Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Toliko o nezavisnosti :lol: Mislim, mene lično baš briga, ali nemoguće da naši nisu znali da ovako nešto može da se desi ako naprave ovakav deal sa Etihadom? A i zar nije razlika u tome što je u AirBerlin ovaj Etihadov vice-chairman?
Pa naravno da je to razlika. Ali, da bi neko to znao, treba da imaš u Vladi nekoga ko zna ono što radi, a ne gomilu beskorisnih tupana.
Link to comment
Pa naravno da je to razlika. Ali, da bi neko to znao, treba da imaš u Vladi nekoga ko zna ono što radi, a ne gomilu beskorisnih tupana.
Pa čekaj, nemoguće je da sam ja kliknuo na link koji je neko okačio na nekom forumu a da mi je to palo na pamet, a da oni imaju "timove stručnjaka" kojima nije :lol: Ili im je palo na pamet, nego, ono...APP Edited by MancMellow
Link to comment
Veruj mi, iza ovog iznenadnog napada zabrinutosti stoji isključivo Lufthansa odnosno njene zamisli o tome kako i po kojim cenama potrošači na Balkanu treba da lete. Nagraisali smo ako se te zamisli ostvare.
To.Ovo je iz avgusta, znaci nisu ovi iz Etihada glupi, verovatno se zato stvar i pomerila sa 1. oktobra na 28., ne mislite li da bi se sve stopiralo do sada...Dane Kondic je srpski drzavljanin, zaposlen je u Jatu tj. buducoj Air Serbia-i ne Etihadu, a u upravnom odboru Air Serbia-e po ugovoru vecinu clanova, shodno sa vlasnistvom 51:49, imenuje Republika Srbija.Ovo su samo bedni trzaji Lufthanza Grupe da se stvar malo uspori.Btw, nevezano za ovo, izem ti to "slobodno evropsko trziste" gde vecinski vlasnik aviokompanije ne sme biti firma van EU.
Link to comment
Pa čekaj, nemoguće je da sam ja kliknuo na link koji je neko okačio na nekom forumu a da mi je to palo na pamet, a da oni imaju "timove stručnjaka" kojima nije :lol: Ili im je palo na pamet, nego, ono...APP
Ako našima™ i nije palo na pamet, ovima u Etihadu sigurno jeste. I verovatno imaju načina da zabrinutoj gospodi poruče da malkice smanje doživljaj ukoliko žele da održe dobre odnose sa potencijalnim spasiteljima posrnulih dužnika iz njihove cijenjene unije.
Link to comment

Pa naravno da je to svinjarija od strane EU tj.neka kompanija koja gura to.Glavno pitanje je da li su naši bili spremni pa im lepo odgovore.Sreća pa su , nadam se, ovi iz etihada dovoljno pametni pa će da im napišu a ovi nek samo lupe štambilj.Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
Ma jes cvika od Er Srbije...
Ne cvika od Er Srbije ali cvika od Etihada. I pre nego sto je ovo izaslo u javnost, bio je clanak na DW kako eto niko ne razume zasto Etihad ulaze u Jat, a zasto uopste i Srbija morala da ima svoju aviokompaniju kad vec postoje druge aviokompanije sa razvijenim mrezama (citaj: Lufthansa i njene cerke firme Austrian i Swiss). Etihad je mlada i agresivna firma podmazana naftaskim novcem (ali je izasla iz te faze finansiranja - prosle godine je bila profitabilna), koja ne krije da zeli da prodrma svetski aviobiznis. Er Srbija ko Er Srbija je nebitna, ali je Lufthanzi potencijalna pretnja to sto Etihad dobija "svoju" kompaniju na evropskom trzistu i na evropskom otvorenom nebu.A ako se vratimo na Balkan, u Lufhanzinoj koncepciji, regionalno cvoriste za ovaj deo sveta je Bec. Njima su i Beograd i Sarajevo i Zagreb i Ljubljana i Budimpesta i Podgorica jednako periferija u tom smislu. Lufthanza je vec vezala za sebe koga je htela/mogla (Adria, Croatia) a za ostale samo ceka da bankrotiraju (Malev, Jat) pa da pokrije trziste. I sad dolazi tamo neki Etihad koji bi od Beograda da pravi regionalno cvoriste.Mislim, nisu se oni nesto sada usrali u gace, ali sigurno im nije drago.
Link to comment
Ne cvika od Er Srbije ali cvika od Etihada.
To je bila poenta mog komentaraEdit: meni je stvarno svejedno, jedino mi je bitno da imam sto jeftinije letove na zapad Evrope i, eventualno, nekad, US. Ostalo me ne interesuje puno, nek vozi ko oce. Edited by MancMellow
Link to comment

Pa ako ne budeš imao konkurenciju u vidu prevoznika poput Er Srbije, tj. ako Lufthansa i Turkish raspodele kompletno tržište bivše SFRJ (kao što im je želja), te jeftine letove ćeš moći samo da sanjaš. Ima da te deru bez milosti. U medjuvremenu:http://tangosix.rs/2013/16/10/evropska-komisija-pozitivno-ocenila-razvoj-avio-saobracaja-u-srbiji/

Link to comment
Pa ako ne budeš imao konkurenciju u vidu prevoznika poput Er Srbije, tj. ako Lufthansa i Turkish raspodele kompletno tržište bivše SFRJ (kao što im je želja), te jeftine letove ćeš moći samo da sanjaš. Ima da te deru bez milosti.
ma dobro, onda je jeftin varijanta...wizzairom do...geteborga, pa onda ryanairom do Lisabona :D
Link to comment

Tango Six Prvi avion Air Serbije Erbas A319 YU-APC ući će u vazdušni prostor Srbije danas oko 12:45 gde će biti dočekan i ispraćen do sletanja na Surčin sa dva lovca ViPVO MiG-29.ViPVO će tako prvi put posle više godina imati air-policing vežbu sa putničkim avionima u realnim uslovima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...