Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Pa nije stvar u tome. Kad je konkurencija jaka, onda cene idu na dole. A ovde je u pitanju druga stvar. Jako velika tražnja. Ja se iskreno nadam da u životu više neću morati kolima u CG i to ne radim od 1998. To je odvratan put do dole. Ići drumom nije ravnopravni supstitut za jedan letić od 45 minuta do destinacije i zato svi navale na avione. Da oni spuste cenu na 60e a/r ništa više ne bi prodavali jer su već ispunili kapacitet. Pa što bi onda prodavali jeftinije? Nisu socijalna ustanova.
Pa sama si rekla, kad je konkurencija jaka cene idu na dole. Ovde nema nikakve konkurencije, Bufalo je u pravu, adresa za žalbu jeste direktorat civilnog vazduhoplovstva, iako su verovatno u talu sa JAT-om.Mada, ukoliko bi povećali kapacitete i spustili cene karata možda bi u zbiru zaradili više para? Edited by Anonymous
Link to comment
Ljudi su leteli tim istim JAT-om do Beča i plaćali ispod 100 evra povratnu (jaka konkurencija), čuo nisam da je neko to uspeo da uradi sa Tivtom, koji je bliži. Trenutne cene ne znam, doduše.Meni je realno da bliža destinacija bude jeftinija, pod uslovom da nije rizična.
To sto su troskovi vjerovatno manji za Tivat nego za Bec, ne znaci da ce i prodajna cijena da bude manja, jer ista ne zavisi od troskova, vec od onoga koliko trziste moze da podnese. Dalje, vrlo je moguce da je na liniji za Bec JAT gubio ili bio na pozitivnoj nuli, ali je bio prisiljen konkurencijom da naplacuje samo 100 evra.Sto ste pak tice, onoga sto dobijas kao korisnik, uz vec ono sto je buffalo okacio, ono sto je jos vaznije ja da dobijas ganc-novi avion, ili barem znacajno mladji od postojeceg, sa koga ne otpada oplata tokom leta, i na kome se odrzavanje ne radi tako sto se kanibaliziraju krsevi stari 30+ godina.
Link to comment
Pa koja americka avio kompanija nije prosla kroz Ch11 bankrot bar jednom? :unsure:Bolje bi bilo da se zove Ch 11 protection, nego bankruptcy... Nek to lepo ostane za Ch 6 (ili 7?)
Southwest nije, mada on i nije 'legacy carrier". Ch 7 jeste kada nastupa likvidacija.
Link to comment

Šta mislite, hoćemo sad mi od >1.80m da imamo humane uslove za sedenje. Jbt, u Montenegru ti ostave ko čoveku prostora, a u JAT-u mi večito kolena bila u ustima. Posebno u onim malim budjavcima što imaju po dva sedišta po koloni. Znate kad su stavili Marka Kešelja i mene zimus iz Beča u isti red, a ni ja ne mogu da stanem, a kamo li on?! Pišanje bilo. Na kraju ga stjuard prebacio na drugo mesto.

Edited by MayDay
Link to comment
Kad je njihova prosecna visochnost 2.05m
Muški CG-rci su najviši muškarci na svetu. Zapravo, svi ti Dinaridi, uključujući i Hercegovce i Zapadnosrbe. A kad se uproseče žene i muškarci onda su najviši ljudi Holandjani. :D
Link to comment
Šta mislite, hoćemo sad mi od >1.80m da imamo humane uslove za sedenje. Jbt, u Montenegru ti ostave ko čoveku prostora, a u JAT-u mi večito kolena bila u ustima. Posebno u onim malim budjavcima što imaju po dva sedišta po koloni. Znate kad su stavili Marka Kešelja i mene zimus iz Beča u isti red, a ni ja ne mogu da stanem, a kamo li on?! Pišanje bilo. Na kraju ga stjuard prebacio na drugo mesto.
Ja od 16e godine nisam mogao da sedim kako bob zapoveda :( kasnije je problem eskalirao kada sa probio 2.00.Inace na novije 77w sada trpaju i 3+4+3 sedista u redu u economy klasi, moras da budes twiggy i shorty da bi se smestio.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Link to comment

Pa znam ja to dobro. Jesenas sam tako sa KLM-om ka Singapuru u sedela u toj četvorci. I onda sam se nagledala filmova jer sam bila ucementirana pod pravim uglom. U povratku sam bila od bolje sreće. :D

Link to comment
Inace na novije 77w sada trpaju i 3+4+3 sedista u redu u economy klasi, moras da budes twiggy i shorty da bi se smestio.Послато са HTC ChaCha A810e користећи Тапаток 2
Ili da imas status, pa na vreme maznes 19J na letovima Pariz-Peking i nazad ;)ytnm.jpg AF-ov B777-300
Link to comment
Ljudi su leteli tim istim JAT-om do Beča i plaćali ispod 100 evra povratnu (jaka konkurencija), čuo nisam da je neko to uspeo da uradi sa Tivtom, koji je bliži. Trenutne cene ne znam, doduše.Meni je realno da bliža destinacija bude jeftinija, pod uslovom da nije rizična.
pa to odavno nije bio slucaj, i bio je ako so dobro secam izuzetak vezan za par promo ponuda a ne za konkurenciju, ni lauda air nije leteo za 100e vec za nekih 150-160. vec duze vreme (godinu dana najmanje) JAT karta za bec je 220e pa navise.a sto se otkazivanja letova tice (pricamo o letovima za CG), otkako sam doziveo iskustvo mazanja tecnim govnima iz kofe od strane austriana, gledam na JAT drugim ocima. pre manje od mesec dana, austrian je rutinski otkazao svoj srednji (od 3 leta dnevno), kao avion se pokvario u becu pa nije poleteo. drugar koji radi na aerodromu mi kaze da im je to praksa za svaki drugi vikend kada im je broj putnika 2. i 3. leta dovoljan da sve prebace na kasniji let. bez poziva putniku, bez pisma ili razglednice. dodjes na surcin, prebace te na drugi let, daju ti DUFRY vaucer za sendvic i koka kolu i teraj se u kurac, a ti platio kartu do beca 300e da bi leteo BAS TIM letom.
Link to comment
ne mislim ja da je to narčito genijalan potez (ne u smislu kome se prodalo, već kako), ali i ovo je daleko od togasve je to same bullshit. igranje biznisa u srpskoj režiji Edited by Ravanelli
Link to comment

mislim da nije same bullshit. ulazak gazproma na srpsko trziste je bila toliko losa poruka drugim investitorima da je prakticno znacila zatvaranje granica. ne znam kolika je bila kompenzacija te stete na drugoj strani (gas), moguce je da neka sira slika ima vise rezona.sto se etihada tice, ako ta operacija uspe to moze da povuce jos neko vece ime da dodje ovde. uostalom, to je i bio problem cele privatizacije srpske ekonomije od 2000, sto ovde niko ozbiljan nije dosao ili barem malo takvih.u krajnjoj liniji ako air serbia bude turbo kompanija posle 5 godina, srbija moze prodajom svojih 51% nekome da svakako naplati dug i mnogo vise od toga. to je ono sto je ovde sargarepa.

Edited by gazza1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...