Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

nekako mi deluje da me niste razumeli, tj. smatram da smo dovoljno osvesceni u prepoznavanju nekih stvari sa kojima se ne sali. koje su utkane u nas ovako ili onako... ispasce da stvarno kenjam, ali meni to ne ide. ne radi se o tome da li je fotografija apokalipticna ili podseca na hirosimu-nagasaki. iskreno, smeta mi smajli koji se stavlja pored asocijacije. nije primeran, adekvatan. po meni bi bio, ako bas mora smajli da ide pored asocijacije ovaj. :(
ja sam mislila da smo upravo toliko osveshceni da se mozemo shaliti sa svim temamajer upravo osveshcenje ti daje pravo da si shvatio toliko da se mozesh shaliti i sa najbolinijim stvarimato su kao najgore shale na svoj rachun i na sve svoje shto te najvishe boli..
Link to comment

neka cowboy izbrise ili premesti ovo negde, ali mislim da nisam shvatio i voleo bih da prosirimo ovu temu. razumem to sto si napisala ivy i u tom slucaju, malo je ljudi koji jesu osvesceni i ako to znaci to sto kazes da mozemo da se salimo i tudjoj nesreci zato sto se salimo sa svojim nesrecama. meni je u principu ovo sada nelogicno. nelogicno iz razloga da nemam pokrice ili odakle mi pravo da se salim na tudj racun osim ako sa nekim nisam blizak i poznajem se. po meni je to onda lokalnog i intimnog karaktera i samo tada, u tom slucaju. samo pisem na glas pokusavam da shvatim tvoju poslednju recenicu -danas. onda druga stvar, ako sam zaista osvescen kao sto si napisala do te mere da mogu da se salim na tudji racun, sta je sa onom gomilom, vecinom ljudi koji nisu osvesceni, a siguran sam da znas da ih je mnogo. to bi bilo jednako da ih sablaznjavamo ("vidi kako ona moze, mozemo onda i mi ((a nisu shvatili sustinu)) sto sigurno nije ljubav.

Link to comment

ok,nisam mislila na tudju nesrecu i svakog choveka koji je tamo unesrecen nego na ljudsku glupost kao takvu koja je izazvala taj dogadjaj..a po tom tvom principu neshaljenja ne bi smeli/trebali apsolutno da se shalimo jer je toliko sranja chovek izazvao da bi trebali samo i samo da patimo i osecamo kolektivnu krivicu...jesi ti neki hrishcanin,hm? :shala alert: :lol: ili si mislio samo na konkrektne sluchajeve?ili ja previshe shiroko gledam na stvar?

onda druga stvar, ako sam zaista osvescen kao sto si napisala do te mere da mogu da se salim na tudji racun, sta je sa onom gomilom, vecinom ljudi koji nisu osvesceni, a siguran sam da znas da ih je mnogo. to bi bilo jednako da ih sablaznjavamo ("vidi kako ona moze, mozemo onda i mi ((a nisu shvatili sustinu)) sto sigurno nije ljubav.
za ovo nemam reshenje jer je nereshivo dok svako sam za sebe ne shvati a to ce da trrraaajjeeee dduuggooo i nemoj da se nervirash zbog toga,ja znam da je tvoja umetnichka dusha delikatna ali stvarno,put ide kuga ide a tvoje je samo da na svom mestu na kom si se nashao prozivish i doprinesesh koliko mozesh..shto pre shvatish koliko je to malo u odnosu na sve,to ce ti pre biti bolje :) Edited by ivy
Link to comment
ok,nisam mislila na tudju nesrecu i svakog choveka koji je tamo unesrecen nego na ljudsku glupost kao takvu koja je izazvala taj dogadjaj..
tako sam i mislio, ali sam morao da napisem ono sto sam napisao jer sam emotivno reagovao. procitao sam tvoju recenicu i setio sam se fotografija koje sam video jos kao mali i kada sam odrastao - bavio sam se tom temom i meni je to mnogo licno samo zato sto sam se udubio u tu pricu kao da je u mom komsiluku. i onda vidim smajli koji crce od smeha. nije mi islo zajedno. sto se tice ljudske gluposti koju si spomenula - to su bili inteligentni ljudi sa jasnim ciljem i odgovorni su zbog tog dela. kada se kaze ljudska glupost, umanjuje se njihov zlocin, smatra se da nisu znali sta rade. znam da znas i ovo, ali eto.sto se tice sale, smatram da ima toliko prostora da je mozda i beskonacan taj prostor da nadjemo u njemu salu. eto...pozdrav ivy
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...