Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

+1Alitalia - letovi po Evropi instant kafa, voda, juice. Za klopu vrećica slanih krekera, ili vrećica slatkog keksa(ne može oboje). Ako hoćeš pivo, može 5EUR.
Tell me about - 20 segmenata [sto obavljeno, sto bukirano] ove godine. Sto je najgore, ni [non-Schengen] lounges na FCO nemaju neku klopu :DZa tri nedelje cu da vidim kakav je ovaj novorenovirani - Dolce Vita - kazu da je veliki napredak u odnosu na ostale.
Link to comment

A nedo Bog da se zalomis da ide Alitaliom a da ti deo puta radi AirOne.Samo kdo njih sam dva puta doziveo da na pocetku leta kazu "ne sluzimo pice bice turbulencija" kojih naravno nije ni bilo.

Link to comment
Tell me about - 20 segmenata [sto obavljeno, sto bukirano] ove godine. Sto je najgore, ni [non-Schengen] lounges na FCO nemaju neku klopu :DZa tri nedelje cu da vidim kakav je ovaj novorenovirani - Dolce Vita - kazu da je veliki napredak u odnosu na ostale.
Lepo je sve to što oni renoviraju, ali klope nidje. Ni pića :cry:
Link to comment
A nedo Bog da se zalomis da ide Alitaliom a da ti deo puta radi AirOne.Samo kdo njih sam dva puta doziveo da na pocetku leta kazu "ne sluzimo pice bice turbulencija" kojih naravno nije ni bilo.
Pa u suštini AirOne je Alitalia. Oni su kupili propalu Alitaliu pre par godina. Samo, njihovo originalno osoblje je mnogo drskije i bezobraznije od onih koji su iz Alitalie.
Link to comment

Sta, sad se takmicimo u najbukvalnijem shvatanju postova? Letenje avionom an zheneral jeste manje prijatno nego ranije, pogotovo u low cost reziji. To je svakako goli kurac u poredjenju sa pravim zivotnim nevoljama, al ovo je topic o letenju, jel.

Link to comment
čujem priče da su arapi uslovljavali investiciju u AS kroz ukidanje liberalnog izdavanja dozvola za otvaranje linija za BEG svakojakim prevoznicima.
Bilo je već reči o tome. Ovi naši mufljuzi bi im svakako izašli u susret ali neće da može jer je Srbija potpisala Open Skies i može da se pozdravi sa čuvenim pregovorima™ ukoliko isti bude kršila. Ostaje im samo da lamentiraju nad time što je Srbija "prebrzo ušla u taj sporazum" što u prevodu sa književnog srpskog znači: "Prebrzo smo se odrekli mogućnosti da deremo kožu sa leđa građanima koji su nas izabrali, i da im onemogućujemo bilo kakav izbor odnosno mogućnost da nešto dobiju po nižoj ceni".Doduše treba uzeti u obzir i da je bivše rukovodstvo Jata u poslednjih nekoliko meseci u javnost plasiralo impozantnu količinu izmišljotina čiji je cilj bio da prosečnom Srbinu usade mržnju ne samo prema Etihadu već i prema Arapima kao takvima, i to barem za narednih 10 generacija. To im je bila jedina nada u magični preokret koji bi im omogućio da nastave da jašu Jat do konačnog gašenja.
Link to comment

open skies nije ratifikovan, pa ne obavezuje. sve te dozvole su ad hoc dodeljene - koliko sam ja shvatio.verujem i ja da bi EU imala šta da kaže povodom toga, kao kod slučaja dobijanja dozvola EasyJet-u za Milano.Plus, ne verujem da su arapi ovde došli (samo) radi ovog jadnog srpskog avio tržišta - šire planove oni imaju.No opet, ne verujem ni da bi se previše bunili gašenju par wizz linija za koje mađari "nemaju dozvolu" ili za sprečavanje daljeg širenja EasyJet-a koji ubija JAT na liniji za Milano.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...