela zora) kad po pravilima počinje period posta (ugasila su se svjetla na džamiji), a nebo je baš bilo fantastično u tom momentu

 

Elem, ovaj sveti topic je oaza i šta god da se napiše ja to uvijek sa zadovoljstvom pročitam

 

 

edit:evo jedan pokušaj

 

SmqkWPs.jpg

Edited by James Marshall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...