Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

I ostaće YU, to je kod (prefiks) dodeljen Srbiji.Ranije ga je koristila Jugoslavija. I Crna Gora koristi jedan od kodova koji je ranije bio dodeljen Jugoslaviji. Preostale bivše republike su dobile nove kodove.(više o tome ovde i ovde)
Na sta tacno mislis? Kako kod ranije dodeljen Jugoslaviji?Nikada nisam video da je Jugoslavija koristila oznaku 4O, koju danas koristi Crna Gora. To mnogo lici na nove kodove koje su dobile sve ex-YU republike (Z3, 9A, S5, itd.).
Link to comment
Na sta tacno mislis? Kako kod ranije dodeljen Jugoslaviji?Nikada nisam video da je Jugoslavija koristila oznaku 4O, koju danas koristi Crna Gora. To mnogo lici na nove kodove koje su dobile sve ex-YU republike (Z3, 9A, S5, itd.).
Jugoslaviji su od strane ITU bili dodeljeni prefiksi 4N, 4O, YT, YU, YZ. Srbiji su ostali YT i YU, Crna Gora je dobila 4O, preostali prefiksi su trenutno slobodni.Znam te stvari iz radio-amaterskog hobija :). U neko doba sam "otkrio" da registracije na civilnim avionima imaju prefikse iz ITU serije prefiksa (mada to izgleda ne važi za sve zemlje, na primer Kanada, Vijetnam, Zimbave na avionima nemaju ITU prefiks, nisam ulazio u detalje zašto je to tako).
Link to comment

FWIW, Dinkara u 1na1 rekao da je Radulović ugrozio posao sa Etihadom, a na pitanje "kako to?" nastavio je da priča o drugim investicijama propalim u zadnja 3 meseca.

Link to comment
Jugoslaviji su od strane ITU bili dodeljeni prefiksi 4N, 4O, YT, YU, YZ. Srbiji su ostali YT i YU, Crna Gora je dobila 4O, preostali prefiksi su trenutno slobodni.Znam te stvari iz radio-amaterskog hobija :). U neko doba sam "otkrio" da registracije na civilnim avionima imaju prefikse iz ITU serije prefiksa (mada to izgleda ne važi za sve zemlje, na primer Kanada, Vijetnam, Zimbave na avionima nemaju ITU prefiks, nisam ulazio u detalje zašto je to tako).
Interesantno, hvala :) nisam imao pojma. Ja bio ubedjen da je to 4O neki "novi" kod poput ovih hrvatskih. Iz kog razloga su onda ostale republike dobile te nove prefikse umesto da im je dodeljen jedan od jugoslovenskih, kao Crnoj Gori, tipa 4N?btw kanadske registracije pocinju sa C-... C nije ITU prefiks? Onda pretpostavljam nije ni americko N, nemacko D, britansko G? ITU prefiks mora biti dvoslovan? Edited by hazard
Link to comment
Interesantno, hvala :) nisam imao pojma. Ja bio ubedjen da je to 4O neki "novi" kod poput ovih hrvatskih. Iz kog razloga su onda ostale republike dobile te nove prefikse umesto da im je dodeljen jedan od jugoslovenskih, kao Crnoj Gori, tipa 4N?btw kanadske registracije pocinju sa C-... C nije ITU prefiks? Onda pretpostavljam nije ni americko N, nemacko D, britansko G? ITU prefiks mora biti dvoslovan?
Pre svega izvinjenje zbog zagađivanja teme jer ovo nema veze sa Jatom.Kao što rekoh, ja znam ITU prefikse samo posredno preko radio-amaterske prakse. Izgleda da ih i koriste i druge službe osim komunikacionih zato što su jednoznačno dodeljeni svim državama članicama UN, pa da se izbegnu zbrke. Neke države, naročito one velike ili koje su početkom prošlog veka bile velike sile, dobile su veći opseg prefiksa. Na primer, britansko je sve što počinje na G, francusko sve što počinje na F, SAD sve što počinje sa N, K, W; i tako dalje. Sve je to na onim linkovima što sam okačio.Prefiksi koji jednoznačno određuju državu imaju od jednog do tri znaka.U praksi, prefiks može biti i jednoslovan ako su svi prefiksi što počinju tim znakom dodeljeni jednoj državi (na primer F, G ili N).U skoro svim ostalim slučajevima dva znaka prefiksa jednoznačno određuju državu.Samo Swaziland i Fiji imaju troslovni prefiks države, ko zna zašto (dodeljeno im je po pola serije što počinje sa 3D).U slučaju registrovanja aviona izgleda da neke zemlje tradicionalno koriste neke prefikse koji nisu u skladu sa ITU serijama prefiksa (Kanada, Nemačka, i još neki).Stekao sam utisak da ITU novim državama nerado dodeljuje prefikse iz grupe koje su do juče pripadale drugoj državi, pa su tako skoro sve ex-yu republike dobile do tada nekorišćene prefikse.
Link to comment

