Jump to content
IGNORED

Kablovska TV


melankolic

Recommended Posts

On 7.12.2021. at 10:44, Frank Pembleton said:

A kako funkcioniše, samo aplikacija na nekom android tv boxu?
 

 

 

E tu leži zajeb.

Ti Android tv boksovi nisu svi isti.

Neki su "Android TV", a neki samo "Android" (verzija za tablete).

 

Da ne ulazim u razlike ova dva operativna sistema, ali u vezi EON-a je ogromna razlika. Korisnici SBB-a dobijaju u svom nalogu pored fizički uređaja i mogućnost povezivanja raznih drugih uređaja. To su Android i AJfon telefoni i tableti kao i web na kompjuteru. Ovo radi na "običnim" Android boksovima, ali ne radi na "Android TV" boksovima i televizorima.

Koliko znam ovi sa Totala nemaju ni jedan "Android TV" uređaj u nalogu, a mi sa EON-a obično samo jedan.

 

Razlikuje se i prijavljivanje. Obični idu sa konbinacijom ime/šifra, dok za "Android TV" se pojavi kod na tv-u koji se ukuca preko PC-a u mojsbb.

Tu su i geo-ograničenja, koja onemogućavaju gledanje određenih kanala na nekim internetima. Npr. RTS van Srbije, SK na MTS internetu i tako dalje...

 

Generalno, za gledanje na tv-u je daleko bolja varijanta "Android TV". Ova druga isto radi, ali realno treba miš.

 

Ima i opcija da instaliraš aplikaciju na tablet pa puštaš kao Chromecast na tv, ako imaš tu mogućnost. Meni je to bezveze.

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
21 hours ago, Zabalujev said:

Gle, EON otključao sve kanale do 11.1. 


Znači može Miloš da ga “šilji ceo dan”. 
 

btw koja je fora sa HBO kanalima? 
pitam za druga, ja imam HBOgo posebno pa me ovo otključavanje i ne tangira previše, možda jedino iConcerts kanal :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...