Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

Pitanje za vas, majstore - ima jedna kuća u Banatu gde često idem da pecam: IMG_6445.jpg. Ona je nekako čudno zelena, nesrazmerno visoka, usred ravnice, niskog rastinja i zagasite boje blata, žbunja, i sive mutne vode. Sad, nije ova slika takmičarska nego ideja. Kako biste vi kadrirali tu kuću? ona me svojim odstupanjem od svega neodoljivo privlači kad god sam tamo

Link to comment

Nisam majstor ali ajd da pametujem: sve sem simetrije je ok. Ako je kuca jedini akcenat (a jeste) mozes je suprotstaviti nebu i baciti u donji desni ugao (ako je nebo interesantno u tom trenutku) ili je mozes suprotstaviti velikoj povrsini vode pa je popeti u gornji (npr.) desni ugao. Pod uslovom da svetlo na vodi pravi neku teksturu i refleksije.

Edited by CowBoy
Link to comment
Fotografiju na stranu, jab' rek'o da je to čeka (lovačka), a ne kuća.
Ma nije čeka, slika je takva, ali to je prilično veliko od čvrste gradnje, možda ne za stanovanje, neko agri skladište, ne znam, ali fascinantna je u sred ničega
Link to comment

+ za kaubojaukoliko je suprostaviš nebu neka bude obavezno pri izlazku ili zalasku 15ak minuta pre je idealno. što se tiče položaja na fotki može da bude i levo i desno u nekom tkz. zlatnom preseku odprilike na 1/3 vertikalno i pri samom dnu oko 1/4 može i 1/8sam položaj je manje više standardan majstorstvo će biti da je postaviš u pravi odnos prema nebu, tu već moraš da eksperimentišeš. Ukoliko na onim prozorima bude škiljilo neko svetlo, sveća npr. a bude slikano u trenutku kada je sunce zašlo, a imaš nekakvu ekspoziciju na nebu imaćeš fotku za NG

Link to comment

kapetanm |lepa ti je ova kucica-fotka. i ovakva ima smek.meni bi prijala ovakva atmosfera. buduci da je usamljena. sto se kadriranja tice, iskreno nemam pojma. meni i ovako lezi.

Link to comment

ja bih obavezno izbacila dzbun™ i ostale izdanke zivota i prirode ako hoces da napravis efekat 1 haunted house. uz mesecinu ( pun mesec i vedro nebo cekala, da bude dobro osvetljeno)

Link to comment

To je cuvarska osmatracnica i shtek ribarske opreme i alata, deo ribnjaka Baranda (ili ribnjaka Sakule, nisam siguran, jerbo su jedan do drugog).Dobra je, ali mene je uvek vise fascinirao onaj "brod" preko puta:69468535.jpg

Edited by historian
Link to comment
. Ona je nekako čudno zelena, nesrazmerno visoka, usred ravnice, niskog rastinja i zagasite boje blata, žbunja, i sive mutne vode. Sad, nije ova slika takmičarska nego ideja. Kako biste vi kadrirali tu kuću? ona me svojim odstupanjem od svega neodoljivo privlači kad god sam tamo
Ako cesto ides da pecas tamo, ispucaj ti stogod filmova na tu kucu. Cenim da si tamo rano ujutro (pecarosko vreme), dobro svetlo (posebno dok sunce izlazi, kad postoje one trake onog sto je osvetljeno i onog sto nije). Verovatno bih prisao blize (ako je fizicki moguce) i cekao neke zanimljive oblake da naidju.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...