opet idemoprosli put su me svabe zesce pretresale, a kasnije sam skontao da prodje srafciger u torbi od lapalap mi u raspadu pa ga treba dotezatisad cu nesto lakse da obucem i necu lap da nosim, posto sam izgleda sumnjiv na prvu

Link to comment

Delta Air Lines issued (04-Oct-2013)a response to the US Department ofTransportation regarding JatAirways ' [Air Serbia ] applicationfor the authority to operateservices from Serbia to the US on acodeshare-only basis, and EtihadAirways ' application for theauthority to place Jat Airways'code on its services from AbuDhabi to the US. Delta stated: "JATand Etihad ’s proposed codeshareservices are highly circuitous,commercially implausible, and arelikely to cause consumerconfusion. Moreover, JAT andEtihad have not been candid withthe Department in theircharacterisation of the factsconcerning Etihad’s ownershipinterest in and effective control ofJAT. Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
Delta Air Lines issued (04-Oct-2013)a response to the US Department ofTransportation regarding JatAirways ' [Air Serbia ] applicationfor the authority to operateservices from Serbia to the US on acodeshare-only basis, and EtihadAirways ' application for theauthority to place Jat Airways'code on its services from AbuDhabi to the US. Delta stated: "JATand Etihad ’s proposed codeshareservices are highly circuitous,commercially implausible, and arelikely to cause consumerconfusion. Moreover, JAT andEtihad have not been candid withthe Department in theircharacterisation of the factsconcerning Etihad’s ownershipinterest in and effective control ofJAT.Poslato sa WC šolje by BVK
nije to ništa, pazi ovo: http://www.aviokarta.net/vesti/2100-air-serbia-bi-mogla-da-ostane-bez-licence-za-eu/
Link to comment
Nadam se da nakon ulupanih para i para u rekonstrukciju i ''rekonstrukciju'' widebody može da se spoji direktno na airbridge, da je samo zbog tog kargo transporta bio parkiran sa strane...
Link to comment
ovo će biti veselo
Zanimljivo kako tim dripcima nije smetalo kada se taj isti Etihad efektivno™ umešao u menadžment Air Berlina...http://m.atwonline.com/delete/etihad-play-major-role-air-berlins-managementhttp://gulfnews.com/business/aviation/etihad-s-support-for-air-berlin-conditional-on-restructuring-1.1223347Veruj mi, iza ovog iznenadnog napada zabrinutosti stoji isključivo Lufthansa odnosno njene zamisli o tome kako i po kojim cenama potrošači na Balkanu treba da lete. Nagraisali smo ako se te zamisli ostvare.
Link to comment

Toliko o nezavisnosti :lol: Mislim, mene lično baš briga, ali nemoguće da naši nisu znali da ovako nešto može da se desi ako naprave ovakav deal sa Etihadom? A i zar nije razlika u tome što je u AirBerlin ovaj Etihadov vice-chairman?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...