Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Nisam siguran da mi je tako nešto potrebno za smešni let od 45 minuta do Tivta. Potrebno mi je da karta košta mnogo manje od 100 evra u jednom pravcu.

Link to comment

pa onda je za tebe adresa direktorat civilnog vazduhoplovstva i slična tela koja treba da izdaju lowcost dozvole, a ne airserbia (niti montenegro airlines)to je sigurica linija, nema svrhe da se mnogo obara cena.

Link to comment
pa onda je za tebe adresa direktorat civilnog vazduhoplovstva i slična tela koja treba da izdaju lowcost dozvole, a ne airserbia (niti montenegro airlines)to je sigurica linija, nema puno svrhe da se mnogo obara cena.
Živa istina.Mada bih ja voleo da vidim da ozbiljna avio kompanija napravi realan cenovnik, a ne da formira cene šac-metodom zato što im se tako može.
Link to comment
Nisam siguran da mi je tako nešto potrebno za smešni let od 45 minuta do Tivta. Potrebno mi je da karta košta mnogo manje od 100 evra u jednom pravcu.
Za početak će biti dobro ako red vožnje bude redovan, jer i sam znaš da se povremeno dešavalo da JAT jednostavno otkaže let BG-PG, pa se putnici načekaju do narednog leta (Montenegro Airlines-a, ako je bitno).
Link to comment
Živa istina.Mada bih ja voleo da vidim da ozbiljna avio kompanija napravi realan cenovnik, a ne da formira cene šac-metodom zato što im se tako može.
pa ozbiljna kompanija je ozbiljna zato što zarađuje novac, a to radi između ostalog što ne obara cene tamo gde nema pritisak konkurencije dok ima zadovoljavajuću popunjenost kabine.to je realno jbg.
Link to comment
Nisam siguran da mi je tako nešto potrebno za smešni let od 45 minuta do Tivta. Potrebno mi je da karta košta mnogo manje od 100 evra u jednom pravcu.
Karta 60-70 €.Kontam šta bi hteo no ne vidim šta bi AS trebao uraditi...
Link to comment
Živa istina.Mada bih ja voleo da vidim da ozbiljna avio kompanija napravi realan cenovnik, a ne da formira cene šac-metodom zato što im se tako može.
Kako "realan"?
Link to comment
Kako "realan"?
Ljudi su leteli tim istim JAT-om do Beča i plaćali ispod 100 evra povratnu (jaka konkurencija), čuo nisam da je neko to uspeo da uradi sa Tivtom, koji je bliži. Trenutne cene ne znam, doduše.Meni je realno da bliža destinacija bude jeftinija, pod uslovom da nije rizična.
Link to comment

Pa nije stvar u tome. Kad je konkurencija jaka, onda cene idu na dole. A ovde je u pitanju druga stvar. Jako velika tražnja. Ja se iskreno nadam da u životu više neću morati kolima u CG i to ne radim od 1998. To je odvratan put do dole. Ići drumom nije ravnopravni supstitut za jedan letić od 45 minuta do destinacije i zato svi navale na avione. Da oni spuste cenu na 60e a/r ništa više ne bi prodavali jer su već ispunili kapacitet. Pa što bi onda prodavali jeftinije? Nisu socijalna ustanova.

Link to comment
Meni je kod AA, a posebice UA jer su oni to maltene patentirali, zasmetalo to sto su oni koristili bankrotstvo kao strategiju za obracun sa radnicima i njihovim sindikatima i sto je 'sharing of the pain' bio vise nego neproporcionalan, cak i za ovdasnje prilike. Ti sindikati su bili dosta nerazumni i umnogome su doprinijeli problemima tih firmi, ali su se kola na kraju slomila na sirotinji. Ne da sam time nesto iznedadjen, ali eto to me je kad njih narviralo daleko vise od glupog loga.A nista od toga me nije sprijecilo da i dalje letim sa njima, kad mi je odgovaralo.
Pa koja americka avio kompanija nije prosla kroz Ch11 bankrot bar jednom? :unsure:Bolje bi bilo da se zove Ch 11 protection, nego bankruptcy... Nek to lepo ostane za Ch 6 (ili 7?)
Link to comment

<p>

Ljudi su leteli tim istim JAT-om do Beča i plaćali ispod 100 evra povratnu (jaka konkurencija), čuo nisam da je neko to uspeo da uradi sa Tivtom, koji je bliži. Trenutne cene ne znam, doduše.Meni je realno da bliža destinacija bude jeftinija, pod uslovom da nije rizična.
Link to comment
Nego, zamislite ovog naše gore list lika koji je sada glavni u AirSerbia, kako na nekom prijemu upoznaje Dušana Bajatovića, a ovaj mu se predstavlja kao direktor Srbija Gasa i kreće onu njegovu staru "ja kao privrednik" mantru.
pa nece mu to biti prvi dusko kog vidi.gde je para tu je i bajatovica, u srbiji ili vani.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...