Jump to content

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Možda su načuli da se podmlađivanje flote ne odnosi samo na hardver...U principu tu ima dobrih stjuardesa i stjuarda (uključujući i neke super tete koje se carski odnose prema putnicima bez obzira na godine) ali vala ima i teškog škarta kome nikakav CV neće pomoći da se uvale na nov spisak posada. A nisu baš ni svi piloti cvećke.

Link to comment

CEO Etihada o ulasku u Jat:

This is backed by Hogan, who states categorically that he was under no political pressure to sign the deal: “The relationship between the governments is very strong but the guidance I get from my board is ‘yes, have a look at these but unless you can make it work don’t do it.’ If it can’t be worked commercially we won’t do it and I have not been under any pressure to do this deal.”“We have taken great strides in building the industry’s first ‘equity alliance’, with our investments in airberlin, Air Seychelles, Virgin Australia and Aer Lingus, which are contributing significant value to our business,” Hogan has said previously. With Serbia’s JAT and India’s Jet Airways added to the list, he points to Air Seychelles as evidence of what it can achieve with these partnerships.“Last year all these airlines we invested in were profitable and probably the best example is Air Seychelles. A small airline where we stepped in, worked with the management, lost money for many years — we lost $25m in 2011 — and moved to profitability in 2012 and will be profitable in 2013. That was a clear vision in how to restructure and move forward.”
Kompletan tekst ovde.
Link to comment

Prvih pet A319 će biti iznajmljeni s koca i konopca (sledeći stiže iz Adrie i mislim da je mnogo mlađi). Tokom 2014-te stiže pet komada od Air Berlina i oni bi trebalo da budu mlađi od 10 godina. A sve to je kratkoročno rešenje jer Etihad namerava da do kraja 2015-te donese odluku o nabavci novih uskotrupnih aviona za celu grupu (kandidati su A320 Neo i B737 Max).Ono što je mnogo bitnije od starosti je on-board product. Ovaj prvi A319, koji će 27. oktobra leteti za Moskvu ujutro i za Abu Dabi popodne, imaće TV i IFE na svim sedištima. To bi trebalo da čini jednu od ključnih razlika, naravno uz ketering, rukovanje prtljagom, poštovanje reda letenja itd.

Edited by beowl
Link to comment

ja i dalje ne znam zasto su ljudi stalno kukali na jatov ketering.ako ga etihad prepravi da bude ko airberlinov, videce sta je sranje od keteringa

Edited by Zverilla
Link to comment

Ne znam kakav je ketering u Air Berlinu ali poslednje što pamtim iz Jata su krajnje, ali krajnje otužni sendviči. Jeste da se Lufthansa još gore brukala deleći KitKat(!) na letovima koji traju 90 minuta (na kojima Turkish služi pravu malu gozbu) ali to ne znači da u Jatu ne postoji potreba za promenama na bolje.

Link to comment

AirBerlin takodje otuzni sendvici na kracim letovima, a nekad i na dugim. Leteo sam skoro iz Abu Dhabija za Berlin i dobili smo samo snack. Doduse, mozda stoga sto je let bio prilicno kasno, pa kao misle ljudi vec vecerali, jer je na prethodnom letu u suprotnom smeru bilo kakve takve normalne hrane.

Link to comment

pa osim kad sam leteo turkish.om, svugde je ketering bio gori nego jatov sendvic, a cesto i nepostojeci(a letim bar 1 mesecno po evropi, cim stignem)airberlin na kracim letovima (ispod 2h) daje bonzitu ili tako neko govance (poslednji put kad sam leteo njima - klot kiflu ogavnog ukusa).LH i oni sto su pod njinom shapom - takodjer.

Link to comment

tako.ni gori, ni bolji ketering od konkurencije.vole srbi da kukaju. naročito oni što su 1x ili 2x koristili avion i za njih kao takve celokupna civilna avijacija nema tajni.isti ti imaju i onu meni omiljenu kritiku da su jatove stjuardese "babe", a opšte je poznato da im je (stjuardesama) u opisu posla isključivo da pokazuju sise, dupeta, noge.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...