Jump to content
IGNORED

Fotografije čiji su autori članovi foruma


maxivida

Recommended Posts

A i tebi ovaj alkos. :P To je moj ideal u kolor fotografiji: najvise tri boje.
što bi rek'o naš Ljutko ( :rolleyes: ) analogni aparati stvarno daju neviđen šmek fotografijama.Gledam nešto ove tvoje koncertne i stvarno skidam kapu, da li se meni tresu ruke ili ne znam da setujem aparat, ali dobijem 90% razmazanih brljarija :( .
Link to comment
...analogni aparati stvarno daju neviđen šmek fotografijama.
Ma nije fotoaparat onaj tko daje smek vec tko stoji iza njega. ;)
I jedno i drugo, rekao bih. Ponavljam se, ali postoje odredjeni problemi u vezi sa digitalnim fotoaparatima... Njih je moguce prevazici, ali (velika) vecina to ne ume, ili stvar resava putem Photoshopa, sto je po meni daleko od srece. Problemi se uglavnom, kako sam vec pisao, sastoje u preteranoj tehnickoj savrsenosti - moglo bi se nadugacko i nasiroko o tome; ukratko, sa digitalnim fotoaparatima vecina moze da radi dobre fotografije, ali samo veoma retki mogu da rade velike fotografije - dok je sa analognim aparatima ta proporcija mnogo povoljnija, cini mi se. To, medjutim, postaje sve manje bitno, posto su analogni fotoaparati danas u zescem izumiranju i vrlo uskoro ce biti preveliki luksuz raditi sa filmom... tako da sam (cak i ja) odlucio da ispucam ovo sto imam, a posle toga bataljujem film. Postoje neki trikovi pomocu kojih se digitalni fotoaparati mogu prevariti da ne budu toliko jebeno savrseni (npr. koriscenje prime lenses umesto sveprisutnih zumova koji ukidaju potrebu prilaska subjektu i uopste daju previse mogucnosti sto uopste nije dobro kao sto zvuci - doduse, ovo ne vazi samo za digitalce; koriscenje objektiva vece svetlosne jacine, koriscenje digi-aparata sa velikim senzorima koji postaju sve pristupacniji - D700, snimanje u marginalnim svetlosnim uslovima i slicno).Sve ovo, naravno, ako je nekom ambicija umetnicka fotografija. Ovi koji vole fotkice, slicice i snapshots, i smeju se ideji predstavljanja fotografije kao umetnicke, mogu slobodno da se drze ovih digitalnih aparatica velicine tabakere - to je sve (a i vise od toga) sto ce im ikada trebati. Edited by Indy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...