Jump to content
IGNORED

Avijacija u Srba i regionu


nesha taxista

Recommended Posts

Po svemu sudeći, upravni odbor imaće petoro krmadi i četvoro predstavnika Etihada. CEO i naravno CFO poziciju takođe uzima Etihad.Poznato je deset novih destinacija za zimski red letenja, juče im se pridružila i Varšava. Šuška se da je Zagreb među preostale tri. Do početka zimske sezone svi B733 odlaze na odlagalište sekundarnih sirovina.Švajcarska dijaspora će nenormalno profitirati - i Swiss i Serbia će imati po dva leta dnevno, plus Swiss otvara novu liniju iz Ženeve. Pariz i Atina takođe dva leta dnevno.Edit: EasyJet će dodati još jedan let iz Milana, ukupno 4 nedeljno.

Edited by beowl
Link to comment

Da. Koliko sam shvatio, EtiJat™ će sam imati double daily za CDG. Ima i nekih šuškanja da bi među tri nove destinacije koje još uvek nisu objavljene mogla dupadne još jedna u Francuskoj.

Link to comment

A za Španjolsku ništa, pih...Btw ovog meseca, jedan let planiran u 8 ujutru, stigao mejl da se pomera za 6 ujutru, na samom aerodromu obavijest da je u 6:40 e da bi na kraju poleteo u 7.Drugi let planiran od 19 do 20:45, pa stigao mejl da će biti ATR tj da će leteti do 21:30, pa kasnio vraški + nije radila klima.Treći let planiran u 16:15h, pa stigao mejl da se pomera na 15:30 + da će biti ATR pa će opet trajati do 18h, da bi na aerodromu u 14:45 objavili da će uskoro biti novih informacija, i na kraju je novo vreme bilo 16:15h :lolol: (to što je realno poleteo u 16:35h je manje bitno, dešava se svima, ali ove čudne premetačine zaista još ni kod koga ne videh osim kod JATa...)

Link to comment

Zapravo celo to šuškanje o preostale tri nove linije glasi: Zagreb, Francuska i Španjolska :D Bumo videli.Ove premetačine koje si opisala su posledica ogromnog haosa koji je (kao i svake godine) izbio u letnjem redu letenja, a gde je neverovatnim spletom srećnih okolnosti izbegnut potpun kolaps i raspad sistema. Napravili su ambiciozan plan sa sezonskim linijama i čarterima, ušli u realizaciju istog sa 5 ispravnih aviona, dva meseca nisu uspeli da iznajme dva aviona a i sada ih Etihad spasava brzopoteznim wet lease aranžmanom dva Fokkera (već leteli prekjuče) i dva A319 kako bi izbegli ogromnu reputacionu štetu pred preuzimanje kompanije.

Link to comment

Ja koliko znam iz aerodromskih prica, ceo potez ka surcinskom drumu pripada aerodromu i jos pre par decenija je namenjen za eventualnasirenja pista i ostalog. To sam cula i od ljudi koji su gradili kuce uz surcinski drum sa te strane, da ne mogu da legalizuju kuce zbog aerodroma.

Link to comment

Sad gledam na google maps. Ima dosta prostora za još jednu pistu ako je sve to aerodromovo, tamo ka putu E-75. Mi imamo samo jednu pistu. :(

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...