Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Piste imaju svoje modele?! U zavisnosti od broja i oblika ovih pristupnica?O maj gaad! :DPS. Nisam ja ništa juče skontala tu tvoju rečenicu. Realno.

Edited by MayDay
Link to comment

Zar nam treba jos jedna pista? Koliko LYBE ima jos "lufta" (broj putnika, avio poletanja/pomeranja), a da ne mora da gradi novu pistu/terminal?

Link to comment
Mi imamo samo jednu pistu. :(
I Gatwick ima samo jednu [u upotrebi].
Zar nam treba jos jedna pista? Koliko LYBE ima jos "lufta" (broj putnika, avio poletanja/pomeranja), a da ne mora da gradi novu pistu/terminal?
Valjda ima jos - Gatwick je dobar primer, koliko se moze postici sa jednom pistom :unsure:
Link to comment

Meni npr baš lepo kad sa CDG noću letim long haul, pa kad poteraju velike avione da kruže jedan za drugim po zemlji dok ne dobiju jedan po jedan dozvolu za poletanje. To mi je preslatko! Ko krdo slonova.

Link to comment
I Gatwick ima samo jednu [u upotrebi].Valjda ima jos - Gatwick je dobar primer, koliko se moze postici sa jednom pistom :unsure:
san diego - samo jedna pista uopšte, 17 miliona putnika, 3 puta više od surčina.
Piste imaju svoje modele?! U zavisnosti od broja i oblika ovih pristupnica?O maj gaad! :DPS. Nisam ja ništa juče skontala tu tvoju rečenicu. Realno.
to je bio moj nerd rage... :)ima i druga slika, na njoj je nova pista pomerena više prema surčinu, isto je paralelna samo počinje (sa 12R strane) bliže jat tehnici nego muzeju.inače ništa dok ne nabudže da bude kao KATL (atlanta):00026AD.jpg
Link to comment
Onda avionu kada sleti, treba oko 20-ak minuta da dodje na stajanku.
Mislim da je najgora Polderbaan pista u Amsterdamu - neki letovi iz UK traju krace nego taksiranje do terminala :D
Meni npr baš lepo kad sa CDG noću letim long haul, pa kad poteraju velike avione da kruže jedan za drugim po zemlji dok ne dobiju jedan po jedan dozvolu za poletanje. To mi je preslatko! Ko krdo slonova.
A koliko para kosta to kruzenje?
Link to comment

@mau - ako misliš na ono 12R/30L to nisu modeli (niti su bitni brojevi taxiwaya) nego im je to azimut, 12=120 stepeni iz jednog smera a 30=300 iz drugog. surčin sada ima 1 pistu (12/30) a ako bi dobio drugu paralelnu onda bi iz istog smera bile označene kao 12L (leva, stara) i 12R (desna, nova).@jmseto, megalomanija :)

Link to comment
Beowle, Pera mi reko juče da ćemo da širimo aerodrom!A gde ćemo da stavimo još pista?
Za ovo što Etihad planira da napravi od Jata, dovoljna je jedna pista. Ono što je potrebno je renoviranje drugog terminala i generalno unapređenje izgleda/sadržaja aerodroma, ako se želi biti regionalni hub. To možda nije imalo smisla raditi dok je sudbina Jata bila neizvesna, budući da ona direktno utiče na promet aerodroma. Sada kada je izvesno da Etihad ozbiljno ulazi, verovatno nije daleko nastavak rekonstrukcije aerodroma i sigurno će se pojaviti ozbiljni investitori da pitaju za prodajnu cenu.E, sad, ako je tačna teorija po kojoj je Etihad deo mnogo veće političke priče koja će dovesti raznovrsan emiratski kapital u Srbiju, onda će se verovatno reaktivirati i ozbiljna kargo priča, mada bi i ona mogla da se uklopi u jednu pistu. Po meni je za BEG od broja pista mnogo važnije da bude funkcionalan i da putnicima u tranzitu ponudi pristojno ubijanje vremena kako bi odlučili da ponovo lete preko Beograda. Pa kad se premaši broj putnika i letova koje je stari JAT obavljao iz BEG, onda može da se pravi i nova pista.A na regionalnom hubu veće šanse da gledaš krdo slonova imaš sa jednom pistom. To jest, gledaćeš Ćiru i njegove drugare a ne velike slonove, ali krdo je krdo :)
Link to comment

Ja bih za pocetak da imamo neki long haul widebody. Da gledam Jumba sa terase kako slece... ne znam da li uopste na Surcin redovno slece neki widebody? A da nije cargo...

Link to comment
Ja bih za pocetak da imamo neki long haul widebody. Da gledam Jumba sa terase kako slece... ne znam da li uopste na Surcin redovno slece neki widebody? A da nije cargo...
Nista redovno. Pre neki dan je slete A300 iz Tunisa.
Link to comment
A koliko para kosta to kruzenje?
Misliš, puno košta da im napravimo gde da kruže ili samo kruženje puno košta zbog goriva, itd?
@mau - ako misliš na ono 12R/30L to nisu modeli (niti su bitni brojevi taxiwaya) nego im je to azimut, 12=120 stepeni iz jednog smera a 30=300 iz drugog. surčin sada ima 1 pistu (12/30) a ako bi dobio drugu paralelnu onda bi iz istog smera bile označene kao 12L (leva, stara) i 12R (desna, nova).
A možda ne moramo tako celu jednu novu sa druge strane, nego samo da pridodamo jednu paralelno staroj, kao ovo što su Francuzi dodali. Još samo dogradimo te pristupnice, jer će to ipak morati razudjenije. However, hoće moći velika pista da radi dok mi dogradujemo malu?LPFG-AD-20-9-taxiout-big.jpg
Za ovo što Etihad planira da napravi od Jata, dovoljna je jedna pista. Ono što je potrebno je renoviranje drugog terminala i generalno unapređenje izgleda/sadržaja aerodroma, ako se želi biti regionalni hub. To možda nije imalo smisla raditi dok je sudbina Jata bila neizvesna, budući da ona direktno utiče na promet aerodroma. Sada kada je izvesno da Etihad ozbiljno ulazi, verovatno nije daleko nastavak rekonstrukcije aerodroma i sigurno će se pojaviti ozbiljni investitori da pitaju za prodajnu cenu.E, sad, ako je tačna teorija po kojoj je Etihad deo mnogo veće političke priče koja će dovesti raznovrsan emiratski kapital u Srbiju, onda će se verovatno reaktivirati i ozbiljna kargo priča, mada bi i ona mogla da se uklopi u jednu pistu. Po meni je za BEG od broja pista mnogo važnije da bude funkcionalan i da putnicima u tranzitu ponudi pristojno ubijanje vremena kako bi odlučili da ponovo lete preko Beograda. Pa kad se premaši broj putnika i letova koje je stari JAT obavljao iz BEG, onda može da se pravi i nova pista.A na regionalnom hubu veće šanse da gledaš krdo slonova imaš sa jednom pistom. To jest, gledaćeš Ćiru i njegove drugare a ne velike slonove, ali krdo je krdo :)
Imaćemo mi kad tad direktan let u Chi-town, zbog onih silnih Srbosa. To bi morao biti neki veliki avion. Možda poneki i u Toronto npr. Jaooo, sve nam treba!
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...