Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Zar nije Surcin dostigao ili mozda prestigao rekord iz doba SFRJ. Negde sam, secam se, procitao da je 87 godina bila najbolja za Surcin i da je tada proslo oko 3.5 miliona putnika. LYBE je sad blizu te cifre, sto se putnika tice...

Link to comment
Misliš, puno košta da im napravimo gde da kruže ili samo kruženje puno košta zbog goriva, itd?
Na ovo drugo sam mislio.
Imaćemo mi kad tad direktan let u Chi-town, zbog onih silnih Srbosa. To bi morao biti neki veliki avion. Možda poneki i u Toronto npr. Jaooo, sve nam treba!
Ali moraju prvo da dobiju odgovarajuce dozvole...
Link to comment
Imaćemo mi kad tad direktan let u Chi-town, zbog onih silnih Srbosa. To bi morao biti neki veliki avion. Možda poneki i u Toronto npr. Jaooo, sve nam treba!
I ne samo Chicago i Toronto, prije rata se islo i u LA i NYC. A i nisu samo Srbosi u pitanju, tu liniju ako bi bila prihvatljiva cijenom, bi koristio i dobar dio okruzenja (istocna Slavonija, istocna Bosna, CG, Rumunija, Bugarska, itd). Rumunu iz Temisvara je bolje da leti direktno iz BG za ORD nego da vozi 4 sata do Bukuresta, pa da onda preko FRA i 3 sata cekanja ide u Chicago. To ako se ostvari, sjebace dobar dio Lufthansinog prometa u regionu.Ja sam inace prije sankcija jednom letio sa JAT-ovim DC-10 na liniji BEG-JFK-ORD, jos je bilo dozvoljeno pusenje. Doduse, ne i u americkom vazdusnom prostoru, ali se preko Atlantika toliko nakrdzilo bilo, prava leteca gasna komora. Doslo mi ko Nikoli Nikicu, da otvorim prozor :-)
Link to comment
Ja sam inace prije sankcija jednom letio sa JAT-ovim DC-10 na liniji BEG-JFK-ORD, jos je bilo dozvoljeno pusenje.
Bilo je kod njih dozvoljeno jos dosta posle toga - ja sam leteo 2001. LHR-BEG [stari B727] i znak za zabranu pusenja su iskljucili 30 sekundi po poletanju.
Link to comment

Evo sad nešto gledam rang liste. Prošle godine je Air Seychelles bila na nekom 133. mestu globalno. Sad je na 56. mestu u 2013. Tako će i Air Serbia da bude mnogo bolja!Krivo mi što sam propustila onu promociju od 200 i kusur evra iz Pariza do HK sa Air Seychelles. Džejms, ako ponovo nadješ nešto za džabe do HK, pliz prijavi. Inače, je l ti znaš za onu neku foru da Cathay svakog utorka ponudi neke jeftine karte u 8am po njihovom vremenu i da to traje nešto jako kratko?

Link to comment
Hahahahahhahah, mogu da zamislim. Koliko bi to bilo, nekih deset sati do NYC u dimčugi?
Do NYC bilo manje od 10 sati, ako se ne varam cijeli let (ne i stanjanje na JFK) je bio nekih 10-1/2 sati. Ali, dalo se izdrzati iako sam nepusac.Tad je JAT jos uvijek bio firma za primjer, avion bio skoro nov, hrana prilicno dobra, a osoblje probrano (mada je JAT-ove stevke bio glas da su sverceri prvog reda; tada jos nije bilo more onih tzv. duty-free shops, pa su samo koristile komparativne prednosti svog posla).Sjecam se da je na letu bila na raspolaganju i americka stampa (USA Today je bio 100%, a cini mi se i NY Times) i da se strano pivo u konzervi placalo 2 dolara, sto me iznenadilo jer iako su bili drzavna firma nisu na letu uzimali dinare. Cini mi se da je od domacih bio Zlatorog.
Link to comment

Od nove piste nema ništa, bar ne dok je aerodrom u državnom vlasništvu. A ako i bude nove, biće paralelna sa starom.

Edited by Arbeitmann
Link to comment
leteo jat i do klivlenda, mislim da je to bio poslednji interkonti let sa KCLE :)
Jesi siguran u ovo? Ja se toga ne sjecam. Nekako mi nerealano zvuci, jer tamo nije bilo bas toliko "nasih", plus je maltene na pola puta izmedju Chicaga i Toronta.
Link to comment

Kasne 80-e:

Destinations served with the DC-10:Toronto (direct)Toronto (via Montreal)Montreal (direct)Cleveland (direct)Detroit (via Cleveland)New York (direct)Chicago (direct)Chicago (via New York)Los Angeles (via Chicago)Dubai (direct)Calcutta (via Dubai)Beijing (via Dubai and Calcutta)Bangkok (via Dubai)Kuala Lumpur (via Dubai)Singapore (via Dubai)Melbourne (via Dubai and Singapore)Sydney (via Dubai, Singapore, and Melbourne)
Yes, JAT flew to Cleveland, but only charter flights primarily during summer season. No, it wasn`t JAT`s first transatlantic flights. First transatlantic flight was to JFK. JAT also served Chicago and Los Angeles on regular basis and flew charters to Cleveland and Detroit. They also flew to Toronto and Montreal. JAT flights to North America were from Belgrade via Zagreb(Croatia) or Ljubljana(Slovenia). JAT used DC-10s on those routes.
Wiki za CLE kaze:

I potvrdjuje sam Jat na http://www.jatlondon...ory/history.htm
Starting in 1978, JAT gradually purchased three wide body DC-10 jetliners and thus greatly accelerated the development of its intercontinental traffic. Only ten years later on the North American market JAT had a daily flight to New York, four flights a week to Chicago, one weekly flight to Detroit and Cleveland, two flights to Los Angeles and three weekly flights to Montreal and Toronto.
Link to comment
Krivo mi što sam propustila onu promociju od 200 i kusur evra iz Pariza do HK sa Air Seychelles. Džejms, ako ponovo nadješ nešto za džabe do HK, pliz prijavi.
Vrebaj ovde, ponekad izbace strava open-jaw opcije.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...