Jump to content

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

biće, ne boj se ^_^ 

- televizije sa nac. fr. zasebno kupuju prava ali imaju samo po 1 prenos sredom, dok bi sk mogao istovremeno da prenosi po 4-5-6 tekmi, koliko već imaju sk kanala :wacko:

Link to comment

a to su samo tri utakmice godišnje

 

publika, nefudbalska, je overdozirana prenosima, ima ih izmedju 10 i 160 nedeljno, tako da mu ovo dodje još samo jedan prenos više nedeljno. komplikovano je za seču™ reklamnih blokova i tu imaju jako slab ulaz šera, traje preko(oko) dva sata sa samo jednim blokom reklama. ako je 50% gledalaca ženskog pola i recimo da ih ne interesuje fudbal, a kod ove druge polovine ima desetak, petnaest odsto njih koje takodje ne interesuje prenos lš-a, dođe se do cca 35% stanovništva koju ova manifestacija zanima. 

jako malo potencijalne publike u poprilično siromašnoj zemlji, sa malo stanovništva.

 

naravno sve je poprilično drugačije u ekonomski jakim zemljama gde je i reklamni kolač 10, 20x veći od našeg. u ovim manjim takođe nac. tv uzimaju prenose u paketu sa nekim od sportskih kablovskih kanala.

Link to comment

pa nije ni čudo što im se ne isplati jbt.

 

rejtinzi jsl bi trebalo da su bar negde kao rejtinzi lige šampiona,a uglavnom i veći,mislim da sam negde pročitao taj podatak,ne znam koliko je istinit

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...